Ковані ворота і хвіртки: які бувають, фото, ескізи та малюнки для тих, хто хоче зробити своїми рукамиМабуть, не існує жодної людини, який залишився б повністю байдужим при погляді на ажурний візерунок з металу. Ще велике захоплення викликає масивний узор, яким прикрашають ковані ворота, що представляють собою частина вхідної групи.

Наявність масивних воріт з металу, прикрашені витонченими візерунками, є не ознакою бажання відгородитися від оточуючих, але служать показником того, що власник має смак і замислюється про власний імідж. При цьому ковані ворота дуже добре здатні виконувати свою головну функцію – захищати ділянку від непроханих гостей, чому сприяє висота, наявність гострих наконечників і міцність. Також практично будь-які сучасні ворота можуть оснащуватися системами відеоспостереження, що тільки поліпшить їх захисні властивості.

Асортимент воріт і хвірток – від класики до ексклюзиву

Існує велика кількість фірм, що пропонують послуги якісної кування, що дозволить виготовити ворота і хвіртки за наявними ескізами. Також практично будь-який виробник кованих воріт приймає до виконання ескізи і креслення замовника, що сприяє реалізації будь-якої фантазії при оформленні власної присадибної ділянки і обнесении його парканом.

Нев'януча класика

Найбільш популярними є ворота і огорожі виконані в класичній стилістиці. Представлений ескіз дає повне уявлення про те, як буде виглядати вхідна група. Рівний, з рідкісними прутами паркан, який не створює враження відгородженості від світу, стане вибором людини, звиклої поєднувати лаконічність з практичністю, але при цьому володіє смаком. Арочні склепіння воріт і аналогічне оформлення хвіртки додає якусь вишуканість поданим варіантом.

Ще одне прочитання класики, яка практично не відрізняється від попереднього варіанту. Головною відмінністю даної моделі буде більша кількість декоративних елементів, що надає всьому ансамблю масивності, яка скрадається рідкісними прутами. Пропущена по верху і низу лінія ажурних візерунків візуально обмежує висоту хвіртки і воріт, роблячи їх завершеними.

Ескіз воріт, які суміщають вишуканість і красу кованого виробу і забезпечують підвищений рівень безпеки, що досягається за рахунок гострих наконечників, якими закінчуються прути хвіртки і паркани. Арочне склепіння візуально збільшує всю конструкцію, також обважнює елементом є велика кількість візерункових вставок. Надати всьому ансамблю краси і незвичайності може вальцованное виконання прутів.

Для тих, хто не звик експериментувати і більше схиляється до класичних, рівним лініям виробники готові запропонувати варіанти, представлені на фото вище. Подібні огорожі користуються незмінним попитом, оскільки прості в виконанні, а виглядають дуже презентабельно.

Ще одним плюсом таких варіантів є можливість монтування хвіртки безпосередньо на ворота, на відміну від арочних різновидів, де дверцята хвіртки не вписується. Дані різновиди воріт можуть прикрашатися візерунками різного ступеня складності, мати гострі піки на верху або бути повністю гладкими, що, звичайно, позбавить їх тієї брутальності, яку викликає вид кованих воріт.

Тим власникам присадибних ділянок, які цінують самітність і особистий простір рекомендуються ворота, закриті листовим металом. При цьому існує варіант повного покриття полотна воріт і огорожі або ж закриття тільки нижньої частини у вигляді кованих дрібної сітки. Обидва варіанти відрізняє масивність, монументальність, яка говорить про серйозність господаря цієї ділянки і його турботі про власну інтимності. Виготовлення таких воріт зажадає більшої кількості металу, що позначиться на вартості, призводять до подорожчання. Але воно того варто, оскільки ці ворота одночасно виглядають красиво, грунтовно, але ажурний верх і низ не створюють враження «бетонної стіни».

Ексклюзивні моделі

Для людей, які володіють достатніми фінансовими ресурсами або будують грунтовні заміські будинки, можна рекомендувати звернути увагу на більш дорогі моделі воріт та парканів, які більшістю виробників відносяться до розряду елітних.

Головне особливістю даних різновидів питання, що видно на зображенні вище, є їх масивність і закритість. У всіх моделях застосовується листове залізо, яким повністю закривається фронт воріт, аналогічно оформляється паркан для створення цілісного ансамблю. Також обов'язковим елементом, який надає воротах статусності і ексклюзивності, є наявність кованих або литих об'ємних елементів оформлення, які виконують роль прикрашення, розміщуються на воротах. Ще однією важливою деталлю стає комплектація готових воріт засувами і нащельниками.

Ще один варіант ексклюзивного оформлення воріт арочного типу з можливість розміщення хвіртки за рахунок рівного підніжжя склепіння. Ця модель відрізняється багатим убранням, безліччю плавних ліній візерунка, що створюють легкість, що надає воротах царствений вигляд і не створює відчуття масивності. Слід пам'ятати, що подібні варіанти, коли велика частина воріт і огорожі закриті листом металу відрізняються великою вагою, що вимагає попереднього розрахунку для виготовлення відповідних опорних стовпів.

Дерево і метал – вдале поєднання

Окреме місце серед кованих воріт займають моделі, в яких вдало сплотились дерево і метал. Самі ворота в цьому випадку виготовляються з дерева, матеріалу, який здавна використовується для оформлення заміського будинку, а всі кріплення, фурнітура, окантовка, наличники і просто елементи прикраси, виготовлені за допомогою кування. Також аналогічно виготовляються наконечники, у разі вирішення їх створити.

Подібне рішення при виготовленні воріт дозволяє отримати не тільки надійний захист, але додає всій вхідній групі деякий наліт еклектичність і прямування коріння.

Виготовлення кованих воріт своїми руками – неможливе можливо

При бажанні отримати оригінальні ворота, які будуть ексклюзивними та не повторяться ні в кого в окрузі, існує можливість виготовити їх своїми руками. Незважаючи на гадану складність, цей процес є досить простим і зрозумілим.

Першим ділом потрібно придумати ескіз майбутніх воріт. Краще всього намалювати картинки, що допоможе візуально уявити майбутній результат.

Попередньо підготовлений ескіз майбутніх воріт полегшить роботу надалі

При розробці ескізу слід орієнтуватися на два постулату – міцність і надійність. Але не слід забувати про красу. Важливо заздалегідь продумати геометрію стулок майбутніх воріт і повністю прорахувати габаритні розміри майбутньої конструкції.

Креслення – перший помічник при виготовленні воріт своїми руками

Інструмент, необхідний для виготовлення воріт

При виборі інструмент слід вибрати, які будуть ворота. Або весь процес виготовлення буде самостійним, включаючи ковку металу, або ж ковані елементи придбаваються вже в готовому вигляді.

У першому випадку додатково буде потрібно ковальський горн, молот, ковадло. Цей шлях слід вибирати тільки у разі наявності практичних навичок у ковальській справі. В іншому випадку краще вибрати другий варіант.

Для виготовлення воріт знадобиться:

  • зварювальний апарат і набір електродів;
  • потужні тиси;
  • кутова шліфмашинка;
  • цегла;
  • двотавр і профільна труба;
  • листи з металу товщиною не менше 1 мм;
  • цементний розчин.

Перший етап – опорні стовпи

Першим етапом буде встановлення опорних стовпів, які повинні бути досить міцними, щоб витримати всю конструкцію, що відрізняється своєю чималою вагою. Центральною деталлю стовпа буде труба діаметром не менше 25 мм, також потрібно облицювальна цегла.

Правильно встановлені стовпи будуть гарантією надійності всієї конструкції

Важливо пам'ятати, що попередньо необхідно вирахувати товщину матеріалу, оскільки труба буде обкладена цеглою. Також необхідно при копанні ями залишати зазор між краєм і трубою не більше 10 см, щоб не викликати перекосу основи під вагою стулок.

Фінальним етапом установки стовпа стане обкладывание його цеглою

Установка стовпа полягає у вкапывании труби, трамбування основи з використанням щебеню і окладкой труби цеглою. Також на даному етапі буде потрібно наварити шинки, спеціальні кріплення для зворотних завісів стулок воріт. Буває достатньо всього двох шинок, але у випадку, якщо ворота припускають бути важкими, можна наварити три для вірності.

Стулки – важливий етап

Для зварювання стулок слід вибирати рівна ділянка, щоб не допустити перекручування деталей каркаса. Підготовлений профіль потрібно розкроїти у відповідності з кресленням, після чого каркас викладається на рівному майданчику і точкової зварюванням прихватываются всі частини створу.

При зварюванні каркаса всі частини необхідно розмістити на рівній поверхні для запобігання перекручення і деформації

Після цього необхідно провести контрольні заміри, тільки потім приступати до фінішної зварювання суцільним швом. Також при виготовленні стулок необхідно у відповідності з кресленням приварити всі декоративні елементи, при цьому треба постаратися здійснити зварювання таким чином, щоб зробити шов якомога менш помітним.

Фарбування

Після зварювання стулок до моменту остаточного монтажу необхідно пофарбувати отриману конструкцію. Попередньо слід обробити метал антикорозійним складом, зачистити які проглядають всі зварювальні шви, покрити ворота шаром грунтовки після знежирення і нанести шар фарби. Краще всього скористатися пульверизатором, що забезпечить рівність накладення фарбування.

Монтаж воріт – фінішна пряма

Завершальним етапом є установка воріт. Для цього на торці стулок слід приварити петлі, які повинні розташовуватися на такій же відстані, як відповідні петлі на стовпах. Існує невеликий нюанс приварювання петель. Нижні слід кріпити в одному напрямку, а верхні петлі – в протилежному. Це необхідно для захисту від зняття воріт надалі.

На фінішному етапі виготовлення приварюються декоративні елементи і здійснюється фарбування

На звороті стулок необхідно наварити скоби для розміщення замку або передбачити варіант розміщення сучасних запірних елементів.

Останнім кроком стане навішування воріт на петлі, для чого знадобиться допомога напарника, що допоможе прискорити і полегшити процес.

Виготовлення верстата для кування

На відео нижче наводиться інструкція з виготовлення верстата холодної ковки своїми руками. Просто, швидко і з мінімумом витрат. Відео користується величезною популярністю.