Гербера кімнатна: догляд в домашніх умовахГербера кімнатна

Батьківщина гербери кімнатної – Африка. Це рослина відмінно виглядає на будь-якому підвіконні. Яскраве і красиве, воно налічує безліч сортів. Невеликі габарити і листя, які легко миються, роблять його ідеальним кімнатною рослиною.

Загальна інформація про гербері

Гербера відноситься до сімейства айстрових з роду багаторічних трав. Не дивно, що і зовні вона дуже нагадує астру. В диких умовах гербера росте на острові Мадагаскар і в південній частині африканського континенту. Вперше рослина було помічено європейцями на початку вісімнадцятого століття. Голландський ботанік Ян Гроновиус назвав рослина в честь свого німецького колеги, відомого вченого Трауготта Гербера; під цим ім'ям квітка відомий і понині.

Карликова верба Гербера широко використовується в якості декоративного прикраси

Рослина вже тоді порівнювали з ромашкою або маргариткою. Гербера дійсно зовні дуже схожа на вищезазначені рослини, оскільки також відноситься до сімейства складноцвітих. Кожна квітка має густі ряди довгих вузьких пелюстків яскравого кольору. Рослина не є лікарським, проте широко використовується в якості декоративного прикраси.

Гербера має важливе економічне значення для багатьох країн, що займаються експортом квітів. Відомо, що в 2008 році дана культура зайняла п'яте місце в загальному обсязі продажів рослин для букетів. Її обійшли тільки такі очікувані претенденти, як троянда, тюльпан, хризантема і гвоздика. І цей результат зовсім не випадковий. Рослина відмінно стоїть у вазі і може красуватися на видному місці до трьох тижнів. Але для цього води в вазу краще наливати трохи.

Догляд за квіткою

Вирощувати герберу на вулиці в нашому кліматі неможливо. Для високих квітів на букети доведеться тримати оранжерею. Для вирощування в домашніх умовах зазвичай вибирають сорти з маленьким стеблом компактного вигляду. Всі сорти домашньої гербери умовно ділять на шість груп. З них для домашнього розведення поза оранжереї підходять узколепестные дрібноквіткові, узколепестные напівмахрові і махрові сорти. Сорти обох груп мають максимальну висоту до півметра. Інші на 10-20 сантиметрів вище.

найцінніші сорти гербери домашньої мають широку і яскраву колірну палітру. На численних фото гербери кімнатній в домашніх умовах неодмінно присутні яскраві красиві квіти. При дотриманні правил догляду за герберою рослина не зможе продемонструвати свої розкішні суцвіття.

Вирощування гербери Гербера вимагає багато світла і тепла, а також достатньої вологості

Догляд за герберою кімнатній в домашніх умовах має здійснюватися з урахуванням того, звідки прийшло це рослина. І треба сказати, що в силу свого південного походження квітка досить примхливий. В якості кімнатної рослини гербери, як і в природних умовах, вимагає багато світла і тепла, а також достатню вологість. При цьому освітлення має бути прямим сонячним. Якщо воно розсіяне, то повинне бути досить яскравим. Грунт під герберу потрібно слабо-кисла. Температура повітря в приміщенні повинна становити в середньому 22 с З відхиленням не більше двох градусів. Вода для поливу рослини повинна бути теплою, не холодніше 20оС. Герберу легко застудити, якщо при дотриманні температурного режиму повітря хоча б раз полити її холодною водою. При цьому квітка легко може загинути. Пелюстки рослини слід часто зрошувати вологою. Якщо квітка тримати при 14оС, він перестане цвісти. Це нормально для гербери в зимовий період, хоча в теплі вона може не припиняти цвітіння навіть у лютому.

Яскрава гербера Грунт під герберу потрібно слабо-кисла

Для пересадки гербери знадобиться або пісок або торф. Процедуру проводять навесні. Обрізку рослини проводити при цьому не треба. Після пересадки удобрювати герберу слід щотижня. Для цього потрібно приготувати водний розчин, у якому будуть міститися всі необхідні квітці мікроелементи. Бажано, щоб він був добре розбавлений. Розмножити сортовий квітку можна діленням куща при весняному пересаджуванні. Насіння також можна садити, але квіти, що виросли з них, будуть сильно відрізнятися за якістю. Гарний набір ознак може бути присутнім в одному кущі з безлічі. Тому розмноження через поділ куща більш доцільно. Другий спосіб швидше хороший для селекціонерів-любителів.

Фото 5: Прекрасна гербера Фото 6: Чарівна весна Фото 7: Розведення гербери кімнатної Фото 8: Різні гербери Фото 9: Різні відтінки гербери Фото 10: Розсада гербери Фото 11: Роса на гербері Фото 12: Догляд за герберою кімнатної Фото 13: Доглянута гербера Фото 14: Квітка гербера Фото 15: Ефектна гербера Фото 16: Яскраві кімнатні гербери Фото 17: Букет гербер Фото 18: Вирощування гербери кімнатної Фото 19: Гербера в горщику Фото 20: Гербера в горщику Фото 21: Гербера з бісеру Фото 22: Гербера Мікс Фото 23: Гербера на заході Фото 24: Гербера на підвіконні Фото 25: Чудова гербера Фото 26: Червона гербера Фото 27: прості Червоні гербери Фото 28: Незвичайна гербера Фото 29: Чарівна весна Фото 30: Полив гербери