Піноблоки, газоблоки або твинблоки: що краще для будівництваСьогодні величезну славу завоювали легкі пористі блоки, а особливо пінобетон і газобетон. У них є відмінності за складом, якістю та методикою виготовлення.

Схема створення стіни з газоблоку.

Дилема вибору

Полегшити вибір між даними матеріалами допоможуть знання про їх основних специфіки і властивості.

Для створення піноблоків задіють:

 • портландцемент;
 • пісок;
 • воду;
 • добавку, яка утворює піну.

Методики його виробництва:

 1. Всі складові змішуються в баросмесителе.
 2. Пісок, вода і цементний розчин змішуються. Поступово впроваджується піна. Її створюють у спеціальному генераторі.

Друга методика ефективніше, але передбачає значні витрати. У виробів, виготовлених за нею, структура однорідна, відсутні значні пори. А сам матеріал володіє більшою міцністю.

До відома! Для створення газоблоків задіють той же склад, тільки без піноутворювача.

Про процес виготовлення

Пориста структура виходить за рахунок впровадження вапна і алюмінієвої пудри. При їх приготуванні відбувається реакція, утворюється водень. Він надає виробам легку структуру. Потім склад заливається в ємності, направляється в автоклав. Там він твердне під величезним повітряним тиском.

Ключовий критерій вибору між вищезазначеними матеріалами – щільність (відображається у формулі буквою D, одиниці виміру - кг/м3). Тут очевидна закономірність: вища міцність – міцніше виріб, а також вище за теплопровідність. З цієї причини матеріали зі значною щільністю задіють для створення каркасів і несучих стін. З блоків, чия щільність не велика, зводять малоповерхові житлові будівлі. Вироби з дуже скромною щільністю служать теплоізолюючим матеріалом для фундаментів.

На вибір матеріалу також впливає його міцність - цей критерій зумовлене щільністю. За допомогою цього параметра можна обчислити максимальне вплив на конструкцію. Параметр відображається буквою М, одиниці виміру - кг/см2. При порівнянні піноблоків і газоблоків, що мають однакове значення міцності, у других щільність і провідність тепла вийдуть менше.

Також вкрай корисно перед покупкою газоблоку або піноблоку вивчити порівняльну таблицю їх показників.

Показник Піноблок Газоблок Провідність тепла (Вт/м С) 0,09 – 0,38 0,10 – 0,14 Щільність (кг/м3).) 400 - 1200 400-800 Вид по щільності D400-800. D1000-1200 D400 – 800. D400-700 Міцність на стиск B25 (D700) В2,5 (умова - D500) Парова проникність (мг/мчПа) 0,2 Поглинання води (розрахунок – відсоток від маси) 10-16 20-25 Мінімальна морозостійкість (цикли) 25 50 Необхідний кладочний шов (товщина в мм) 2-3 (ісп. клей і розчин) 2-3 (ісп. тільки клей) Середня усадка (мм) 2-3 0,3 Умова армування Немає Так Ізоляція звуку Краще Гірше Товщина стіни (1 шар, см) 63 40 Конфігурація пір Закрита Відкрита Зовнішній вигляд Гірше Краще Середній ціновий показник (рубль за кв. м) 2500 3100

Думки експертів і покупців

На думку експертів газоблок істотно міцніше піноблоку. Це можливо завдяки особливій обробці газоблоків (вона вказана вище).

Важливо знати! В Росії жодна компанія не виробляє піноблок з якісними геометричними показниками. Це не дозволяє укладати піноблоки на клей. У газоблоків такі показники є.

Міцність газоблоків пристойна, але, незважаючи на це, піноблоки купуються також часто. Причини тому наступні:

 1. піноблоку закрита комірчаста конфігурація, за рахунок цього він стійкий до вологи. Газоблок вбирає її, тому може рухалися взимку.
 2. Газоблоки включають в свій склад алюміній, наносить шкоду здоров'ю.

Що піноблоки, газоблоки мають кращу міцність, якщо створювалися з цементу М500 (і вище), не містить шлаків. В іншому випадку матеріал виходить низькоякісним.

Якщо ви маєте намір купувати блоки у приватних фірм, то враховуйте, що вони часто не перевіряють якість застосовуваного бетонного складу. Великі виробники проводять ретельну перевірку. Також при покупці слід подивитися на сертифікати якості даної продукції, якщо вони взагалі є.

при Багатьох можливу купівлю газоблоку або піноблоку хвилює і економічний аспект – вартість укладання.

Поширена думка, що класти газоблоки дешевше, ніж піноблоки. У такому разі потрібен лише хороший склад. Для піноблоків, як правило, необхідний цементний розчин. Шар, необхідний для укладання піноблоку, досягає 1 см (орієнтовно). Для газоблоку – 2 мм. тобто різниця – приблизно в 4-5 разів. Однак склад стоїть в 2-2,5 рази більше цементної суміші. Зате його готувати набагато простіше і швидше.

До відома! Коли проводиться кладка на клей, виключено освіта тунелів холоду.

А кращі чи це матеріали для лазні та житлового будинку?

Як вже було відмічено, в складі газоблоку значиться алюміній, шкідливий для людського здоров'я. Але в піноблоку теж присутні токсичні елементи. Адже він проводиться з хімічною реакцією. А реагентами в ній є шкідливі речовини.

Таким чином, при сформованій дилему вибору між газоблоком і пеноблоком найчастіше перевага віддається першому. А другий набувають особи, які бажають неабияк заощадити, навіть на шкоду якості.

Так як виробничий процес піноблоку набагато простіше, та й обладнання для цього з'явилося у продажу достатньо, то з'явилося багато діячів, його виготовляють. Це приватники. І в багатьох випадках геометричні і теплопровідні якості їх продукції відходять від стандартів.

Що краще для гаража, підсобного приміщень або прибудови

Виробництво газоблоків набагато важче. І його можуть дозволити лише великі підприємства. І там випускається продукція з більш точними параметрами. Тому можливо їх укладання і на цементний склад. При цьому щілини між блоками виходять мінімальними.

По щільності газоблоки перевершують піноблоки і тому застосовуються для зведення ключових конструкцій, наприклад несучих стін. Тут потрібний параметр - 450-500 кг/м. Піноблоки з таким же параметром годяться тільки, як утеплювачі.

Гараж з газобетону

Кліматичний фактор

Газоблоки мають слабку стійкість до морозів. Але цей недолік виправляється їх декоративною облицюванням. Для цього застосовуються цеглини або сайдинг. Можна також їх покрити морозостійкої шпаклівкою.

Для підвищення міцності піноблоку можна задіяти лаки для бетону.

Вибір матеріалу під навантаження

В цілому, вибір газоблоку або піноблоку обумовлений вашими завданнями. Якщо маєте намір звести невеличку стінку, на яку не піде значна навантаження, можна застосувати і піноблок. Також він згодиться і для гаражного будівлі, лазні. Там, де важливо збереження потрібних температур і параметрів вологості.

останнім часом на ринку став фігурувати серйозний опонент для газо та піно блоків. Це твинблок. Він теж з категорії легкого пористого бетону.

Твинблоки

Схема його виробництва:

 1. Готується спеціальний склад у строго заданій пропорції. До складу включені: цемент, вапно, алюмінієва пудра і вода.
 2. Всі елементи направляються в піноутворювач. Він формує в суміші пори, які наповнює повітря.
 3. Такий оновлений склад заливається в спеціальні форми. У них є відсіки для створення пазів.
 4. Вироби проходять випал в автоклаві. Параметр тиску тут – 12 атмосфер.
 5. Блоки сушаться природним способом.

За даної технології виходять вироби з замковими виконаннями «паз – гребінь». Також вони мають максимально точну геометрію пропорцій. При кладці таких блоків майже не видно шви.

Це одна з переваг даного матеріалу. Решта плюси такі:

 1. Легкість укладання. Її можна робити, як на клей, так і на цементну суміш.
 2. Висока екологічність.
 3. Блоки легко піддаються змінам у розмірах і формах. Їх дуже просто пиляти звичайною пилкою, свердлити і армувати.
 4. Легка маса.
 5. Висока міцність.
 6. Мінімальні теплові втрати.
 7. Чудова звукоізоляція.
 8. Стійкість до вогню.
 9. Паронепроникність.

Виробляючи кладку з твинблоков можна задіяти лише якісний клей. Він також розвиває теплопровідність і морозостійкість кладки. Ще значно спрощується сушка.

Однак у твинблоков є і свої недоліки:

 1. Висока вартість: 300 руб. – 1 куб. метр.
 2. Якщо паз геометрично не вірний, кладка серйозно ускладнюється.
 3. Невисока стійкість до вологи.

Ці мінуси легко ліквідуються. Висока ціна цілком виправдана, і краще разок розщедритися, зате отримати високоякісний продукт. Геометричні помилки в пазах – явище вкрай рідкісне. Просто гарненько оглядайте блоки при покупці. Вироби з браком нехай залишаються на складі. Підвищити стійкість до вологи можна за допомогою акрилової шпаклівки. Кладку покрийте нею. Потім відшліфуйте всю поверхню дрібним наждачним папером.

Твинблоки важать мало. Такий фактор і їх інші плюси дозволяють їх використовувати для спорудження зовнішніх стін. Так ще виходить і низький тиск на фундамент.

Різновиди і марки

Як правило, їх поштучна реалізація поширена слабо. Цим в основному займаються будівельні торговельні комплекси. Адже не завжди покупець потребує великих обсягах. Його метою може бути просто створення стінки між балконами.

Великі підприємства і організації воліють відпускати твинблоки кубічними метрами.

При покупці твинблоков важливо враховувати їх вид. За цим критерієм йде вибір продукцій для тих або інших завдань.

Види твинблоков:

 1. Параметри (см): 62,5 /10/ 25
 2. Параметри (см): 62,5/ 20/ 25
 3. Дані (см): 62,5/ 20 / 25
 4. Дані (см): 62,5 /10/ 25.

Маса виду 100 – всього 8 кг. Це найлегший вид. Лідер по тяжкості тут вид 400. Його маса – 33 кг

Виробники також маркують за щільності (буква D). До неї також додається параметр паропроникності.

Маркування:

Показник D400 D500 D600 Провідність тепла (Вт/м°с 0,08 0,115 0,131 Міцність В2 В5 В5 Парова проникність (мг/мчПа) 0,25 0,2 0,18 Мінімальна морозостійкість (цикли) 50 50 100

За сукупністю максимальна міцність твинблока виходить М-50. Наприклад, у цегли вона становить М-150.

Твинблоки часто задіяні в малоповерховому будівництві. І для цих завдань його середня щільність 500 – 600 кг / м3 чудово підходить.

Якщо ви маєте намір придбати газоблоки, піноблоки або твинблоки, вам слід звернути увагу на порівняльну таблицю якостей цих матеріалів, засновану на відгуках покупців:

Твинблок Піноблок Газоблок Чудова геометрія реалізації Наявність геометричних недоліків Чудова геометрія реалізації Мінімізація «тунелів холоду».Кладка на клей. Кладка на цемент, рідко на клей. Необхідність замазування швів Мінімізація «тунелів холоду». Кладка на клей Значна міцність (підійде для будівництва гаража, приватного будинку) Досить крихкі блоки. Але доступніше матеріалу для перегородок не знайти. Значна міцність. Можна будувати будинок, гараж та лазню. Необхідність обробки гідрофобізатором Потрібна додаткова обробка стін Необхідність декоративної обробки Висока екологічність Нормальна екологічність Висока екологічність Низька маса Середня маса Низька маса

Дані матеріали не кардинально відрізняються по ціновим показникам, областях використання, звукоізоляції і теплопровідність. Більший вибір віддається твинблокам і газоблоків. Це вже більш сучасні матеріали. Їх застосування має чітко слідувати певним технологіям. Інакше через 2-3 роки ваша несуча стіна «обрадує» вас пристойними тріщинами. Тому будівництво організуйте без зайвої скупості, поспіху. І зведена споруда буде доставляти вам радість довгий, довгий час.

Як на папері порівняти піноблок та газоблок. Поради від Антона Вебера:

Щоб зрозуміти різницю, необхідно зрозуміти структуру пористих бетонів. Де є розраховані навантаження на матеріал. Антон зрозуміло, просто пояснює про мінуси і плюси ніздрюватих бетонів.