Дизайн басейнів для дому фото: вимоги та основні моментиРозробляти дизайн басейнів будинку потрібно ще на етапі планування, так як від способу декорування буде залежати підсумкова вартість роботи. Важливе значення мають матеріали, що використовуються, рівень складності системи освітлення, наявність додаткових аксесуарів на зразок СПА, оформлення зони відпочинку. Вони, в кінцевому підсумку, визначають зовнішній вигляд басейну, що особливо важливо, якщо він розташовується в окремому приміщенні.

Перше, з чого потрібно починати оформлення – це вибір дизайнерського рішення, яке найкраще підійде для приміщення. Для тих, хто ретельно вибирає дизайн басейну в будинку, фото готових оригінальних проектів стане незамінним. Критий басейн в будинку експлуатується цілий рік, значить, він повинен подобатися господарям та гостям.

Басейн для дому Перше, з чого потрібно починати оформлення – це вибір дизайнерського рішення, яке найкраще підійде для приміщення

Основні вимоги до приміщення

Перед тим як переходити до дизайну басейнів будинку, варто звернути увагу на деякі важливі моменти. Це стосується розташування чаші. Оптимальний варіант – розташувати її на першому поверсі. Сучасні дизайнери примудряються помістити басейн і на балкон, і на дах, але до подібних варіантів вдаватися не слід хоча б з тієї причини, що подібні конструкції вимагають виконання якісних розрахунків, а проектують їх завжди на етапі, коли сам будинок ще розташовується на папері у вигляді креслення.

Басейн в підвалі Рекомендується подбати про хороше опалення в приміщенні і теплоізоляції чаші, так як в підвалах буває прохолодно

Підвал – теж не кращий вибір. По-перше, він зажадає додаткової якісної вентиляції. Належить подбати про хороше опалення в приміщенні і теплоізоляції чаші, так як в підвалах буває прохолодно. По-друге, часто грунтові води проходять дуже близько до поверхні, що в результаті сильно ускладнить і будівництво і експлуатацію споруди.

Проект басейну в підвалі Проект басейну в підвалі

При виборі дизайну стелі варто зупинити свій вибір на натяжних стелях, так як вони більш практичні, їх легко встановлювати, і догляд за ними теж відрізняється своєю простотою. Підвісні конструкції теж можна встановити, але віддавати перевагу потрібно варіантами на металевому каркасі, але ніяк не на дерев'яному, тому що цей матеріал в приміщенні з високою вологістю довго не прослужить.

Інтер'єр басейну в будинку При виборі дизайну стелі варто зупинити свій вибір на натяжних стелях, так як вони більш практичні, їх легко встановлювати, і догляд за ними теж відрізняється своєю простотою

Для обробки стін дуже важливо вибрати не тільки красивий, але і якісний матеріал. Він повинен виконувати не тільки естетичну функцію, але і захищати поверхню від появи грибків, цвілі, корозії. Ідеальні для таких приміщень водовідштовхувальні фарби, скло, натуральний або штучний камінь, керамічна плитка. Дерево допустимо використовувати тільки за умови, що вона оброблена спеціальним складом для підвищення міцності і вологонепроникності.

На замітку! В дизайні басейнів для будинку найчастіше в якості підлогового покриття застосовується керамічна плитка, часто вибирається керамограніт.

Варто віддати перевагу тим видам, які підходять для ванних. Одна з сучасних модних тенденцій – застосування деревини, спеціально підготовленої для приміщень з високою вологістю. У самому приміщенні рекомендується зробити теплу підлогу.

Як вибрати чашу басейну?

В стандартному розумінні басейн має прямокутну форму — це найпоширеніший варіант. Він хороший тим, що вимагає менше місця і дає змогу ефективніше використовувати простір, особливо, якщо ділянка, відведена для будівництва, відрізняється малими площами. Але прямокутною формою чаші вибір басейнів не обмежується.

Сучасний дизайн басейну У стандартному розумінні басейн має прямокутну форму — це найпоширеніший варіант

Сучасний дизайн басейнів для будинку припускає застосування різних видів чаш, так як від їх форми багато в чому залежить зовнішній вигляд самого приміщення. Чаша може бути круглої, овальної форми. Традиційні форми мають важливу перевагу. Декорувати такий басейн буде простіше, достатньо в оформленні використання 2 контрастних кольорів, наприклад, помаранчевого і блакитного або чорного і білого.

Чаша для басейну В залежності від планування приміщення, басейн може мати повороти і вигини

Зустрічаються і більш складні різновиди, при яких чаша виконана у вигляді краплі, хвилі або має будь-яку іншу форму. В залежності від планування приміщення, басейн може мати повороти і вигини. В цілому, чим незвичніше форма резервуара, тим оригінальніше виглядає сама споруда.

На замітку! Цікавий спосіб облаштування – додати басейну тематичну форму, наприклад, зробити чашу у вигляді гітари, серця.

Оригінальний варіант – у вигляді сліду від ступні, в якому поряд з великим басейном сусідять ще 5 купелей овальної форми. Такий спосіб більше підходить для просторих приміщень на великих ділянках.

Читайте також: Як укладати керамограніт на підлогу

Розмір чаші визначається декількома факторами:

  • площа приміщення;
  • функціональне призначення;
  • кількість людей, які будуть одночасно знаходитись у басейні.

Для невеликої сім'ї необов'язково влаштовувати величезний басейн, досить вибрати конструкцію середнього розміру. Якщо сім'я велика і є багато маленьких дітей, то краще зробити басейн більш функціональним, розділивши його на 2 різних по глибині частини.

Фото дизайну басейну в будинку Для невеликої сім'ї необов'язково влаштовувати величезний басейн, досить вибрати конструкцію середнього розміру

Ще один незвичайний спосіб оформлення, часто зустрічається на фото дизайну басейну в будинку, – це створення перепадів глибини. Одну частину басейну можна зробити дрібніше, облаштувавши в ній місце для купання дітей, а в іншій продумати простір басейну, підходяще для дорослих.

Оформлення конструкції басейну

Форм-фактор і розмір визначають основний варіант зведення конструкції. Наприклад, якщо потрібен басейн неправильної форми, то єдиний варіант – копати котлован потрібної форми і заливати його стінки і дно бетоном. Якщо ж форма не так важлива, можна придбати збірно-розбірну конструкцію або стаціонарну чашу з поліпропілену.

Оформлення конструкції басейну Форм-фактор і розмір визначають основний варіант зведення конструкції

Матеріал, з якого зроблена чаша, впливає на дизайн басейнів для дому. Чашу з бетону потрібно декорувати якісною керамічною плиткою, тоді басейн прослужить довго, і тільки зрідка буде вимагати невеликого ремонту.

Пристрій басейну Схема пристрою басейну

Якщо для створення чаші використовувалися металеві збірно-розбірні конструкції, тоді поверхня стін і дна обов'язково потрібно покрити шаром фарби. Єдиний нюанс: фарба повинна бути вологостійкими, інакше довго не протримається. Також вона повинна легко витримувати вплив хлору та інших речовин, що застосовуються для знезараження води.

Оздоблення басейну облицювальною плиткою Схема обробки басейну облицювальною плиткою

Для дизайну басейнів для дому на основі пластикових резервуарів зазвичай не використовуються ніякі додаткові матеріали. Якщо потрібна чаша з яким-небудь декором, то можна придбати її вже з нанесеним малюнком. Також для оформлення басейнів випускають спеціальну плівку, але цей спосіб декору не дає кращий результат, а сам матеріал досить дорогий.

Гідроізоляція басейнів своїми руками Схема гідроізоляції басейну своїми руками

Пластикові басейни не потребують додаткової обробки, тому основну увагу потрібно приділити облаштування зони навколо басейну. Так, наприклад, якщо стіни приміщення оброблені деревиною, палубу також краще вистилати тим же матеріалом. Для настилу можна використовувати піщаник або граніт.

Бетонні чаші найчастіше облицьовують керамікою. Для цієї мети не обов'язково використовувати однотонну плитку або матеріал з однаковим малюнком. На фото дизайну басейну в будинку можна побачити цікаві рішення – басейни з незвичайними малюнками і мозаїкою. Для облицювання можна використовувати плитку під мармур або клінкер з дрібними порами. Але поверхня не повинна бути рівною, так як на ній можна посковзнутися і отримати травми різної тяжкості.

Вентиляція басейну Класична схема припливно-витяжної вентиляції басейну

Стіни і дно чаші можна пофарбувати акриловою фарбою, але такий варіант менш стійкий,

тому застосовується досить рідко. Ще один спосіб декору бетонної чаші – закрити її спеціальною плівкою, але цей матеріал може сильно підвищити вартість всієї конструкції.

Додатковий декор для басейну

В дизайні басейнів для дому активно використовують додаткові елементи, здатні створити самі незвичайні ефекти на зразок водоспадів або фонтанів. Такі деталі збільшують вартість басейну, але зате значно покращують зовнішній вигляд.

Схема укладання композитного бордюрного каменю для басейну Схема укладання композитного бордюрного каменю для басейну

Що стосується кольору стін чаші, то стандартним варіантом є світло-блакитний або світло-синій. В таких резервуарах вода здається чистою і теплою, а сам басейн виглядає дорого. У санаторіях і на курортах басейни облицьовують плиткою саме синіх відтінків.

Блакитний басейн в будинку У санаторіях і на курортах басейни облицьовують плиткою саме синіх відтінків

Крім блакитного кольору допустимо використовувати і будь-який інший, але тут є деякі нюанси: білий робить воду візуально холодної, до того ж стінки чаші швидко забруднюються і набувають неприємного сірого відтінку.

Великий басейн в приватному будинку Білий колір робить воду візуально холодної, до того ж стінки чаші швидко забруднюються і набувають неприємного сірого відтінку

Зелений колір також не можна вважати вдалим. Він підходить для штучних водойм або, в крайньому разі, для відкритих басейнів, розташованих на ділянці. Більшість відтінків зеленого створює не саму приємну атмосферу в приміщенні: повітря здається більш вологим, а вода в чаші – брудною і затхлій.

Зелений басейн Більшість відтінків зеленого створює не саму приємну атмосферу в приміщенні: повітря здається більш вологим, а вода в чаші – брудною і затхлій

Приємно зануритися в басейн, оформлений у теплих тонах – золотистих, пісочного або бежевих. Зустрічаються в оформленні та оригінальні варіанти, наприклад, чорні, рожеві або сріблясті. Вибір дизайну басейну – особиста справа кожного господаря. Кожен вибирає оформлення приміщення, в якому йому буде комфортно перебувати.