» » Види покрівлі дахів приватних будинків

Види покрівлі дахів приватних будинків

види покрівлі дахів

Покрити дах заміського будинку можна самими різними матеріалами, розрахованими під різні види дахів. На що звернути увагу при виборі? Пропонуємо огляд найбільш популярних рішень для обробки дахів.

Спочатку – правила

укладання м'якої покрівлі відео

Різні види покрівлі дахів приватних будинків дозволяють сформувати екстер'єр, який буде гармонійно вписуватися в навколишній ландшафт. Існує ряд правил, згідно з якими слід вибирати матеріал для оздоблення:

 1. Вага матеріалу. Серед сучасних покрівельних покриттів кожен покупець вибирає те, що підходить під архітектурні особливості конкретного котеджу. Показник ваги відіграє важливу роль: так, навантаження від натуральної черепиці на каркас і несучі конструкції буде набагато більше, ніж навантаження м'якої покрівлі.
 2. Практичність. Цей фактор говорить про те, що матеріал повинен ефективно експлуатуватися в жорстких кліматичних умовах. Хороші покрівельні матеріали повинні бути стійкими до впливу будь-якого температурного режиму.
 3. Комплектуючі. Від них залежить, наскільки стійкою буде дах. Іноді важливо вибрати матеріали легше, щоб навантаження на дах була не дуже великою.

Розглянемо найпопулярніші варіанти оформлення сучасної покрівлі.

М'яка покрівля: що особливого?

Під цим поняттям ховається поєднання відразу декількох складових – плоскою мембранної покрівлі, м'яких рулонних матеріалів і м'якої черепиці. Всі ці складові мають особливу гнучкість. Завдяки високій якості, міцності і довговічності сьогодні знову стала популярною м'яка покрівля. Види й ціни (фото показує, що варіантів оздоблення даху безліч) залежать від кліматичних умов, де покрівля буде експлуатуватися, і естетичності, яка повинна гармоніювати з загальним екстер'єром будинку.

м'яка покрівля види

М'яка покрівля являє собою міцний стеклохолст, який з обох сторін оброблений шаром бітуму. У нього додані компоненти, які гарантують високий рівень надійність матеріалу та його захищеність від механічних впливів. Поверхня матеріалу обробляється базальтової або сланцевої крихтою, причому чим її більше, тим краще для звісно якості поверхні.

За і проти

м'яка покрівля монтаж відео

М'яка покрівля – це сучасний і ефективний спосіб оформлення даху заміського будинку. Серед переваг можна відзначити наступне:

 1. Монолітність, яка позначається на високому рівні гідроізоляції, водонепроникності та стійкості до коливань температур.
 2. Еластичність, за рахунок якої забезпечується стійкість покрівлі до механічних впливів.
 3. Відмінне шумопоглинання: при сильних опадах в приміщенні не чути ні звуку.
 4. Захищеність від впливу корозії, грибка, плісняви.
 5. Естетичність, яка зберігається тривалий час.

м'яка покрівля види і ціни фото

Але не обходиться і без недоліків. Так, якщо в ході експлуатації буде пошкоджена одна або дві плитки, то доведеться міняти цілий ділянку покрівельного покриття з-за того, що плитки будуть злипатися природним чином. Монтаж покриття виконується при позитивних температурах, так як при мінусі клейкий шар м'якої покрівлі буде погано зчіплюватися з поверхнею даху. Важливо й те, що укладання можлива на тверду основу у вигляді водостійкої фанери, що позначиться на подорожчанні усієї конструкції.

Особливості монтажу

м'яка покрівля відео

Досить простий монтаж м'якої покрівлі. Відео дозволяє оцінити всі етапи цього процесу. Варто пам'ятати лише про те, що м'яка покрівля підходить під даху, кут нахилу яких становить 12-90 градусів. Завдяки легкості матеріалу можна використовувати при зведенні даху будь-якої конфігурації. Щоб установка була виконана правильно, потрібно чітко слідувати інструкції, яка наказує:

 1. Підготувати підставу. Як уже говорилося, під м'яку покрівлю обов'язково потрібно тверде підґрунтя, створене з допомогою листів фанери, плит OSB, обрізної дошки. Основна вимога до поверхні – її рівність і рівномірність.
 2. Продумати вентиляційний зазор. Він повинен бути розміром не менше 5 див. За правилами витяжку варто встановити зверху, залишаючи припливний отвір внизу. Завдання зазору – перешкоджати утворенню бурульок взимку і сприяти зниженню температури всередині влітку.
 3. Встановити підкладковий матеріал. Він розкладається по всій довжині з фіксацією країв кожен 15-20 див. Важливо, щоб всі стики були ретельно оброблені клеєм.
 4. Встановити карнизні планки. Їх завдання – захищати решетування від дощу. Планки набиваються на торці даху внапуск. Краю решетування захищаються з допомогою фронтонних планок.
 5. Укласти карнизну черепицю. Вибирайте варіанти з самоклеющейся основою, не забуваючи знімати захисну плівку перед монтажем.

Укладання м'якої покрівлі (відео) повинна виконуватися з центру звисів карниза по напрямку до торця самої даху. Пам'ятайте, що від нижньої кромки черепиці до нижнього краю карниза повинно бути не менше 1 див. Її спочатку потрібно приклеїти, а потім зафіксувати цвяхами.

Бітумна мастика: сучасно і стильно

види покрівлі дахів приватних будинків

М'яка покрівля, види якої представлені у великій різноманітності, — це сучасне покриття, яке виділяє будь заміський котедж. Часто для монтажу використовується покрівельна мастика, у якої висока теплостійкість, хороша здатність, завдяки чому покрівля швидко сохне без ефекту липкості. За допомогою бітумної мастики можна:

 1. Забезпечити антикорозійний шар.
 2. Зафіксувати гідроізоляційне покриття і плитку.
 3. Надійно герметизувати стики і шви.

Популярна черепиця Shinglas

покрівля шинглас монтаж відео

Монтується легко і просто м'яка покрівля. Відео показує, що з цим процесом труднощі навряд чи виникнуть. У сучасних покупців великим попитом користується бітумна черепиця Shinglas, яка відрізняється високою технологічністю, забезпеченням стовідсотковою герметизації і можливістю монтажу без застосування спеціальної техніки. Дану систему можна застосовувати при облаштуванні холодного горища, причому дах може бути будь-якої складності і конфігурації. Кожна система Shinglas складається безпосередньо з гнучкої черепиці, підкладкового килима, дерев'яного настилу на основі ФСФ або ОСП-3, розрідженої обрешітки і кроквяної ноги.

Покрівля «Шинглас» (монтаж на відео) користується попитом вже дуже давно завдяки тому, що забезпечує комфортабельність проживання. Важливе її достоїнство – можливість реалізації складних архітектурних проектів. ідеально підходить система і для монтажу мансардного поверху, коли потрібно раціонально використовувати наявний простір із забезпеченням естетичність конструкції.

«Шингласс Мансарда»

М'яка покрівля «Шинглас», монтаж якої можна подивитися на відео, може використовуватися при зведенні мансарди. Завдяки унікальним властивостям і використання супердифузійної мембрани, яка буде розташовуватися над утеплювальні матеріали. Завдання мембрани – ефективний захист утеплювача від видування частинок, завдяки чому можна мінімізувати тепловтрати. Наявність пароізоляційного шару дозволяє зберегти основні експлуатаційні властивості утеплюючого матеріалу, що перешкоджає утворенню конденсату.

Гнучка черепиця Shinglas як покрівельне покриття виглядає ефектно й сучасно, до того ж у покупців є можливість вибрати системи в певній колірній гамі і оригінальних формах нарізки. Спеціальні властивості служать гарантією того, що під час монтажу буде створюватися єдине однорідне покриття, яке буде відрізнятися високим рівнем герметичності.

Монтаж покрівлі (відео) даного бренду відрізняється простотою, тому його можна виконати і самостійно. Для початку готується основа з акцентом уваги на надійному кріпленні кроквяних ніг і обробці деревини захисними складами. Другий етап – це монтаж пароізоляційного шару. І на третьому етапі монтується безпосередньо гнучка черепиця Shinglas.

Особливості крівлі фальца

фальцева покрівля види

Фальцева покрівля являє собою надійне покриття для даху, де фальц – це особливий шов на стику листів металу. Кріпляться елементи допомогою кляймерів, з'єднання приховане, тому в такій покрівлі немає отворів, через які може проникнути волога. Дану систему можна монтувати для даху будь-якої форми. Видно на відео, що монтаж фальцевої покрівлі виконується або на суцільне підставу, або на обрешітку, в якій точно дотримується розрахунковий крок. Він потрібний для виключення прогинання покрівельних листів. Монтується на основі різних способів фальцева покрівля, відео це підтверджує. Розглянемо всі технології докладніше:

 1. Замикаються фальци. Дана система кріплення унікальна і розроблена спеціально для експлуатації в кліматичних умовах Росії. Монтаж покрівельного покриття виконується або на просту решетування, сама поверхня виходить рівна, з рівномірним навантаженням на основу.
 2. Традиційна технологія. Її доцільно застосовувати при обробці даху з ухилом 16-30 градусів. Зводиться система на основі покрівельної сталі оцинкованої або неоцинкованої. Перший варіант використовувати доцільніше завдяки тому, що сталь відрізняється стійкістю до корозії, і покрівля може прослужити близько 30 років. При даному способі монтажу потрібно решетування, яка ставиться на основу з дерева. Важливо, щоб гратка була рівною на всю довжину.
 3. Рулонна технологія. В даному варіанті покрівельні панелі мають замикаються фальци, до того ж самі панелі виконуються з рулонного матеріалу, а не з листів. Це позначається на відсутності швів на поверхні, правда, укладання з рулонної технології більш трудозатратна. Зате даний вид ідеально підходить для експлуатації в умовах Росії, так як покриття виходить цілісним, підпокрівельний простір за рахунок плаваючою здатності сприяє компенсації температурних розширень матеріалу. Всі додаткові системи – снігозатримання, огорожі, настили – зводяться без шкоди для покрівельного покриття.

Вибираючи даний вид покрівлі, пам'ятайте, що кут ухилу в ній має бути не менше 14 градусів, укладання виконується на суцільне підставу. А витратні матеріали потрібно вибирати так, щоб їх матеріал відповідав матеріалу покриття.

Або профнастил?

монтаж покрівлі з профнастилу своїми руками відео

Цей матеріал користується попитом завдяки його доступності, до того ж легко виконати монтаж покрівлі з профнастилу своїми руками (відео). Завдяки екологічній чистоті, надійності матеріал забезпечує захист внутрішніх приміщень від впливу зовнішніх факторів. Але для цього монтаж має виконуватися якісно, знаючи про всі правила:

 1. Не всі різновиди профнастилу можна використовувати в якості покрівельного покриття. В залежності від регіональних кліматичних умов фахівці радять вибирати різні види матеріалу, щоб вони могли протистояти опадів, вітрів.
 2. Правильний розрахунок – основа основ, особливо якщо справа стосується профнастилу. Для правильних розрахунків важливо врахувати і кількість аркушів, які потрібні для монтажу, та саму площу покрівельного простору, і кут його нахилу.
 3. При облаштуванні профнастилом для покрівель житлових будівель і споруд важливо передбачити наявність гідро - і пароізоляції. Ці системи будуть перешкоджати утворенню конденсату, захищаючи і утеплювач, і внутрішні приміщення від надмірної вологості. Кріпляться пароізоляційний і гідроізоляційний матеріал на кроквяні планки так, щоб забезпечувався вентиляційний зазор.

Кроквяна конструкція і профнастил зв'язуються латами. Вона розраховується так, щоб забезпечувалося відповідність довжині даху. Кріпиться даний матеріал звичайними цвяхами, саморізами, але в даному варіанті доведеться подбати про захист покрівельного покриття від корозії. Саме тому варто використовувати спеціальні саморізи для профнастилу, особливість яких – у спеціальній ЕПДМ-прокладки, герметизуючої отвір. Укладання профнастилу виконується так, щоб створювався вертикальний і горизонтальний нахлест, причому всі нахлести варто обробити герметиками на основі силікону.


24-09-2017, 14:54
272 просмотров