Як зробити навіс з полікарбонату своїми руками: креслення, інструкціїПолікарбонат – це сучасний матеріал широкого застосування.

найпоширенішими конструкціями з нього є теплиці і навіси. Навіс з полікарбонату – це універсальна конструкція, що дозволяє не тільки захистити автомобіль від опадів, але і принести ще багато користі.

Мало хто знає, що використовувати навіс з полікарбонату можна і для захисту басейну.

На ролику покупної навіс з полікарбонату для басейну:

Практично на всіх дачних ділянках він є. Так само навіс використовується в якості альтанки, яка дозволяє, незважаючи на погану погоду, збиратися на свіжому повітрі.

Для любителів шашликів таку конструкцію можна встановити над мангалом. Крім цього, в останні роки їх почали використовувати і над балконами.

Навіс з полікарбонату - чудове укриття для басейну

Який полікарбонат використовують для будівництва?

Види полікарбонату:

 1. Монолітний (литий). Відрізняється естетичним виглядом. Дуже нагадує скло, як безбарвне, так і кольорове. Але тільки зовні, так як по міцності значно його перевершує. Застосовується для конструкцій, які повинні витримувати великі навантаження.
 2. Стільниковий. Найпоширеніший вид, який використовується для приватного та комерційного будівництва. Має низьку вартість і легка вага. Монтаж цього виду можна проводити навіть одному. Саме цей вид дозволяє виготовляти конструкції будь-якої складності, завдяки своїй гнучкості та пластичності.
 3. Профільований. Має хвилеподібну форму і не поступається своїми характеристиками монолітного полікарбонату. Зручний для використання на дахах, т. к. розміри хвиль збігаються в металочерепицею, тому встановлення світлового вікна пройде легко і швидко.
Побутівка - одне з перших будівель, яке має бути побудовано на дачі. Як побудувати битовку своїми руками - покрокова інструкція з фото поясненнями.

Квітка мускарі: посадка та догляд за рослиною, методики розмноження і боротьба з шкідниками. Дотримуючись наших порад ви зможете насолодитися всією красою рослини.

Як вибрати матеріал для навісу

В першу чергу варто задуматися про необхідної товщини. Від призначення навісу і залежить вибір полікарбонату.

Чим він товстіший, тим довше він буде служити. Але тут теж є кілька нюансів. Існують стандартні величини від 4-х до 25 мм.

найтонші призначаються в основному для покриття теплиць. Але для навісу підходить полікарбонат, має товщину не менше 8 мм

Крім цього, слід враховувати і радіус вигину, і частоту обрешітки (тобто відстань між опорами), і структуру панелі. Так ж роль відіграють технічні показники, серед яких будуть світлопроникність, вага і інші необхідні характеристики.

На фото навіс для авто з литого полікарбонату

Переваги і недоліки навісів з полікарбонату

Основними плюсами таких навісів вважаються:

 • здатність переносити різкі перепади температур і практично будь-які теплові впливи;
 • невелику вагу облицювального покриття дозволяє споруджувати самі складні конструкції;
 • висока пластичність і гнучкість;
 • достатня ступінь прозорості;
 • протистояння ударів і механічних впливів;
 • простота і легкість монтажу;
 • протистояння впливу більшості хімічних і біохімічних речовин.

Мінусів трохи, але все-таки вони є:

 • висока сприйнятливість ультрафіолету;
 • схильність до розширення під вплив високих температур;
 • нездатність протистояти абразивних впливів;
 • ціна.
Багато виробників вже знайшли рішення першої проблеми і стали покривати листи полікарбонату спеціальним покриттям. Воно значно зменшує відсоток проникнення сонячних променів.

Покрокова інструкція по виготовленню конструкції

Вибір полікарбонату вже позаду, і тепер прийшов час зайнятися проектуванням і виготовленням самого навісу. Цей процес складається з наступних етапів.

Створюємо креслення

Перш ніж будувати навіс з полікарбонату своїми руками, потрібно розробити креслення.

Проектування - перший крок до успіху

Від цього етапу залежить результат. Правильний креслення – це запорука відмінного результату.

При складанні креслення з'являється можливість розрахувати необхідну кількість матеріалів, визначитися з розташуванням майбутнього навісу і придбати всі додаткові матеріали відразу.

Якщо ви вирішили спроектувати навіс самостійно, то зверніть увагу на схеми. У фото-підбірці нижче представлені креслення, які можуть стати в нагоді вам в проектуванні навісу:

Це найпоширеніші, популярні види конструкцій, але на цьому не варто зупинятися, якщо ви хочете оригінальний дизайн.

Підготовка площі

Необхідно підготувати територію:

 1. На цьому етапі виробляються виміри ділянки, на якому планується встановити навіс. Тут головне не забути про висоті.
 2. Переконайтеся в тому, що під накриттям немає низини, в якій може накопичуватися дощова і тала вода. Про це часто забувають і надалі відчувають деякі незручності.
 3. Якщо навіс буде встановлюватися на опори, то необхідно розчистити під них місце (видалити коріння і рослинність).
 4. Не забувайте і про вирівнювання поверхні. Це зробити відразу набагато простіше, ніж під час будівництва.
 5. Намітьте кордони майбутньої конструкції за допомогою кілочок і натягнутих мотузок, як показано на малюнку.

Розмічаємо кордони майбутньої конструкції

Будівництво каркасу

Для такого легкого матеріалу, як полікарбонат він може бути виконаний не тільки з металу, а й з дерева. Якщо навіс призначений просто як альтанки, то цілком достатньо каркаса з дерев'яного бруса, а от якщо для автомобіля, то тут краще звернути увагу на металевий профіль.

Для установки основи з металу знадобляться навички зварювання, хоча і тут є вихід. Сьогодні продаються і збірні конструкції, які не поступаються в міцності і надійності. Вони з'єднуються за допомогою болтів, але і ціна їх вже на порядок дорожче.

Будівництво каркасу для навісу з полікарбонату - найважливіший етап зведення конструкції

Поради та нюанси зведення каркасу:

 1. Для металевого каркаса слід підбирати профіль з квадратним перетином 60х60 – 100х100мм. Розмір залежить від майбутніх навантажень.
 2. прогонів цілком достатньо профільованої труби 40х40 або 60х60мм., а для обрешітки 20х20 або 40х20мм.
 3. На початковому етапі підготовки ями засипається піщана подушка і за рівнем вертикально встановлюються опори.
 4. Потім вони заливаються бетоном або гравієм з цементним розчином.
 5. Висихати конструкція буде близько 4 днів (в цей час її необхідно періодично поливати водою, щоб уникнути розтріскування).
 6. Тепер можна приступити до обв'язки опор. Найчастіше її виконують по верху, але при необхідності додаткової жорсткості конструкції можливо і застосування нижній або середній обв'язки.

Установка опор

Облицювання

Цей етап є завершальним і вимагає акуратності. Розрізати полікарбонат слід ножівкою або циркулярною пилкою. При цьому слід робити невеликий запас (10-15см.), який дозволить уникнути тріщин при вибрировании листа.

При нарізці краще нерухомо фіксувати матеріал і не знімати захисної плівки. Це дозволить не тільки уникнути пошкоджень, але й потім визначити лицьову сторону.

Облицювання навісу

До решетування конструкції кріплять стикувальний профіль в тих місцях, в яких буде стик листів полікарбонату. До нього кріпиться сам матеріал. Кращим варіантом є попереднє просвердлення заготовок на пару міліметрів більше, ніж прес-шайби.

Після того, як ви закріпили листи, стикувальний профіль необхідно закрити спеціальною кришкою.

При кріпленні матеріалу необхідно залишити зазор на стиках у 2-3мм., щоб не дати можливості полікарбонату деформуватися при нагріванні. Краї аркушів краще закрити торцевим профілем або захисною стрічкою, щоб забезпечити матеріалу максимальний термін експлуатації.

На відео покроково показано, як зробити навіс для машини з сотового полікарбонату своїми руками:

Що потрібно пам'ятати

Безпека конструкції – це головна умова при установці навісу з полікарбонату своїми руками.

Тому роблячи розрахунки на етапі проектування, слід всі можливі навантаження помножити на 1,5. Цим ви гарантуєте собі те, що установка не обвалиться під впливом сильного вітру і тяжкості снігу.

Якщо ви не впевнені в точності своїх розрахунків, то можна звернутися до професійних конструкторам, які підготують вам проект навісу.

В ньому будуть проведені всі необхідні розрахунки. Такий підхід не заважає вам надалі самостійно зайнятися монтажем. Але і тут не слід забувати про техніку безпеки.

Догляд за будовою

Навіси з полікарбонату стали дуже популярними, так як вимагають мінімум витрат. Але що робити, коли він прослужив вам вже кілька місяців і злегка втратив привабливий вигляд?

Тут все набагато простіше, ніж багато хто думає. Догляд за високотехнологічним матеріалом здійснюється за допомогою м'якої губки і будь-якого миючого засобу без абразивних і лужних елементів.

Навіс для автомобілів

Досить просто протерти засобом поверхню і ополоснути чистою водою.

Так само можливе використання спиртовмісних коштів для видалення сильних забруднень, але їх використання можливе тільки на внутрішній стороні аркуша.

Якщо на матеріалі з'явилися неглибокі подряпини, то замаскувати їх можна прозорим герметиком. Він відмінно приховає ушкодження і не погіршить функціональності полікарбонату.

При серйозних ж пошкодженнях доведеться вдатися до повної заміни листа. Але і тут складнощів не виникне, так як знімається облицювання так само просто, як і встановлюється.

Дотримуйтеся перерахованих вище рад і тоді навіс буде радувати вас і ваших близьких довгі роки, не вимагаючи додаткового обслуговування.