Садові доріжки своїми руками: фото, креслення і варіанти дизайнуСтежки, доріжки, приваблива посадка кущів – все це цікаво, якщо займатися дизайном улюбленої території. На жаль, імпровізація в цій справі дається не кожному. Часто зустрічаються як приємні оку композиції, так і незрозумілі, хоча і унікальні ландшафтні рішення.

Перед створенням будь доріжки краще підготувати форми для оригінального відливу, а потім вже приступати до роботи.

Креслення форм для садової доріжки своїми руками

Починаємо з найпростішого:

Піддони з підручних матеріалів, які збирають, як правило з дерева та пластику.

Але для різноманітності придбати звичайні форми для викладки зайвим не буде.

Дуже популярна в останні кілька років форма з гнучкого матеріалу, що має кілька граней:

Таким пристосуванням легко викласти навіть невелику ділянку стежки, не боячись переробки.

Аналогічна по ідеї форма, але з прямим кутом:

Як не поклади, результат роботи обов'язково впишеться в будь-яку ідею або задум.

Варіантів маса:

І все це доступно як при дистанційної купівлі, так і в будівельному супермаркеті.

Як висадити кущі уздовж садових доріжок

В такому питанні немає нічого незрозумілого, але починаючому домашньому декоратора бажано дізнатися наступне.

Саме в якості декору є три типи кущів:

 1. Карликовий. До 1 метра. Тонкий стовбур. Може бути живоплотом за вказаною периметру.
 2. Декоративний. Від метра до двох з половиною. Вільні гілки, має цвісти не кожен сезон. Класифікується як живопліт або ж одиничний екземпляр, що доповнює композицію.
 3. Великий. Від 3 метрів і вище. Потужного зовнішнього вигляду. Застосуємо тільки як одиночна експозиція.

Висаджують кущі зазвичай в комбінації з багаторічними квітами.

А для успішної задумки використовують класичні схеми:

Продумати декор можна і на папері, але краще уявити саме сезонний варіант, коли лист упав, а від квітів залишилися тільки сухі стебла. Причому, висадка всього цього займає багато годин, а період, коли насадження радують око, пройде миттю.

Як уникнути подібного? Використовуйте стабільні на всі пори року рослини, наприклад, хвойні. Чому ні? Для наших широт - краще не придумати.

Дизайн мощених садових доріжок

Ландшафтний дизайн, що переходить в напрям мистецтва, навряд чи приживеться в будинках наших співгромадян із-за кліматичних особливостей і менталітету. Любов до культури навколо себе прищеплюють повільно, без ривків. Розглянемо на прикладах:

 1. Звичайна, непомітна робота, викликає приємну емоцію:

Що може бути простіше і, одночасно, незвичніше? Без пафосу, вульгарності, дзвінка.

 1. Зворотна сторона медалі: незручно, безглуздо і не привабливо:

Коду дивишся на такий зразок, виникають думки про розбитих колінах і ліктях спритних дітей, а також про прибирання великої кількості сміття між декоративними кам'яними плитками.

 1. Але коли все просто, з'являються думки не про порушення гармонії, а про скромному доведення до досконалості:
 2. Доріжки з великою кількістю всіляких насаджень тільки лякають. Не зрозуміла завдання, поставлене перед оформлювачем. Може, витратити якомога більше грошей за декоративні чагарники на 1 квадратний метр?
 3. Саме гармонійно зійдуться лінії, точніше ряди квітів або чагарників, закривають бордюрную частина, як би тая щось під собою. Здається, що ходити по такій доріжці не набридне ніколи:
 4. Елементи арок і кучерявих рослин – підхід не для слабкодухих. У літній час (2-3 місяці) – це ідеально, затишно. Але що з цим робити решта 9 місяців, коли немає зелені?
 5. Хто сказав, що садова стежина або доріжка – це комплекс рослин, виставлених за схемою? Іноді розумніше виконати і так, а природа доробить все за вас:
 6. Один відтінок, кілька примітивних елементів декору, і доріжка вже привертає увагу фотографа:

Чому так? Просто немає нічого зайвого.

 1. Виміряні лінії, прополотые насадження і навіть підсвічування – все це людський труд, який потрібно підтримувати, як і чистоту всередині будинку. Готові до цього? Подібний варіант як раз по силам:

Композиції для садових доріжок

Колись давно людям було колись планувати подібне, і зовнішній вигляд території навколо будинку утворювався сам по собі. Приблизно ось так:

Минув час. Тепер соромно залишити навіть задній двір дачі без змін.

І в справу йде все:

 1. Великий камінь:
 2. Штучні містки, ліхтарі і навіть калюжі:
 3. Зробити центром композиції незвичайне дерево і газон. Чому ні?
 4. Але все потрібно в міру, інакше імпровізовані джунглі втратять контроль:
 5. Як здорово, коли однією з сторін є невелика огорожа. Але не у вигляді зарості з агрусу, а скромний дерев'яний паркан, який виконує роль прикраси:
 6. Ніколи не захоплюйтеся хвоєю. Пройде час, і ці ароматні дикороси захоплять все, що було поруч, у тому числі вузьку стежку з дрібного каменю:
 7. Валуни. Великий камінь, звичайно, можуть і вкрасти, але сильно за нього переживати не варто. Тому виконати мініатюрний садочок, використовуючи раз і назавжди набір важкого природного матеріалу, буде до місця на будь-якій території:
 8. Великі камені скельної породи самі по собі вже прикраса, не вимагає поливання, прополювання. Їм взагалі нічого не потрібно. А постануть дуже красиво - це вже напевно:
 9. Навіть на точці продажу валуни самі собою вибудовують чудову картинку. Обнеси всі парканом, додай трохи кам'яної доріжки поряд, збудуй хату – і все. Хоча краще купу замовити додому:

Що хочеться сказати на завершення

Авторський некомерційний дизайн – це не вкладені гроші в квадратні метри. Власноруч втілюють думку, порив, особисті бажання. І гроші лише приємний в роботі інструмент. Без фантазії, уявлення про майбутнє і дару компонування відтінків навряд чи складеться з планованого.

Важливо знати, що вкладені кошти не окупаються на тій території, де людина планує проживати і працювати над садовими композиціями.

Тому робіть так, щоб всі прекрасні чотири сезони року ваша робота радувала всю сім'ю, а не створювала незручності.

Підбірка на відео

Ідеї для натхнення від відеоканалу Дизайн та Інтер'єр.