Докладні характеристики газосилікатного блокуГазобетон є однією з основ для виробництва газосилікатних блоків. Він являє собою штучний камінь з замкнутими повітряними осередками, що визначає його високі теплоізоляційні характеристики.

Структура пористого газобетону схожа на харчову халву. Подібність полягає в неможливості розгледіти окремих рівних пір. Причинами такого явища виступаю три фактори. Нерівномірний розподіл газоутворювача створює різне тиск на сусідніх ділянках блоку. Межпоровые перегородки на заключному етапі покривається мікротріщинами і набувають так звані контактні дірки. Пори матеріали спочатку схильні розпушуванню. Ще однією особливістю пір газобетону називають їх еліптичність, т. к. при зростанні пори їй доводиться долати тиск всієї бетонної маси.

Технічні характеристики

Пориста структура блоків гарантує високі показники пожежної безпеки. Потрібен тривалий вплив відкритого вогню, щоб прогріти блок і привести до його руйнування. Дозволено зведення стін з цього матеріалу для приміщень, в яких температура не підніматиметься понад 400 градусів. Газобетон сам по собі не горить, при тривалому впливі високих температур він не виділяє ніяких рідких елементів, здатних збільшити силу вогню, також відсутні будь-які леткі сполуки, шкідливі для людини чи навколишнього середовища.

Повітряна подушка, ретельно розподілена по всьому об'єму газосилікатного блоку, забезпечує показник теплопровідності дорівнює 0,08 т/м 0С. Це значно більше, ніж можуть запропонувати традиційні цегла або дерево. При таких показниках не потрібно додаткового утеплення будівлі навіть в суворих умовах сибірської зими. Будівництво будинку з газобетону дозволяє знизити витрати на опалення до 30%. Здатність матеріалу до так званого «диханню» виражається не тільки в надійному збереженні тепла в холодні періоди, але і підтримці прохолоди в спекотні дні.

Ця ж повітряна подушка гарантує захист від сторонніх звуків, не дозволяючи застосовувати звукоізоляційних матеріалів на хімічній основі.

Морозостійкість блоків забезпечена механізмом використання резервних пір, займаних замерзлої вологи. Характеристика морозостійкості вказує кількість циклів (замерзання/відтавання) у влагонасыщенном стані, не здатних зруйнувати первинних якостей будівельного матеріалу. Виробник обов'язково вказує характеристику на упаковці своєї продукції. Вона може коливатися від 20 до 50.

Термін експлуатації будівель значно підвищується при захисту стін від намокання.

Внутрішні стіни штукатуряться, зовнішні – покриваються спеціальними складами, наприклад, складом грунтовки. Кількість бульбашок в структурі газосилікатного блоку визначає його щільність. Чим менше в тілі штучного каменю повітря, тим вище його міцність і щільність.

Одночасно знижуються теплоізоляційні і звукоізоляційні характеристики. Такі блоки рекомендуються для зведення несучих стін і конструкцій з високим навантаженням. Для внутрішніх перегородок з висотою не більше 3 метрів цілком підходять легкі блоки з високою часткою вмісту повітря. Щільність виражається в самої марки газобетону, де D300 – блок з найменшою щільністю.

Довговічність газобетону сама по собі не обмежується віком 100 років, але вплив негативних факторів можуть знизити термін експлуатації вдвічі. Для збереження міцності конструкцій потрібне правильне зберігання матеріалу при транспортуванні і безпосередньо процесі будівництва, дотримання технологій, а також організації додаткового захисту вже готового будови.

Зовнішня облицювання дозволяє уникнути скупчення вологи, а значить і нерівномірного руйнування блоків. При влаштуванні фасаду потрібно подбати про вентиляції, здатної підсушувати випадково потрапив на стіни вологу. Необхідно подбати і про гідроізоляції першого ряду, перед укладанням на фундамент. Довговічність будівлі з газобетону багато в чому залежить від якості фундаменту, поява тріщин на ньому, розломів неодмінно веде до порушення цілісності стін з руйнуванням кількох блоків.

Газобетонні блоки зазвичай виробляються стандартних розмірів 200*300*600 мм. Вони застосовуються для зведення стін з високими навантаженнями (несучі). Для внутрішніх перегородок, які вимагають хороших звукоізоляційних властивостей і мінімального ваги випускаються блоки з розмірами 100*300*600 мм. Враховуючи, що нарізка кожного з об'ємних елементів відбувається за допомогою струни, межі виходять ідеально рівними (відхилення не більше 1 мм).

Вага виробу залежить від його щільності і розміру. В середньому він знаходиться в проміжку між 9 і 40 кг для одного блоку. Зазвичай всі виробники вказують вагу своєї продукції в доданих прайс-листах.

Якщо ви живете в регіоні, де взимку випадає дуже багато снігу, то вам буде корисною інформація про те, як створити снігоочисник своїми руками.

Електрокультиватор - це корисна річ, яка стане в нагоді кожному господарю. Як зробити електрокультиватор в домашніх умовах, смотритездесь.

Технічні характеристики газосилікатних блоків D600

Газобетонні блоки марки D600 найчастіше застосовуються в приватному житловому будівництві, але можуть застосовуватися і при зведенні більш серйозних споруд. Їх міцність дозволяє цеглі розміром 200*300*600 мм витримувати навантаження, що створюються в несучих стінах конструкцій. Теплоізоляційні властивості не вимагають додаткового утеплення стін при температурах до -40 градусів (у деяких виробників до -35). Блоки даної марки здатні витримувати не тільки рівномірне навантаження на поверхню межі, що дозволяє обійтися тільки тріщинами при розломі фундаменту.

Блоки стійкі до загоряння, але руйнуються під тривалим впливом відкритого вогню, що вимагає дотримуватися правил пожежної безпеки при експлуатації приміщень. Температура впливу не повинна досягати 400 градусів за Цельсієм.

Морозостійкість дозволяє витримувати заморожування і відтавання з насиченням вологою не більше 15% від загальної маси. Передбачено не більше 50 циклів заморожування з наступним відтаванням, при яких не порушується цілісність блоку. Надлишки вологи із зовнішнього боку стін, прискорюють процес зношування матеріалу. В першу чергу знижуються теплоізоляційні властивості, потім відбувається руйнування самого блоку.

Звукоізоляційні властивості при такій товщині не забезпечують необхідного рівня захисту, рекомендованого встановленими стандартами. При будівництві багатоквартирних будинків потрібне збільшення товщини стін. У приватному будівництві використовують додаткові звукоізоляційні матеріали.

Гігроскопічність, властива газобетону, як і паропроникність визначають високу екологічність внутрішнього простору приміщень.