Цегляні стовпи для паркану своїми руками: як зробити, інструкція, розрахунок, відеоЯкщо ви володієте заміським будинком або ділянкою, то обов'язково виникне питання про створення гарної, міцної огорожі. Можна своїми зусиллями побудувати паркан з цегляними стовпами. Тут важливо дотримуватися певних технологій і схем.

Розрахунки

Для початку вам потрібно визначитися з масштабами і плануванням майбутньої огорожі, її стовпів. Розрахунок повинен бути скрупульозним. Варто врахувати, які цеглини ви будете застосовувати. Для цієї задачі, звичайно, годяться будь цеглини.

Рада! Фахівці рекомендують стандартні обпалені кладочні цеглини з великою кількістю разморозочных і заморозочных циклів.

Параметри кожного цегли: 12 х 25 див. Допустимі відхилення в 1-2 мм. В одному стовпі повинні бути цеглини з мінімальними розбіжностями. Простий, не лицьової цегла, ціна на який одна із самих бюджетних: регіони від 5,5 грн. за штуку, (Москва і МО від 6 грн. за штуку).

найпоширеніша кладка таких цеглин така: на одну сторону стовпа укладається півтора цегли, а один ряд передбачає наявність чотирьох цеглин.

Схема:

При такому вигляді кладки параметри одного боку стовпа, одержуваного квадратного в перерізі, будуть: 25 х 12 х 1 х 38 див. 1 див. Тут – це товщина шва.

Схема:

6,5 см – товщина цегли. З урахуванням швів між лініями кладки на один двометровий стовп потрібно 108 цеглин.

Принципи розрахунку: 6,5 + 1 =7,5 см (товщина ліній з урахуванням шва).

Рада! Докладний розрахунок простіше зробити на калькуляторі!

200 : 7,5 = 2, 67. Це число ліній. Його можна округлити до 27.

А скільки всього цеглин потрібно? Так як для одного ряду потрібно 4 цегли, 4 множиться на 27, виходить 108.

При розрахунках враховуйте, що 3-4 нижні лінії необхідно викладати тільки з повнотілої цегли. Оскільки у нижній частині опори повинна бути значна маса і прекрасна стійкість.

В порожнині стовпа ви потім можете зосередити металеву трубу. Її ви грунтовно вбудуйте у фундамент. Число труб відповідає числу створюваних стовпів. Труби повинні перевершувати стовпи у висоті на 4-6 див. На ці сантиметри вони поринуть у фундамент.

Роботи над фундаментом

Вибираючи фундамент під майбутні стовпи з цегли, потрібно враховувати такі фактори: матеріал заповнення, вид грунту. Якщо для прольоту паркану зі стовпами з цегли застосується профнастил або інший легкий матеріал, то для всіх стовпів потрібно спорудити пальовий фундамент.

Паля поміщається на певну глибину. Її визначають види грунтів, і висота їх вод.

Якщо грунти взимку пучаться, підземні води позиціонуються високо (наприклад, глини), то паля ставиться на 15-20 см нижче точки промерзання грунту.

Якщо грунти мають хороший дренаж (наприклад, різні піски), то палю можна закопати на 80 див.

Схема:

Як зробити фундамент такого типу? Він споруджується за традиційною технологією:

 1. На потрібну глибину створюється ім'я шляхом буріння. Її діаметр: 25 – 5 див.
 2. Дно засипається 1-2 відрами щебеню. Він ретельно ущільнюється.
 3. Внутрішня порожнина лунки встилається 2 - 3 шарами руберойду. Вони тут виконують роль опалубки.
 4. В цю опалубку впроваджується труба. Навколо неї потім і піде кладка стовпа. Про необхідній довжині труб було зазначено вище.

.Якщо у вашому регіоні позначені значні вітрові навантаження, то вам краще віддати перевагу повному стрічкового фундаменту.

Готується складу з цементу і піску. Їх відношення: 1:5 або 1:6. Схожий пісок – пісок з дрібною фракцією. Необхідний цемент – марка М400 і вище. Для пластичності впроваджуються 20-30 рідкого мила. Тут важливо домогтися певної консистенції. Склад повинен бути і ні сухим, і не рідким. Тому додавання води тут йде поступове.

Технології кладки

Як правило, цегляні стовпи кладуть в півтора чи два цегли. Перетин тут: 38 х 38 51 х 51 див. Максимальна висота – 3 м.

При кладці шов нижньої лінії потрібно перекрити «корпусом» верхнього цегли. Товщина шва – 8-10 мм.

Схема:

На створений фундамент стелиться отсечный гідроізоляційний матеріал. Тут був зазначений варіант з руберойдом (2-3 шари). Також можна використовувати бітумний гідроізол. Такий захист не дасть цеглі витягати вологу з грунту. Якщо це станеться, цегла потріскається і буде руйнуватися.

За параметрами стовпів на гідрозахист потрібно нанести цементний склад. Потрібний шар – трохи більше 1 див. На цей шар піде укладання цеглин. Самі цеглу вирівнюються по вертикалі і горизонталі. Для цього їх потрібно постукувати гумовим молоточком.

Друга лінія кладеться аналогічно. На цеглини стелиться складу. Тільки тут вже влаштовується перев'язка для перекриття шва. Знову йде вирівнювання. За допомогою рулетки перевіряються розміри викладених ліній. Ліквідується будь-яке відхилення, навіть в 1-2 мм. Торцева частина цегли обстукивается (тим же молоточком), цеглу зсуваються ближче. Якщо бічні площини не були промазані, необхідно заповнити вертикальні шви. Кладка наступних ліній йде за такою ж методикою.

Виявивши порожнечу між внутрішньою армуючої трубою і кладкою, необхідно заповнити. Вона занадто велика, її можна завалити щебенем, а його добре утрамбувати і вилити на нього рідкий бетонний склад.

При здійсненні зазначених операцій можуть виникати такі дилеми:

 • складно зберігати рівний шов;
 • склад виходить з шва.

Тут допоможе металевий пруток квадратної форми. Його сторона має параметри 8-10 мм. Він ріжеться на відрізки, перевищують довжину стовпа на 10-15 см.

Схема:

Після укладання початкової лінії, на неї по краях цеглин лягає пруток. Цей ділянку заповнюється складом з деяким резервом. Ближче до трубі його шар формують більше. Після чого потрібно з цього прутку провести кельмою. Так видаляються надлишки розчину. А його ухил зберігається. Ставиться цегла і вирівнюється за рівнем. Значне осідання цегли не допускає пруток, а позицію іншого кінця потрібно утримати рівнем.

Після цього застосовує відрізок прута для шва по вертикалі. Його довжина – близько 10 див. Він розташовується уздовж стусана. Використовуючи кельму, покривайте складом бічного бік покладеного цегли. Також видалити залишки розчину з прутка. Далі слід кладка і вирівнювання другого цегли. Після виставлення рівня кельмою зверху притисніть шов і дістаньте вертикальний пруток.

Таким методом слід кладка всіх цеглин в лінії. Такі дії дозволяє стежити за швами, створювати їх акуратними. Поганий контроль за швами може призвести до скручування і зміни параметрів кладки.

Цегляна кладка на відео. Повна технологія і нюанси

Відео, судячи по лайкам, коментарів і кількістю переглядів, є одним з кращих в даній тематиці.

Все про підводні камені й дрібні непорозуміння. Для початківця муляра це відео інструкція від майстра-професіонала. Приємно подивитися, послухати та взяти на замітку щось для себе.

Заставні складові

Створюючи цегляні стовпи, продумайте про методі кріплення до них прольоту. Знадобиться приєднувати до труб, влаштованим на стовпах, горизонтальні напрямні. Вони і будуть заповнювати паркан. Але спочатку до вказаних труб потрібно приварити заставні: куточки, шпильки, деталі для приєднання дерев'яних пластин і т. д. Їх приварювання йде на одній висоті. У всіх приєднаних поперечок повинна вийти сувора горизонтальність.

Схема:

Цегляний стовп потребує захисту від вологи. Тому його верх слід закрити ковпаком. Ковпаки можна придбати. У продажу є вироби з металу, бетону, є композитні варіанти. Ковпаки можна виготовити самостійно.

Фальш - стовпи

Сьогодні також можна імітувати цегляну кладку. Для цього варто придбати спеціальні оздоблювальні панелі – «пікс-панелі».

Їх плюси:

 1. Зручні параметри. Маса однієї панелі – 500 грам. Розміри (см): 38 х 15 х 30.
 2. Висока стійкість до атмосферних впливів, сонячним променям і вицвітання
 3. Величезний спектр кольорів і відтінків.
 4. Легкість монтажу.
 5. Величезна економія фінансів, часу і зусиль.
 6. Робочий температурний діапазон: - 40 до +60С.
 7. Мінімальний експлуатаційний термін – 5 років.

Мінуси:

 1. Слабка стійкість до механічних впливів.
 2. Відсутність виробів для кутових стовпів. Потрібно підрізування панелей під кутом 45 градусів і їх стикування по ділянці монтажу за допомогою планок.

Підготовка

Такі панелі можна монтувати до паркану, як з однієї, так і з двох сторін. Ними можна обробити тільки лицьову частину.

Для роботи потрібні:

 1. Куточки. Параметри: 2 х 2 х 0,1 див. На довжину впливає висота огорожі.
 2. Гвинтові саморізи (для однієї панелі – 4 штуки).
 3. Шуруповерт для їх вгвинчування.
 4. Будівельна рулетка.

Робота стартує з розмітки ділянок установки самих стовпів. Їх дистанція один від одного - 3 м. Там ставте по два куточка з зовнішнім розміром на ширину панелі.

Установка

 1. Куточки приєднуються до полотна паркану (в хід йдуть саморізи) і до дерев'яних стійок.
 2. На верхній панелі ставиться декоративний козирок. Ця панель кріпиться до куточків, розташованим по висоті огорожі.
 3. При поступовому опусканні вниз інші елементи з'єднуйте спеціальними замками, а до куточків кріпите їх саморізами.
 4. Протріть панелі вологою ганчіркою.

"просунутих"

На відео нижче розповідається, як виконується гвинтові кладка стовпів.