Види вінілових сайдингом та їх особливостіСайдинг будинку

Обшивка дерев'яного будинку потрібна не тільки для надання йому естетичності, але і для забезпечення хороших захисних властивостей. У цих цілях найчастіше використовується іноземний або вітчизняний вініловий сайдинг. Він коштує недорого, відрізняється практичністю і стійкістю до різних зовнішніх впливів, до того ж простий в монтажі. А ще він доступний в різних колірних варіантах, що дозволяє вибрати оптимальне рішення під конкретний стиль оформлення будинку.

Що за матеріал

Вініловий сайдинг – панелі, вироблені з полівінілхлориду і оснащені спеціальним замком-клямкою і кромкою для цвяхів. Покриття чітко з'єднуються між собою, утворюючи суцільне полотно високої якості. Вініловий сайдинг володіє цілим рядом переваг: він не шарується, не деформується під впливом природних опадів, не горить і не виділяє шкідливих речовин. Завдяки хорошим споживчими властивостями матеріал користується високим попитом у покупців.

Фото сайдинг панелей

Сайдинг має два види профілю: з подвійним переломом («ялинка») або подвійним («корабельна дошка»), якість матеріалу від профілю ніяк не залежить, а вибір варто робити в залежності від власних уподобань. Примітно, що сайдинг довгий час зберігає свій естетичний вигляд та ідеально підходить для обробки заміських будинків.

Технічні характеристики

Існують різні види вінілових сайдингом, розраховані на обробку певної ділянки заміського будинку. Але розміри цього матеріалу стандартні: довжина сайдинга становить 3000, 3660, 3730 або 3850 мм при ширині 205 або 255 мм і товщині або 1,1 1,2 мм. Монтувати матеріал можна двома способами – горизонтально або вертикально, причому вертикальний сайдинг, який називається софітом, використовується не так давно в сучасному будівництві. Що стосується кольору, то на ринку можна знайти матеріал в широкому різноманітності колірної гами, але найбільш популярними залишаються пастельні відтінки.

Колір сайдинга

Цокольний сайдинг

Фото вінілового сайдинга показує, наскільки різноманітний цей матеріал. Один з напрямків його використання – оздоблення цоколя. Для цього використовується спеціальний цокольний сайдинг, який володіє унікальними показниками міцності. Це дуже важливо, так як саме на цоколь будівлі припадає основне навантаження, а також надають вплив руйнують фактори. Різноманітність дизайну дозволяє легко підібрати варіант під особливості оформлення конкретного заміського будинку, але найпопулярнішими є панелі, що імітують природні матеріали у вигляді каменю, деревини або цегли.

Використовувати цокольний сайдинг можна не тільки для оздоблення цокольного поверху споруди, але і при обшивці стін, фасадів, декорування внутрішніх приміщень різного призначення. Цей обробний матеріал вологостійкий, відрізняється простотою і швидкістю монтажу.

Монтаж вінілового сайдинга при обробці вимагає встановлення стартової планки, різних профілів, завдяки яким панелі будуть легше стикуватися, а саме покриття прослужить набагато довше. На відміну від звичайних панелей для стін матеріал для облицювання цоколя відрізняється більшою завтовшки, причому кожен виробник пропонує свої габарити, тобто товщину, ширину і довжину.

Прочитайте нашу статтю Декоративні панелі для внутрішньої обробки стін.

Дизайн фасаду

Для стін

Різні профілі вінілового сайдинга підходять для обшивки стін, причому не обов'язково використовувати тільки довгі ламелі. Куди цікавіше виглядає оздоблення, імітує різні природні матеріали. Прочитайте нашу статтю Стінові панелі мдф: застосування для внутрішньої обробки будинку. Найпоширенішими вважаються:

  • обшивка під цеглу: такий вид сайдинга створює стіну, яка ніби складена з керамічної цегли. Широкий вибір кольорів і точність фактури – основні особливості і секрети популярності цього матеріалу. Так, на стіні будуть помітні шорсткості, тріщини, сколи – як раз все те, що створює цегляну стіну. Такі панелі відрізняються легкістю і витонченістю, тому можуть використовуватися для зовнішньої і внутрішньої обробки стін. Фактура панелей в точності збігається з традиційною цегляною кладкою;
  • під камінь: вініловий сайдинг під камінь являє собою імітацію каменю різного виду – палацового, туфу, базальту, граніту, мармуру. Вважається, що це найпопулярніший вид сайдинга, який використовується для обробки стін і цокольного поверху. За рахунок інноваційної технології фарбування поверхню матеріалу може бути виконана в будь-якій колірній палітрі. При виборі сайдинга під цеглу або камінь варто пам'ятати, що цей матеріал відрізняється розмірами: 122 мм на 48 мм. Це важливо, так як потрібно грамотно розрахувати кількість матеріалу і врахувати особливості при подальшому монтажі;
  • вініловий сайдинг під колоду – дуже гарне рішення для обробки дерев'яного будинку. Імітація натурального оциліндрованої колоди надає котеджу неповторний колорит і натуральність рубаного зрубу. Найчастіше блокхаус поставляється з імітацією фактури натурального дерева або в кольорі, що дає можливість оформити фасад будинку в потрібному стильовому і колірному рішенні. Монтаж блокхаус виконується на фірмових пластикових кріпленнях. Крім імітації колоди доступний сайдинг під тріску, дранку, кедрову дошку, що передає максимально точно текстуру натуральної деревини.

Дерев'яний чайдинг

Види вінілових сайдингом та їх особливості

Розміри сайдінга вінілового залежать від форми панелі: вона буває у вигляді ялинки або корабельного бруса. Окремо варто виділити софіти, які потрібні при підшивці карнизних звисів і ганків. Найпопулярнішим у Росії є корабельний брус, так як обробка фасадів виходить акуратною й оригінальною. Після обробки стіни схожі на палубу старовинного корабля. Завдяки витриманим геометричним розмірам обшивка виходить максимально міцною і герметичною, надійно захищає стіни будинку. Крім того, панелі кріпляться прихованим способом, тому місця стиків не видно на поверхні фасаду. Легко монтується цей сайдинг вініловий своїми руками, що робить його ще популярнішим.

Вініловий сайдинг

Популярні бренди

Існує величезна кількість компаній, що пропонують свою продукцію на території нашої країни. Так, канадська компанія Mitten пропонує сайдинг, створений у відповідності з існуючими стандартами. Його можна експлуатувати при будь-яких кліматичних умовах. Відмінні експлуатаційні властивості, презентабельність зовнішнього вигляду, широкий вибір колірних рішень, стійкість до зовнішніх впливів – основні особливості продукції цієї марки. Зазначається, що навіть при тривалій експлуатації панелі не лущаться, не розшаровуються, не здуваються.

Варіанти обробки

Вініловий сайдинг Kaycan створюється за технологією фінального формування, завдяки чому стики внапуск не видно. Компанія не використовує у виробництві матеріалу чорний вуглець, завдяки чому панелі не поглинають тепло, не коробляться і не здуваються. Крім того, є можливість використовувати при монтажі спеціальну мінеральну плиту під сайдинг для утеплення. Виробник акцентує увагу, що матеріал може використовуватися в температурному режимі від – 50 до +50 градусів.

Прочитайте нашу статтю Якісна внутрішня обробка дерев'яного будинку.

Облицювання сайдингом

Variform – це панелі неймовірно насичених кольорів, які ідеально підходять для обшивки будинків з цегляними, кам'яними або дерев'яними фасадами. Компанія пропонує 2 колекції сайдинга: Timber Oak і Varitek. У першій колекції сайдинг створюється на основі сучасної технології колірної пігментації, коли фарба буквально потопає в поверхню матеріалу. крім того, даний вид сайдинга імітує деревину цінних порід з максимальним збереженням текстури і прожилок. Серія Varitek – це поєднання уточенного дизайну, високої якості і надійності.

Vinyl-On

Російський виробник пропонує сайдинг з профілем корабельний брус. В асортименті бренду є і софіти з перфорацією або без неї. Вся продукція відповідає вимогам світових стандартів. Технологія виробництва передбачає створення сайдинга з подвійною структурою, в якій воєдино спаюються зовнішній і внутрішній шари. Завдяки внутрішньому шару забезпечується висока механічна міцність, пластичність і можливість експлуатації матеріалу в широкому температурному діапазоні.

Види вінілового сайдінга

Після вибору різновиду сайдінга важливо продумати, яким чином буде виконуватися його монтаж. В цьому процесі відіграє роль кожна деталь, в тому числі кутові елементи і планки різного типу для обробки білявіконного простору і фінішної обробки.