Красивий паркан для заміського будинку: варіанти на фотоЛицьова частина паркану – це візитна картка господаря будинку, так і всієї сім'ї. Зараз не відмовляються від оригінальної ідеї для влаштування огорожі.

Але мрії і реальність завжди різняться. Ось що враховують при плануванні дійсно красивого забору:

 • Матеріал;
 • Займану площу;
 • Поєднання кольорів;
 • Термін будівництва;
 • Вартість.

А наочних варіантів в мережі маса. І не всі з них коштують шалених грошей.

Звичайно, класика – це дерево твердих порід. Але й тут також можна пофантазувати:

Класичної огорожі з дерев'яної дошки не менше дванадцяти варіантів. І це лише те, що трохи приїлося. Хоча, кожен з них по-своєму прикрасить територію будинку.

Примітивна класика в сучасному будівництві

1.

Легка, дешева огорожа. Може послужити огорожею, далеко за містом. Собівартість також мінімальна, тому що всі частини конструкції не заборонено законом добувати в лісосмузі.

Можна виготовити з верби, ліщини та дикорослих чагарників.

3.

Плетений паркан, але вже на дерев'яних стовпах. Самі гілки, як і стовпи можна набувати в сільгосп. організації, промишляє лісозаготівлею. Зазвичай для подібних споруд потрібно:

 • Жердини (від 1000 руб. за 1 м3);
 • Середні або дрібні колоди (від 2000 руб. ха 1 м3);
 • Хмиз (від 100 руб. за 1 м3);
 • Сушняк (в лісі безкоштовно);
 • Хвойний хлист (від 1000 руб. за 1 м3).

4.

Декоративна плетінка. Бюджетна і одночасно дуже копітка споруда. Для її створення потрібні дрібні жердини і велику кількість лози. Хоча будь-який матеріал для плетіння згодиться.

5.

Огорожа. Саме для заміського будинку, де є у власності ні один гектар, завжди підбирають оградную конструкцію. Звичайно, дешево і сердито. Але при якісному будівництві буде виглядати дуже красиво. Для огорожі знадобляться:

 • Дрібні і середні жердини;
 • Круглий, нестроевой ліс.

Гарні варіанти з дощок

Таку конструкцію можна влаштувати з палетної дошки (суха береза або сосна). Важливо подбати саме про стовпах. І бажано виконати каркас (стовпи і перекладини) із заліза.

Вартість роботи по монтажу за 1 погонний метр такого паркану 800-1000 рублів. Сама ж конструкція може коштувати від 1200 руб. за 1 м3 і більше. Ціни пов'язані з висотою, типом і щільністю.

Саме з дерева продають:

 • Класичні паркани;
 • Штахетник;
 • Гратчасті;
 • Без просвіту (шаховий тип кріплення);
 • Плетений (дошки розташовані горизонтально);
 • Драбинкою;
 • Комбіновані варіанти (наприклад, штахетник плюс плетінка).

Часто дерев'яні паркани роблять просто на стовпах, без перекладин. Виходить досить оригінально, так і невелика економія на жердинах. Загальна конструкція огорожі в результаті стає набагато міцніше.

До відома, паркани без жердин або перекладин потребують дуже стійких стовпах. Якщо один з них просяде, нахилиться, то первозданний вигляд втратять 2-3 прольоту.

Виправити такий шлюб після будівництва набагато складніше, бо доведеться отколачивать кожну дошку, щоб звільнити стовп.

Паркан з просвітами. Для нього не потрібно багато пиломатеріалу. Досить:

 • Стовпів довжиною 2,5 – 3 метри (діаметр 18-25 см);
 • Обрізний або не обрізної дошки (довжина і ширина не принципова).

1 погонний метр з роботою обійдеться в 800-1000 рублів. Причому захистити велику ділянку реально за робочий тиждень. Головне підготувати стовпи перед установкою в грунт. Ну а зовнішню частину конструкції легко захистити від гниття, використовуючи морилку, стійкий лак або масляну фарбу.

Мозаїки та решітки

Дуже естетично, в міру дорого і оригінально, коли лицьова частина паркану має (наприклад, палісадник) гратчасту конструкцію.

Варіант, представлений вище, зазвичай виготовляють з дерев'яної коробки, всередині якої можна закріпити:

 • Сітки (рабиця);
 • Фігурну ковку;
 • Різьблені дерев'яні візерунки.

Все впирається у фантазію господаря і підставу такого паркану. Самі коробки, всередині яких буде декор, чимось нагадують віконні або дверні коробки.

В 21 столітті не обійтися і без вторинної сировини. Застосування саме пластику маса. Вище представлений дуже барвистий і яскравий плетений паркан.

Каркас складається з звичайних труб і сталевої сітки 35Х35. Але це своєрідний «скелет» для розрахунку візерунка. Цікавий факт, сталева плетена сітка вигідніше і довговічніше дерев'яних конструкцій якщо купувати саме забірний варіант (з антикорозійною обробкою або оцинкуванням).

Ціна на подібний матеріал, висотою в 2 метри і довжиною 10 метрів, починається від 1200р за рулон.

Дуже трудомістка, але приваблива модель паркану – сітка з дерев'яної рейки. Таку конструкцію дуже приємно збирати і дбайливо обробляти захисним засобом. Але збивати своїми руками довго і незручно.

Якщо є у продажу подібні щити, то встановити їх за розміром в короб, зафіксований на стрічковому фундаменті – "нікчемна".

Рада! Бажано поверх конструкції встановити металевий козирок, щоб на деревині залишалося мінімум опадів.

Комбінації заліза, каменю та дерева

Зараз, приміром, у котеджному селищі нікого не здивуєш таким витонченим огорожею. Навіть штучний камінь, привезений «звідки там» поступово виходить з моди. А за ним стають нецікаві заливні, формені підступи до воріт, помітна кування і дуже широкі стовпи.

Кілька незвично виглядають однотонні парканні огородження, де в основі той же цегла, рівномірно закритий тиньком і фарбою ніжних тонів.

Верхня ж частина – чим скромніше, тим і краще. Звичайного дерев'яного каркаса цілком вистачить. В результаті зовнішня частина буде виглядати дуже презентабельно, а великих грошей за це віддавати не доведеться.

Ринкова ціна за погонний метр починається від 1500 руб. Але своїми руками таку конструкцію навіть без досвіду зробити не важко. Адже всі недоліки кладці підуть за добротний шар штукатурки.

Про власноручний споруду

Залізна огорожа, вмонтована в невеликі цегляні стовпи, для заміського будинку – варіант дуже гарний. Але необхідно враховувати колірну гаму, розміри і не захоплюватися при виборі елементів ковки.

Не помітний, а акуратний зовнішній вигляд – ось що приємно перехожим, оцінює будинку на своїй вулиці.

Ода каменю

Паркан з каменю з декором у вигляді решіток або кручених візерунків.

Високий кам'яний паркан без просвітів – це дуже серйозно. Куди серйозніше ціни за таку споруду, адже кожен об'єкт – це індивідуальні дизайнерські доопрацювання. Тому погонний метр за паркан з каменю починається від 2500 руб.

Більшість варіантів своїми силами побудувати, звичайно, можна. Але в кам'яних (цегляних) огорожах, саме чорнову роботу по закладці фундаменту і стовпів, краще оплатити.

Зовні в таких проектах немає нічого складного, але підводних каменів немало. Витримати горизонти, правильно виставити стовпи і не помилитися з грунтом – завдання каменяра. Ну а штукатурні або малярні роботи чому б не зробити самостійно, якщо на це лежить рука!

Огляд варіантів на відео

Матеріал нижче - це добірка оригінальних дизайнерських рішень. Такий паркан зобов'язує як з технологічної, так і з естетичної точки зору, не кожен дім і сад зможуть змагатися з таким видатним обрамленням.