Ковані ворота своїми руками: креслення, фото, відео У всі часи ажурні хвіртки і в'їзні ворота з елементами ковки вважалися не дешевими виробами, які виглядають, не тільки елегантно, але і ще повною мірою виконують своє основне призначення – захист двору.

На превеликий жаль, ковані вироби не користуються великим попитом у наших співвітчизників, оскільки це дороге задоволення. Але при цьому, якщо є велике бажання виділити свій двір і заощадити грошові кошти – найкращим варіантом буде зробити ковані ворота своїми руками.

Як і в будь-якій іншій роботі, першим етапом вважається підготовка. Якщо вже є якийсь досвід в куванні, насамперед необхідно:

 • підготувати всі інструменти, які можуть знадобитися;
 • бажано зробити начерки майбутнього виробу;
 • підібрати необхідний для себе креслення або ж створити свій.

Отже, виготовлення кованих воріт вимагає наявності таких інструментів, як:

 • горн;
 • ковадло;
 • шліфувальна машинка;
 • зварювальний;
 • різноманітні лещата і молотки;
 • спеціальні кліщі для утримання гарячого металу;
 • верстат для виконання фігуристих робіт.

Крім цього, необхідно розуміти, що для створення кованих воріт в обов'язковому порядку повинен бути який-небудь джерело високотемпературного вогню. З цієї причини необхідно пам'ятати, що на перших етапах.

Дане відео добре тим, що у ньому є все необхідне для розуміння того, що належить пройти бажаючим зробити ковані ворота самостійно.

Виготовлення кованих воріт своїми руками

Після того, як весь необхідний матеріал був закуплений, необхідно приступати до відповіді на питання – як зробити ковані ворота своїми руками. Приклад креслення можна подивитися на фото:

Обкладати металеві стовпи слід таким чином, щоб наступний шов цегли перекривав попередній.

Виготовлення фігурних стулок

Для виготовлення слід покласти кілька швелерів з меншим розміром самої конструкції порядку на 20 сантиметрів. Елементи укладаються на рівну поверхню, яка більше їх більш ніж на 2 метри. Для отримання відмінної площини рекомендується використовувати будівельний рівень.

Згідно наявному кресленню, для отримання радіусу у верхній частині вироби, або ж отримання в кінцевому підсумку ламаної лінії, потрібно вирізати стійку зазначеної довжини профілю. Отриману деталь поміщають на зварювальний стіл і після того, як підтверджується рівність кутів – стики зварюються між собою.

Для того щоб одержати геометричну фігуру правильної форми, слід вимірювати діагональ перед зварювальними роботами. У цьому допоможе капронова нитка. З її допомогою можна з легкістю перевірити діагональ.

При невідповідності діагоналей потрібно усунути дефект, а після намертво зварити нижні кути. Таким чином, повинен вийти трикутник, у якого намертво зварені кути і схоплені перемичками.

При цьому щоб забезпечити надійність геометричної фігури рекомендується замість перемички використовувати арматуру. Після цього, болгарку з насадкою миючого диска використовують зварювальні напливи.

При необхідності в отриманні ламаної лінії, слід дотримуватися таку послідовність дій:

 1. Необхідну лінію розкреслюють на металевому аркуші і обрізають.
 2. Виберіть профіль поєднують з листом і бічним профілем.
 3. Компоненти і сам лист закріплюють між собою зварювальним напівавтоматом.
 4. деталі з'єднують між собою струбцинами, а після і зовсім зварюють і чекають, коли заготівля охолоне.
 5. Після цього, за допомогою болгарки необхідно провести зачистку.

Радіус

Для отримання кованих воріт, слід підготувати декілька заготовок самих стулок.

Алгоритм таких дій наступний:

 1. Стулка укладається на металевий лист, а після з допомогою зварювального апарату прихоплюється.
 2. Здійснюється вимірювання верхньої планки + 30% (достатній запас для радіуса), після чого заготівля зрізається.
 3. Для створення потрібного радіуса, слід за допомогою зварювального прихопити одну сторону жорсткими лещатами, а після зігнути. Діаметр повинен бути трохи більше самого профілю.
 4. Після цього, дії повторюються для другої заготовки.
 5. Потім слід помістити радіус на верхню частину стулки, обрізати по краях і з допомогою зварювання приєднати.
 6. Після остигання слід очистити від напливів за допомогою болгарки.
Важливо пам'ятати! Великий радіус не варто робити за допомогою вигину. Для цього рекомендується використовувати заготовку з 30% надбавкою і за допомогою гострого кута з одного боку зробити надріз. Після цього заготівля затискається по краях і злегка надавливается на другий край.

Виготовлення пік і спіральних прутів

Для виготовлення пік, спочатку необхідно нарізати заготовки. Металевий лист слід розрізати на квадрати, а після скорегувати форму з допомогою шліфованої машинки.

Для отримання хорошої якості, піки виготовляють об'ємними. Це відбувається таким чином:

 1. За допомогою високих температур слід довести до виріб білого кипіння.
 2. Осветленную заготовку необхідно розплескати за допомогою молотка на ковадлі.
 3. Для гартування потрібно остудити піку на вулиці або ж з допомогою холодної води.

Варто відзначити, що при необхідності можна усунути дефекти шляхом підгострювання.

Для виготовлення самого сталевого прута для піки необхідно зробити з металевого відрізка чотиригранник.

Після того, як виріб буде розігріте в горні, його затискають лещатами і провертають. При кожному повороті буде отримано один виток. Сама процедура завершується рихтуванням.

На завершальному етапі всі заготовки порівнюють між собою, а після остаточно зварюють воєдино.

Як виготовити ковану хвіртку своїми руками

Для виготовлення хвіртки, необхідно зварити каркас з металевого листа товщиною близько 15 мм.

Але варто відзначити, що товщина багато в чому залежить від того, складності самої конструкції. Наприклад, якщо з одного боку буде закріплюватися залізний лист, рекомендується використовувати потовщений матеріал.

В процесі розрізання профільну трубу слід періодично перевертати. Саму зварювання елементів здійснюють на плоскій поверхні.

Дане відео відмінно показує, як можна зробити ковану хвіртку своїми силами, попередньо закупивши деталі у спеціальному магазині. Насправді, креслення для виготовлення кованих воріт повинні підбиратися з урахуванням конкретно взятого ділянки, враховуючи особливості місця розташування (чи висоти і так далі).