Як зробити відкатні та розпашні ворота з профнастилу своїми рукамиЗ міфологічно історій давньої Русі, що дійшли до наших днів, можна дізнатися про значущість наявності воріт для наших предків.

Дана конструкція для них позначала межу між рідним, безпечним простором і зовнішнім світом, що таять небезпеки. Перейти через стулки воріт, значить потрапити в інший світ.

На додаток до цього, за стародавнім слов'янським звичаєм на кордоні установки воріт запалювали багаття в Чистий четвер перед Великоднем, на Юр'їв день, на весілля і похорон.

Подібний ритуал для древніх Русич їй мав магічне значення. Сьогодні, вид воріт для сучасної людини, що володіє приватним ділянкою, відіграє величезну роль. Вони відображають характер господаря і достаток сім'ї.

Роль воріт на дачі

Конструкція воріт являє собою простір для проїзду чи проходу до огорожі ділянки. Даний конструктивний елемент огорожі виконує основну функцію відкривається обмежувача доступу, а також служить, як декоративна прикраса.

Декоративні ворота найбільше можна зустріти в місті, у вигляді красивих арок без будь-яких стулкових пристроїв.

На дачних ділянках зазвичай встановлюють найпростішу конструкцію воріт. Вона складається з кількох стулок, які служать для відкривання доступу, щоб можна було заїхати, наприклад, автомобільним транспортом або пройти на територію дачі.

останнім часом, у моду ввійшла розсувна ворітна конструкція. Вона відкривається дистанційно за допомогою спеціально встановленого електричного приводу, керованого з пульта або кнопкового поста.

Плюси і мінуси воріт з профнастилу

В залежності від технічних особливостей матеріалу хвіртка і ворота з профнастилу, виготовлені і встановлені своїми руками на дачній ділянці, мають свої позитивні і негативні сторони.

До плюсів відносяться наступні фактори:

 • виготовлення за короткий проміжок часу;
 • низька вартість матеріалів;
 • в процесі установки не потрібно проводити складні земляні роботи, лише досить викопати отвори для установки опорних стовпів;
 • термін експлуатації виробу досить великий;
 • матеріал виробу має стійке властивість по відношенню до корозії, якщо верхній шар захисної фарби не пошкоджений;
 • естетичний зовнішній вигляд.

Поряд з позитивними сторонами ворота, виготовлені з профільного листового матеріалу, мають цілий ряд негативних критеріїв.

До них відносяться:

 • повна відсутність шумовий ізоляції;
 • виникнення незначних пошкоджень, у вигляді подряпин, призводить до появи корозії;
 • тонкість матеріалу допускає поява деформації на виробі від зовнішніх впливів, наприклад сильного вітру, і призводить до розривів аркушів від механічних дій.
Веранда на дачі - одна з головних споруд для відпочинку в хорошій компанії. А веранда прибудована до будинку зможе прикрасити будь дачний дворик.

Облаштовуємо тандир на дачі своїми руками - вся необхідна інформація з вибору території, матеріалів і два покрокових майстер-класу знаходяться тут.

Як виготовити і встановити ворота

Для того щоб виготовити ворота з профільного листового матеріалу своїми руками, необхідно дотримуватися певної інструкції, що складається з декількох етапів.

Для досягнення позитивного результату в цьому ділі її треба дотримуватися в строгій черговості.

1-й етап - підготовчий

Треба вибрати конструкцію виробу і провести розрахунок кількості матеріалу для виготовлення. При цьому треба враховувати, що мінімальна висота воріт становить 1,5 м.

Ширина конструкції безпосередньо залежить від типу автомобільного транспорту, який буде проїжджати. Зазвичай для легкового авто ширину отвору роблять 4 м. А ось вантажній машині потрібен проїзд шириною 6 м. Виходячи з таких даних виходить, що ширина однієї стулки повинна бути 2 м або 3 м.

Висота даного елемента повинна бути не менше 2 м для проїзду легкового авто. Якщо передбачається заїзди і виїзди вантажівок, то висота стулок пропорційно збільшується з шириною.

2-й етап - створення креслення

Перш ніж приступати до роботи з виготовлення воріт необхідно скласти креслення виробу, де вказуються всі параметри.

Добірка креслень, за якими можна виготовити ворота з профнастилу:

На такому малюнку зазначаються розміри опорних стовпів, перетин профільних труб з яких виготовляється каркас виробу. Його малюють у вигляді прямокутника, з обов'язковим зазначенням ребер міцності.

При цьому треба пам'ятати, що якщо планується виготовляти стулки великої площі, то крім поздовжніх упорів з профільної труби необхідно спроектувати ще й поперечні ребра жорсткості.

Профільні металеві листи повинні мати ребра не більше 2,1 см, а максимальний розмір хвилі – 0,8 см. Товщина стінок профільної труби для елементів жорсткості можна взяти в межах 2 мм, а перетин – 6*2,5 див.

Для того щоб порахувати розміри опорних стовпів, треба враховувати, що 30% даного елемента ввійде в землю, для надійної стійкості. Всі пораховані дані повинні бути вказані на кресленні.

Робочий креслення

3-й етап - підготовка території

Перед тим, як приступити до виготовлення каркаса воріт необхідно підготувати рівне місце на земляному покриві. Потім, за допомогою болгарки виробляють порізку елементів «скелета» за вказаними розмірами, які зварюються між собою електричної зварюванням.

Зварювальні шви потрібно обережно зачистити, особливо в місцях прилягання профільних листів. Готове каркасне виріб потрібно покрити грунтувальною фарбою, в цілях захисту від корозії.

4-й етап - основа під ворота

На цьому етапі роблять кнопку ям для стовпів. Для воріт з профнастилу стовпові опори достатньо буде закопувати на глибину 1 м. У разі, коли грунт має сипучий характер, то їх треба встановлювати в ями глибиною 1,2 м.

Не рекомендується виконувати земляні роботи лопатою. Щоб стовпи витримували механічні навантаження і мали стійке положення, необхідно ями під них заготовляти за допомогою бура.

При свердлінні таким пристроєм отвір виходить рівним з усіх сторін, без порушення шарів грунту. Така методика гарантує жорстке встановлення опори.

На дно готового отвори насипають шар щебеню товщиною 5 див. Потім встановлюють опору. Якщо дерев'яний стовп, то треба частина, яка буде знаходитися в ямі, обпалити на вогні і обробити смолою.

Коли опори воріт будуть виставлені, їх заливають бетонною сумішшю. Коли проводиться заливка, стовп потрібно підняти, щоб розчин потрапив під самий низ.

5-й етап - встановлення каркасу

Виконують установку готового каркаса. При цьому треба пам'ятати про технологічному зазорі між низом конструкції і грунтовим покривом, щоб стулки не чіплялися за грунт при відкриванні.

Також виконують завмер положення розташування стулок до стовпів, при якому треба не забути зазначити місце кріплення петель. На дерев'яних опорах ці елементи прикручуються довгими гвинтами, а на металевих стовпах приварюються при допомозі електричного зварювання.

6-й етап - застеляємо каркас листами

Виробляють кріплення листів до каркасної основи. Але, перед виконанням подібної дії потрібно точно за ескізом виконати їх порізку.

Порізка листів

У разі, коли ширини профнастилу не вистачає, щоб повністю закрити стулку, необхідно використовувати два шматки, які кріпляться між собою в нахлест.

Сам кріплення листів потрібно виконувати спеціальними саме резами для цього матеріалу або заклепками. Довжина заклепочных кріплень повинна повністю відповідати товщині профнастилу.

Їх потрібно вставляти у внутрішні хвилі, так як вони щільно прилягають до профільної труби. На одній стороні стулки повинно бути не менше чотирьох кріплень.

На відео детально можна вивчити, як зробити розпашні ворота з профнастилу своїми руками:

Ворота з елементами ковки

Ворота з профнастилу з елементами ковки вважаються ексклюзивними виробами, так як виготовляються за індивідуальними замовленнями.

Тому вони володіють своєю неповторністю. Такі вироби замовляються і виготовляються в спеціальних майстернях, де дизайнери розробляють малюнок до найдрібніших подробиць.

Ковані ворота

З таких розробок майстри виготовляють незвичайної краси ковані орнаменти, які кріпляться на стулки.

Як правило, ворота з профнастилу з кованими орнаментами відносяться до глухого типу, так як приховують двір від сторонніх поглядів. Такі вироби не потрібно періодично фарбувати. Зазвичай вони зберігають свою колірну гамму і форму протягом 50 років.

Відкатні ворота

Методика виготовлення воріт з профільних листів відкатного типу така ж, як і для стулкових виробів. Дана конструкція має тільки одну секцію, отодвигаемая при відкриванні паралельно огорожі.

Відкатні ворота володіють наступними пріоритетами:

 • доступність до автоматичного оснащення;
 • не потрібно докладати зусилля при відкриванні;
 • економиться площа двору, так як при відкриванні секція не займає простору.

Виходячи з викладеного матеріалу, випливає, що встановлення воріт, виготовлених з профільних металевих листів, на приватній ділянці самий ідеальний варіант.

Це підтверджується простотою конструкції, яку зможе зібрати воєдино людина без спеціальної підготовки і доступністю у вартості матеріалів. Сама технологія їх установки не створює ніяких складностей, якщо слідувати встановленим правилам.