Чудовий варіант - плитка під дерево для підлогиВаріанти обробки підлоги

Серед покриттів для підлоги одним із самих практичних і зручних є керамічна плитка. На жаль, далеко не завжди вдається підібрати її відповідно з обраним інтер'єром. Досить складно навіть уявити плитковий підлогу в класичній передпокою або важливому кабінеті. Однак рішення все ж існує, це підлогова плитка під дерево. Це покриття в нашій країні з'явився порівняно недавно, і деякі споживачі продовжують вважати її якоюсь дивиною. Напевно, саме тому плитка під дерево і викликає безліч питань, на які можна відповісти досить легко.

Що ж таке плитка під дерево

По своїй суті підлогова плитка під дерево є все тієї ж керамікою, однак, має особливий дизайн. Фактура і малюнок практично відповідають натуральній деревині. Часто відрізнити таку підлогу від справжнього паркету досить непросто. Різницю можна помітити, тільки якщо ходити по підлозі босоніж.

Світлий відтінок підлоги

Монтуючи таке покриття в своєму житлі можна отримати досить практичний, невибагливий у догляді, довговічний підлогу, який ще і виглядає надзвичайно естетично. Найбільший ефект дерев'яна плитка зробить у ванній. Стелити в ній натуральний паркет немає ніякого сенсу, адже підвищена волога та температура досить швидко приведуть його в непридатний стан. Підлогова плитка під дерево в цій ситуації стане оптимальним рішенням, адже володіючи всіма якостями керамічного покриття, вона має вигляд натуральної деревини. При цьому слід особливо виділити такі її якості як:

  • повна вологостійкість;
  • пожежна безпека;
  • висока стійкість до зношування;
  • простота догляду.

Завдяки всім перерахованим якостям таке покриття ідеально відповідає умовам вологих приміщень, місць з підвищеною прохідністю людей і приміщень, у яких підлога піддається регулярним підвищеним механічним навантаженням.

Забарвлення плиткми

Типи і особливості паркетної кераміки

Підлогова плитка під дерево сьогодні виробляється лише двох типів:

  1. Керамічна. Підходить для укладання в житлових приміщеннях. Процес виробництва повністю відповідає виробництва звичайної кераміки: формування глиняної заготовки з подальшим випаленням високотемпературної печі.
  2. Керамогранітна. Найкраще використання цього типу для приміщень з підвищеними навантаженнями – магазинах, офісах і інших громадських місцях. Виробництво полягає у формуванні заготовки з глиняної напівсухий суміші з подальшим випаленням, причому температурний режим випалу трохи вище, що забезпечує велику міцність готових виробів.

У продажу обидва типи можуть бути присутніми під одним найменуванням – «керамічний паркет», тому необхідно обов'язково уточнювати тип використовуваного матеріалу і вибирати саме той тип, який підходить для ваших умов.

Підлогова плитка під дерево має деякі особливості. Так вона може мати нестандартну для керамічних покриттів форму, повторюючи габарити паркетної планки або масивної дошки. Крім цього розміри таких плиток практично завжди відрізняються від стандартних. Такі особливості вимагають більш уважного розрахунку при визначенні необхідної кількості матеріалу.

Плитка підлогова

Нюанси укладання

Технологічно укладання керамічної паркету здійснюється точно, як і звичайна кераміка. Єдина відмінність полягає у величезному числі можливих варіантів розкладки. Саме цей фактор зазвичай і змушує звертатися за допомогою до майстра, здатного викласти підлогу так, що візуально створюється повне враження дерев'яного покриття.

Під дерево плитка

Слід пам'ятати, що керамічний паркет має укладатися без швів. Природно буває так, що покласти покриття без швів немає можливості, в цьому випадку необхідно використовувати найтонші шовні хрестики і найбільш підходящу затірку. Також необхідно враховувати візерунок, при складанні якого яскраві лінії і колірні відтінки повинні плавно переходити від одного до іншого.

Пол під иммитацию під дерево

Популярність дерев'яних будинків останнім часом призвела до виникнення питання, а як покласти плитку на дерев'яну підлогу? Принципово особливих труднощів тут не передбачається, плитка на дерев'яну підлогу укладається цілком успішно.

Незважаючи на те, що побутує думка про абсолютну несумісність дерев'яної підлоги та кераміки, плитка в дерев'яному будинку буде служити не менше довго і якісно, ніж звичайній квартирі. Для цього доведеться всього-навсього якісно підготувати чорнову поверхню під керамічний паркет.

Керамічна плитка для підлоги

Підготувати основу можна двома способами – сухим або мокрим. Кожен з цих способів має свої недоліки. Якщо використовувати сухий спосіб (основу складають листи ДСП, багатошарової фанери і ін), то може помітно знизитися висота стелі. А у випадку мокрого способу (заливка тонкої стяжки), доведеться досить багато попрацювати, хоча цей спосіб краще.

Використання підлогової плитки