Бругмансия: догляд та вирощуванняBrugmansija uhod (11)

Бругмансия являє собою невелике дерево або чагарник. Максимальна його висота складає 2 метри. Це вічнозелена рослина. Цвіте великими пахучими квітами, що нагадують великі дзвіночки, опущені вниз. Вона є близьким родичем дурману. Щоранку квіти цієї рослини розпускаються, а ввечері знову набувають форму пуп'янків. Квіти бругмансии різноманітні за кольором і формі. Але ці прекрасні квіти отруйні. У наш час існує безліч гібридів цієї рослини. Бругмансия досить вибаглива і вимагає спеціального догляду і навичок у її вирощуванні. Це тропічна рослина і спочатку виростало саме в тропіках. Однак зараз воно культивовано, і його можна вирощувати як вдома, так і у відкритому грунті.

Бругмансия: посадка і догляд у відкритому грунті

Ця рослина любить сонячні промені, тому місце для посадки повинно бути вибрано з максимальною освітленістю. Але потрібно також знати, що бругмансия не любить палючого спеки, а також степових вітрів, звідси випливає, що місце, визначене під посадку повинно бути затишным.

З-за великих аркушів бругмансия любить рясний полив-тому «засушити» її дуже просто.

Для посадки потрібно дренаж. Перед тим як посадити рослину, потрібно у вириту ямку покласти трохи керамзиту.

Для посадки грунт повинен бути родючим і добре удобреному.

Щорічно необхідно формувати рослини, видаляючи відмерлі і неправильно сформовані пагони.

Як зберегти бругмансию взимку

Існує два способи збереження цієї рослини взимку. Перший з них, це перенесення в будинок і створення для неї літніх умов, а також рясного поливу. У цьому випадку бругмансия квітами буде радувати вас навіть взимку. Але, на жаль, цей спосіб має великий недолік: для такого рослини повинно бути велике приміщення, а його може дозволити далеко не кожна господиня.

Другий спосіб більш спрощений. Бругмансию треба викопати і помістити в підвал 5-8 градусів. У цьому випадку рослина скине своє листя, але не варто цього лякатися, по весні на ньому знову зав'яжуться нирки. Не дивлячись на те, що рослина буде перебувати в сплячці, полив все одно повинен здійснюватися, тільки рідкісний і не рясний.

Дивіться також: Примула як доглядати

Бругмансия взимку може рости в горщику

Бругмансия: хвороби і шкідники

Незважаючи на те що ця рослина є отруйним, воно дуже сильно схильне різним «недуг». Якщо вона виростає на вулиці, то постійно страждає від нападів попелиці та інших шкідників, що пожирають його листя. В домашніх умовах загрозою для бругмансии виступає павутинний кліщ. В приміщенні також з'являється велика ймовірність зараження сірою гниллю. Для того щоб позбутися від цих хвороб і шкідників, необхідно обробити рослина спеціальними препаратами. Хвороби бругмансии детально можна розглянути на фото.

Бругмансия схильна шкідників

Хотілося б зауважити, що бругмансия досить привередливое рослина, яка потребує правильного догляду. Проте вона є поширеною і користується популярністю серед квітникарів.

Ця рослина має кілька різних видів:

  • Бругмансия білосніжна – має яскраво білі квіти, але також можна зустріти представників цього виду з квітами жовтуватого відтінку.
  • Бругмансия кривава – дуже яскраві квіти червоно-оранжевого кольору.
  • Бругмансия ароматна – рожевий колір бутонів, квіти мають приємний аромат.
  • Бругмансия золотиста – суцвіття всіх відтінків жовтого.
  • Бругмансия строката – суцвіття цього виду найдовші.

Кожен вид гарний по-своєму і здатний прикрасити будь-який сад, город або будинок. Але не потрібно забувати, що бругмансия дуже вибаглива у вирощуванні. Тому, якщо у вас з'явилося бажання придбати це рослина, поспішати не варто. Вивчіть детально догляд за ним.

Фото 1: Фото 2: Фото 3: Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Бругмансия схильна шкідників Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото бругмансии строкатої Фото 28: Фото 29: Фото 30: Бругмансия взимку може рости в горщику