Мінімальна відстань від огорожі до хати, від хати до огорожі сусіда і інші нормиОдним з основоположних моментів у будівництві дачного ділянки є етап планування відстаней між будівлями на території. В першу чергу необхідно враховувати інтереси сусідніх жителів.

Для дотримання всіх законів рекомендується керуватися діючими російськими нормами і сніпами. Не слід абстрактно міркувати про дистанціях між кордонами в земельному наділі. Всі числові показники зрозуміло викладені в документах, які закріплені регламентом країни.

Для позитивного вирішення проблем в плануванні необхідно мати повний пакет документів.

що Формують норми:

  • Правила будівництва;
  • Санітарні норми;
  • Закони місцевих представників влади.

Стаття дозволить вирішити різні суперечки, а також дотримати всі законності.

Від будинку до дороги

Якщо ж не дотримуватися такі правила будівництва споруду просто не вийде зареєструвати в бюро технічної інвентаризації. Будуть нараховані штрафи великих розмірів. Це адміністративне правопорушення. Якщо захист інтересів урядом не потрібно, то можна проігнорувати правопорушення. Цілком можливо, що родичам, які стануть власниками пенатів, доведеться виправляти всі помилки в будівництві. Слід пам'ятати, що набагато легше відкрити документ і прочитати норми, ніж переміщати будинок з фундаментом по ділянці.

Якщо господар будови грамотно розмірковує, то рано чи пізно з'являється висновок, який обмежується переліком заборонної документації. Кращим варіантом буде зсув котеджу до бічної частини території, в бік віддалену від сусіда. У такому разі кмітливість вигадника більш ніж виправдана, так як у такій ситуації дозволяється будувати паркани безпосередньо поблизу житлового будинку. Отже, відстань між вищеописаними об'єктами не менше одного метра. Представлений норматив утворений з інтересів власників будинків. При здійсненні повномасштабного ремонту будівельній бригаді буде вистачати місця.

Між будинком і парканом

Нерідко питання про регламентованому будівництві паркану між парою сусідніх ділянок доходить до стін судових інстанцій. Така інформація дозволить уникнути такої долі і дізнатися, на якій відстані допускається зведення. Сусіди будують паркани, не керуючись ні думкою оточуючих, ні законодавством.

Між будинком і парканом сусіда

Загальноприйняті правила говорять, що мінімальна допустима відстань між житловим будинком і сусідським парканом не менше ніж три метри. У разі виникнення спірних питань бажано отримати письмове підтвердження сусіда на будівництво. У разі розглядів в суді ця згода буде носити юридичну силу. Адже не є винятком, що дружні відносини з оточуючими зникнуть. Сусід махне рукою на всі домовленості, і дозволене будівництво стане забороненим.

Увага! Гараж, прибудований до будинку відстань до паркану, якого також закріплено в законодавстві зводиться на відстані більше одного метра.

Від надвірних будівель до сусідського паркану

Санітарні норми допускають розташування приміщень з утриманням домашніх тварин і птиці на відстані більше чотирьох метрів від конструкції огорожі. На точно такій же довжині за гостом повинні розташовуватися довгі дерева. Невеликі чагарники та інші декоративні рослини допускається вирощувати на відстані одного метра від кордону.

Яка повинна бути висота паркану перед вікнами будинку сусіда

Обговорення структури паркану, налічує кілька шарів деревини, заслуговує окремого розбору. ІЖС не допускає суцільних конструкцій на кордоні кількох ділянок. Так само максимальна висота становить півтора метра. Основною умовою, яка забезпечується дотриманням даних правил, буде зниження потрапляння тіні на сусідську ділянку. Але огородження, яке буде захистом від мешканців транспорту і пилу може бути вище і товщі.

У більшості випадків закони місцевих органів влади мають вагому перевагу над діючими сніпами. Муніципальні організації та дачні товариства сприймають норми щодо облаштування дачних ділянок у законотворчій манері. Дозволене будівництво ніколи не викликає зайвих питань.

Увага! Саме закони описують всі необхідні нюанси використання земельних володінь в даній місцевості.

Порушення норм

Слід дотримуватися всі норми і бніп. Головним документом у будівництві є документація проектування. Навіть незначне відхилення від зареєстрованих стандартів тягне за собою покарання, аж до кримінальної. Снип визначає вид покарання і його терміни.

Увага! Не виключено, що навіть найменше недотримання нормативного акта виллється в судовий позов. Його може подати глава населеного пункту або сусіди.

У разі виявлення порушень крім адміністративно покарання можливий демонтаж будівлі. У більшості випадків накладаються штрафи, величину яких визначають місцеві органи влади.

Керуючись правилами, які наведено нижче, вдасться уникнути небажаних проблем з законом і убезпечити себе і своїх близьких:

  • Нівелювання можливості пожежі;
  • Відмінні відносини з односельцями;
  • Зручність у використанні існуючих конструкцій;
  • Виключення судових розглядів і штрафів.

Консультація юристів на відео

Норми по ГОСТу роз'яснює юрист Анатолій Сидоров.