» » Все про белене і її застосування

Все про белене і її застосування

Трава блекоти

Інтоксикація отруйними рослинами відбувається часто-густо, тому що багато з них володіють привабливим зовнішнім виглядом і на перший погляд не представляють небезпеки. Людям, які захоплюються збиранням ягід і трав, потрібно бути гранично обережними і дотримуватися заходів безпеки. Дуже важливо не тільки знати місця, у яких можуть рости отруйні рослини, але і розуміти, що ці рослини з себе представляють. Одним з таких отруйних рослин є блекота, фото і опис якій будуть представлені нижче.

Рослина блекота опис

Блекота чорна – дворічна трав'яниста рослина сімейства пасльонових, що володіє специфічним одурманюючим запахом. Зовні рослина покрито невеликими липкими волосками. Коренева система – гілляста вертикальна. Квітка отруйної блекоти виглядає як дзвіночок чаша з п'ятьма зубцями. Пелюстки насиченого жовтого кольору з фіолетовим серцевиною всередині. Плід у вигляді коробочки повністю забитий невеликими круглими насінням. Цвітіння блекоти, відображена на фото, триває все літо, а рослина починає плодоносити на початку вересня.

Блекота чорна Блекота чорна – дворічна трав'яниста рослина сімейства пасльонових

Батьківщиною блекоти вважається Євразія. Проте з часом вона заполонила та інші континенти. На даний момент блекота чорна росте головним чином у Росії, Білорусії, на Україні. Найбільш сприятливими для рослини є високо родючі ґрунти садових ділянок і городів, але найчастіше воно виростає і на дворових і занедбаних ділянках, і на пустирях.

Всі частини блекоти отруйні, але особливо це стосується насіння. Вони багаті алкалоїдами, ефірними маслами і смолами. Найбільш високий вміст отрути в белене в період цвітіння. Речовина атропін, що входить до складу насіння рослини, володіє сильним нейротоксическим і психотропною дією. Для дорослої людини смертельною дозою стануть всього 100 мг атропіну, а дітям буде достатньо і десяти. Речовина миттєво всмоктується організмом через шкіру. Виводиться атропін зі шлаками і токсинами в сечі після 14 годин. Ознаками наступаючої інтоксикації можуть виступати:

  • надмірне збудження;
  • розширені зіниці;
  • червоні плями на шкірі;
  • візії, галюцинації;
  • запаморочення.

Застосування блекоти

Незважаючи на те, що блекота – отруйна рослина, вона широко використовується при виготовленні лікарської продукції. Препарати на основі блекоти впливають на людський організм заспокійливу і болезаспокійливу дію. Масло, виготовлене з листя рослини, допомагає при ударах і розтягненнях. Екстракт блекоти позбавляє від спазмів і внутрішньом'язових болю. У народній медицині чорної біленої лікують мігрень, безсоння, млявість, бронхіт та астму. Малі дози цього небезпечного рослини надають на організм винятково сприятливий вплив, однак їх найменше перевищення може призвести до летального результату.

Використовується блекота і в інших сферах діяльності. Так, водним екстрактом рослини можна забарвити шерсть, щоб надати їй бронзовий відтінок. Для виготовлення сріблясто-білої фарби використовують випарений сік блекоти. Знаходиться застосування белене і в сільському господарстві. З висушеного рослини роблять порошки і варять відвари для боротьби з попелицями, клопами та капустяними метеликами. Навіть в такій сфері, як косметологія, не обходиться без використання блекоти. Її екстракт додають у креми від зморшок, в шампуні і бальзами для зміцнення волосся.

Лікарська блекота У народній медицині чорної біленої лікують мігрень, безсоння, млявість, бронхіт та астму

Щоб блекота була придатною для застосування в лікарських цілях, після збору необхідно висушити її відмінно провітрюваному приміщенні. Листя, викладені тонким шаром, потрібно постійно перевертати. Під час збору і при будь-якому контакті з рослиною в цілях обережності рекомендовано надягати рукавички.

Фото 30: Фото 29: Фото 28: Фото 27: Фото 26: Фото 25: Фото 24: Фото 23: Фото 22: Фото 21: Фото 20: Фото 19: Фото 18: Фото 17: Фото 16: Фото 15: Фото 13: Фото 12: Фото 11: Фото 14: Фото 10: Фото 9: Фото 8: Фото 7: Фото 6: Фото 5: Фото 4:
13-10-2017, 13:28
310 просмотров