Садові альтанки з дерева своїми руками фото, креслення, інструкція по виготовленнюАльтанка на своїй ділянці – що ще може бути краще? Але що робити, якщо її немає? Як створити своїми руками? На яку суму розраховувати?

Частина 1. Покрокова інструкція

Яку суму приготувати? Приблизні підрахунки

В залежності від площі конструкції, розробляється кошторис, визначається сума витрат.

Сказати чітко, скільки потрібно грошей не вийти, ціна залежить від складності виробу.

Приблизні розрахунки можуть виглядати наступним чином:

Найменування матеріалу Обсяг Середня вартість Бруси розмірами 10х10 1 м3 6 000 Дошка 20х10 1 м3 5 500 Дошка 10х5 1 м3 5 000 Дошка 15х2 1 м3 5 700 Цвяхи 1 кг 110 Саморізи 1 кг 115 Цемент 100 кг 2 000

Такої кількості матеріалу буде багато, але з допомогою таблиці попередньо дізнатися вартість цілком можна.

Поетапна черговість дій

Перше, що потрібно зробити – розчистити місце для будівництва від сміття, спиляти дерева, прибрати чагарники.

По завершенню підготовчих робіт, покроковий алгоритм робіт виглядає таким чином:

 1. Скласти проект. Визначення площі альтанки, скласти креслення або скоротити час і скористатися готовими кресленнями та схемами.
 2. Розмітити площа альтанки для зведення своїми руками. Потрібно по кутах площі вбити кілочки і натягнути мотузку, після перевірити діагоналі (повинні бути рівними).
 3. Зробити котлован для майбутнього фундаменту і встановити опалубку. Можна використовувати обрізну деревину з товщиною 2 см
 4. На третьому етапі заливається фундамент бетонним розчином. При великій площі фундаменту рекомендується встановлювати маяки.
 5. На готовий фундамент укладається керамічна плита (можна використовувати інший вид покриття за бажанням). Головне тут пам'ятати – покриття використовується цілорічно, воно повинно бути морозостійким.
 6. Немає необхідності вкопувати кутові стовпи в грунт. Для тривалої експлуатації альтанки на дачі або в іншому місці досить встановити опорний брус у фундамент. Потрібно підготувати п-подібні кронштейни з внутрішніми розмірами 10 див. За допомогою дюбелів або анкерів кронштейни встановлюються по кутах і в середині конструкції.
 7. Провадиться монтаж вертикальних опор за допомогою саморезов до п-образним кріплень. Відмінно підійдуть 5 мм шурупи з довжиною 3 см. Особлива увага приділяється даху (під нахилом буде чи ні).
 8. Монтаж поздовжніх брусів здійснюється на висоті 10 см і 90 - 1 метра від підлоги. Розмір бруса варіюється в межах 50х50 мм Бруси використовуються для установки бічних компонентів, повинні бути посилені вертикальними або перехресними розпірними планками.
 9. Зсередини, вгорі вертикальних стійок необхідно зробити запив в довжину 12 см і глибиною 3 див. Болтами М8х120 монтуються крокви. Можна використовувати дошку параметрами 30х120 мм потрібної довжини.
 10. Наступним етапом буде посилення каркаса. Робиться з допомогою поперечних елементів, які приєднуються до опорних стовпів і крокв, після посилюються кутовими брусками.
 11. На завершальному етапі набиваються обрешіткові дошки на крокви.

Варто пам'ятати:

 • в кінці потрібно вмонтувати вітрову дошку, інакше дах буде мати вигляд не закінченою;
 • альтанку (саме деревину) потрібно обробити захисними засобами: лаком, фарбою. Забезпечується довгий термін експлуатації.

Креслення. Схеми

Щоб зрозуміти, як створити майбутню альтанку, потрібен креслення. Вони виглядають таким чином:

Креслення з дахом округленої і піднесеної форми.

При бажанні використовується один з них.

Частина 2. Дерев'яні решітки для альтанки своїми руками

Для створення майбутньої решітки з дерева необхідно 4 бруска розмірами 20х45 мм.

Монтувати між собою краще за допомогою системи пазів і шпильок. Якщо досвіду в столярній справі немає, бруси з'єднуються методом: запив торці під 45 градусів і з'єднати саморізами або клеєм по дереву.

Зсередини рами потрібно вмонтувати планки з перерізом 10х20мм. На кожну раму потрібно до 8 планок. Вони здатні візуально закрити торці дерев'яної решітки.

Монтаж і збір дерев'яних грат

На цьому етапі приступаємо до найголовнішого – заповнення. Тут необхідно підготувати рейки. Розміщують довільно, але на однаковій відстані по діагоналі. Необхідно для дотримання точного відстані між наявними рейками. Краще використовувати шаблон.

Кілька виготовлених рейок з'єднують так, щоб вони перетиналися між собою і щільно прилягали. Рами з'єднуються між собою цвяхами або саморізами.

Якщо є бажання створити посилений шпалер для майбутніх вьющих рослин, то рама не потрібно, оскільки решітка і буде каркасом, надає міцність і необхідну жорсткість.

При виборі брусів з великими характеристиками за розміром (20х40 мм і більше) монтують відразу до альтанки (каркаса).

Після завершення складання решітки її слід зачистити наждачним папером і обробити захисними засобами (фарбою, лаком) для тривалої експлуатації.

Частина 3. Варіанти на фото

В залежності від досвіду в столярній справі, можна зводити альтанки з дерева на дачі на свій смак.

Розглянемо різні варіанти альтанок на фото.

Різьблені

Різьблені альтанки зустрічаються досить рідко, оскільки вартість найвища (в середньому 200 тисяч рублів). Але при наявності досвіду різьби по дереву можна зробити таку красу:

Фото було взятому на одному з форумів в інтернеті. Його виклав користувач під ніком arson. З його слів на зведення альтанки пішло 3 місяці, 2,5 з них виключно на різьбу по дереву. Незважаючи на це вийшло досить непогано.

Такий варіант альтанки своїми силами зробити непросто. Тут ще невідомо що виглядає красивіше – дах або каркас альтанки. У будь-якому випадку створити її самостійно буде важко, а якщо робити на замовлення, то потрібно приготувати 400 тисяч рублів.

Такі альтанки користуються популярністю у заможних громадян, оскільки ціна може досягати мільйона рублів. Кожна деталь продумана до підстави, мінусів немає (за винятком ціни). Створити таке творіння своїми силами, не маючи необхідно столярного обладнання і величезного досвіду, просто неможливо.

З мангалом

Альтанка з мангалом – що може бути краще? Уявіть, на вулиці дощ, а всередині - вогонь і смачний аромат. Що робити? Відповідь проста, коли є альтанка з вбудованим мангалом. Як? Все не так складно, відповідь на фото:

Створюючи такий варіант альтанки, більше уваги приділяється не самому каркасу, а мангалу, оскільки спочатку робиться фундамент, потім монтується каркас. Створити красу своїми силами досить просто. Головне – наявність бажання. Нічого надприродного в конструкції немає.

Такий варіант альтанки підійде виключно для літнього використання і в суху погоду. Звести своїми силами просто, основне в конструкції – сформувати фундамент і побудувати мангал.

Вище на фото приклад стандартної садової альтанки з дерева російських дачників або власників приватних будинків. З фото видно, що конструкція створює двояке враження. З одного боку – вона не добудована (можна було встановити ще дерев'яні решітки), а з іншого – нічого зайвого, все просто і красиво.

З каменю і дерева

Альтанки, при створенні яких використовується камінь і дерево, зачаровують своєю красою і мають ефектним зовнішнім виглядом.

При створенні дачної альтанки можна спочатку викласти всі звичайною цеглою, а після обкласти декоративним каменем і додати дерев'яну конструкцію. При бажанні можна робити такі конструкції будь-якої форми і виду, головне - продумати все заздалегідь.

Такий варіант, як на фото вище - досить незвичайний. Основна складність полягає у створенні віконних прорізів. Дах робиться таким чином: спочатку укладається руберойд, а зверху висохлий очерет. Ефект під старовину на обличчя.

Красиво, і в той же час просто

Рукотворні споруди можуть виглядати стильно, краще інших лощених замовлених виробів. А все завдяки тому, що є індивідуальність.

Звичайна дошка і очищені від кори гілки дерев – що може бути простіше для створення такої простий і в теж час красивою альтанки? Створюється така краса максимум за 1 тиждень, і відразу ж будову буде ефектним.

Для створення такої альтанки немає необхідності у фундаменті, оскільки підлога розташована на невеликій висоті від грунту. Просто й незвично. При створенні використовувалися стандартні дошки, які згодом оброблялися лакофарбовим матеріалом.

Незвичайні

Незвичайні альтанки можуть створюватися 3 і більше місяців. Залежить наскільки швидко вийти відшукати необхідний матеріал. Але нічого не може зупинити від такої краси як на фото:

Складність полягає в пошуку необхідної деревини. Відшукавши потрібний матеріал, можна зібрати конструкцію протягом 1-2 днів.

Оригінальна альтанка – згодні? Створити таку конструкцію складно, але здійсненно. Варіант виклав на одному з форумів користувач з ніком forymchanin. За його словами, йому знадобилося 4 місяці, але вигляд заворожує.

Саморобні

Саморобні конструкції завжди затребувані, оскільки вони прості і красиві. Для зведення такої альтанки для дачі, як на попередньому фото, знадобиться максимум до 8 тисяч рублів. Трохи прикрасить ділянку квітами і красивий вид забезпечений.

Варіант із двосхилим дахом популярний серед дачників. Конструкція не складна, на її зведення знадобитися до 3 днів. Сам вигляд непоганий, альтанка компактна, при цьому місткість і зручність на обличчя.

Шестигранні

Шестигранні альтанки були завжди в моді і зараз не менш актуальні. Відносно проста і водночас складна конструкція робить вигляд альтанки оригінальним і підкреслює індивідуальність. Дерев'яний стіл підкреслює декор конструкції.

А що, якщо по сторонам альтанки розташувати в'юнкі рослини? Погодьтеся, альтанка виглядає відмінно. Але краще було б, якщо додати навколо зелених насаджень.

Як красиво скомпонувати альтанку з елементами навколишнього ландшафту? Підбірка фото є тут.

Простий майстер-клас на відео

Чітка покрокова відео-інструкція по виготовленню нескладної дерев'яної альтанки.