Майстер клас: як зробити альтанку своїми руками, фото, креслення, інструкціїЩоб не помилитися в розрахунках, врахувати всі переваги обраної конструкції альтанки і будівельних матеріалів, рекомендується спочатку знайти для фундаменту місце в саду або іншої території, де ви хочете встановити цю досить практичну і функціональну будову.

Хто-то вибере в якості основного матеріалу найбільш прості і доступні складові конструкції, а для когось принципово важливо спорудити альтанку з металу, полікарбонату, дерева або цегли.

Багато власників заміських будинків і дач при розробці оригінальної конструкції альтанки, основний упор роблять на більш всього відповідних розмірах і антуражі альтанки зовні і всередині, розуміючи, що в цій обстановці буде закладено рівень комфорту і можливість облаштувати конструкцію у повній відповідності з особистими запитами.

Досить важливо знати всі недоліки та переваги вибраних матеріалів для будівництва будівель, що зможуть органічно виглядати не тільки поруч з дачею або заміським котеджем, але і в будь-якому саду або парку, де захочеться відпочити на свіжому повітрі, розташувавшись в тіні під майстерно виконаним навісом.

Альтанка з полікарбонату: дізнайтеся про всі переваги та недоліки

Використовуваний при будівництві такої альтанки кольоровий полікарбонат передбачає наявність алюмінієвого або іншого каркаса, на основі якого і зводиться вся конструкція. Найбільш вагомими переваги такої споруди є:

 • Легкість при зведенні садової альтанки;
 • Надійність і міцність використовуваних матеріалів при незначній питомій вазі (алюмінію і полікарбонату);
 • Високі показники звукоізоляції;
 • Гарантована стійкість до підвищеного ультрафіолету та проявів агресивної хімії та навколишнього альтанку простору;
 • Прекрасні властивості полікарбонату дозволяють надати листами будь-яку форму каркаса, і якою б складною вона не була, споруда буде виконана на 5+;
 • Висока ступінь довговічності всієї конструкції при збереженні загального вигляду і забарвлення кольорового полікарбонату;
 • Здатність витримати значні пориви вітру та істотні перепад температур.

Крім переваг така конструкція має і свої особливі мінуси, серед яких варто особливо виділити:

 • Полікарбонат може легко розколотися, якщо ви вирішите використовувати при зведенні альтанки цвях або саморіз;
 • Листи з полікарбонату хоч і мають чудовий естетичний вигляд і не пропускають ультрафіолет, але вони досить легко нагріваються і можуть створити ефект парника. Щоб цього не сталося, таке накриття варто робити відкритим і з можливістю постійного доступу свіжого повітря;
 • Запропонована конструкція буде виглядати не менш ефектно і респектабельно в порівнянні з альтанкою з дорогого оциліндрованого дерева, але буде набагато легше по масі і монтажу споруджуваного каркаса, а також монтується на його основі полікарбонату. Таке літнє накриття дозволить комфортно відпочивати не тільки під палючими променями сонця, але і в дощ, а також будь-яку іншу сиру літню погоду.

Альтанка з металу – розглянемо основні переваги та недоліки

Безумовно, витончено виконані ковані альтанки для дачі з якісного металу – це межа мрій кожного, хто цінує естетичність вельми практичних конструкцій. Адже не секрет, що саме такий вигляд своєрідного накриття сприймається багатьма як комфортне місце для:

 • відпочинку і проведення дозвілля;
 • де можна подихати свіжим повітрям і розслабитися, але і прекрасно провести час з друзями і всією сім'єю;
 • почитати або зайнятися рукоділлям.

Одним з основних недоліків такої конструкції є те, що вона легко нагрівається під палючими променями розпеченого сонця, а в сиру погоду може легко покритися іржею, якщо її попередньо не пофарбувати або покрити іншим захисним шаром.

Можна використовувати для спорудження такої садової конструкції зварювання і, на основі зварних елементів і комплектуючих (металопрокату), монтувати самостійно металеву альтанку. Основними переваги металевих споруд є:

 • легко зводяться конструкції з мінімальною кількістю опор і сполучних елементів, де основним захистом виступає дах;
 • можливість застосувати для облаштування покрівлі – скло, тентову тканина, пластик, металочерепицю, полікарбонат, метал або профнастил;
 • доступність установки запланованого дизайну в будь-якому відповідному для цього місці;
 • можливість використовувати для споруджуваного фундаменту більш практичні гвинтові палі, що ідеально впишуться в загальну концепцію для споруджуваного металевого накриття;
 • застосування сталевої труби будь-якого перетину, де можна використовувати не лише квадратний і круглий металопрокат, але і прямокутний, що значно комфортніше для кріплення.
Крім зварювання, найбільш оптимальним варіантом для надійного закріплення всіх елементів металевої конструкції є застосування саморізів або болтів.

Після монтажу каркаса відразу встановлюється покрівля, і тільки після зводяться стіни, якщо ви запланували обшити їх склом, сайдингом, деревом або пластиком. Можна використовувати імітацію бруса або оциліндрованої колоди – це завжди виглядає на тлі інших дерев'яних будівель, будь то дача, баня або елітний котедж, досить статусно і доречно.

Ваша ділянка можна прикрасити, зробивши лавки для дачі.

Також вашу дачу також прикрасять вироби з непотрібних шин. Цікаві ідеї ви знайдете тут.

Як зробити садову альтанку з цегли?

Цегла є самим універсальним, пожежобезпечним, довговічним і міцним матеріалом, тому, запланувавши будівництво альтанки з цегли, рекомендується неухильно дотримуватися запропонованого плану.

 1. Все починається з проектування альтанки, де можна використовувати вже готові нескладні креслення або ескізи з точними параметрами;
 2. Всі параметри закладаються з орієнтиром на те місце, де планується закладка фундаменту і споруда верху альтанки;
 3. Розрахувавши всі кількість по будівельним матеріалам і, придбавши разом з цементом і цеглою, металопрокат, приступають до закладення фундаменту;
 4. В залежності від самої конструкції альтанки, яка може бути доповнена елементами ковки (літній варіант з гарним провітрюванням) або повністю засклена, а також утеплена і обладнана спеціальним опаленням – таку цегляну альтанку можна використовувати протягом усього року;
 5. Звівши стіни на основі цегляних стовпів і заповнивши прольоти декором, приступають до облаштування покрівлі, яку рекомендується покрити легкої черепицею або нержавійкою;
 6. Потім приступають до монтажу двері, яку можна не встановлювати для літньої конструкції цього універсального укриття.

Варіанти креслень:

Декорування альтанки – креативний підхід

Вирішуючи питання по декору альтанки, спочатку варто особливу увагу приділити не тільки стилю споруджуваного накриття, але і «наповнювачів», які будуть використані при заповненні утворилися прольотів між цегляними стовпами. У поєднанні з кольоровим цеглою ідеально підійдуть:

 • Елементи металевої кування;
 • Зварні конструкції, виконані на основі труби (металопрокат), арматури або практичною сітки;
 • Ефектні фрагменти з натурального дерева з різьбленням;
 • Кольорова кераміка, виконана у вигляді фрагментів, або цілими панно.

Творчий підхід декоруванні стін всередині альтанки дозволить використовувати:

 • модний текстиль,
 • техніку декупажу або кракелюра,
 • вазони та підвісні кашпо для живих квітів,
 • предмети меблів, де основний акцент робиться на стіл і лавки.

Можна використовувати плетені або ковані крісла та стільці і декоративні подушки – все буде залежати від простору облаштовуємо альтанки.

Перевагу рекомендується віддавати натуральним матеріалам з етно вишивкою або рішельє – бавовни, льону і віскозі, коли мова йде про використовуваному текстилі, для декору шторок, скатертини або елементів драпірування.