Стовпи для паркану своїми руками з бетону: інструкція по виготовленню, добірка корисних відеоСамостійне створення бетонних блоків для забору – справа не з області фантастики, а цілком розв'язувана задача. Тут важливо дотримуватися певних технологій та алгоритмів. Необхідно правильно закладати основи для майбутніх конструкцій, якісно їх зміцнювати. Адже якщо робота буде проведена на найвищу оцінку, то такі стовпи будуть служити довго.

Якщо допустити помилки при роботах над фундаментом, через 3-4 роки ваше бетонне полотно обрушиться.

Якщо опори просто впровадити в землю закопати і не зміцнювати, то дуже скоро стовпи можуть завалитися, або навіть обрушиться весь паркан.

Якщо ви маєте намір створити бетонні стовпи для паркану, то ваше рішення цілком виправдане, адже бетон:

 • особливо надійний і міцний,
 • стійкий до механічних впливів, грибків, корозій,
 • не потребує технічного обслуговування.

Ринок форм для бетонних стовпів

Нині ринок повниться пропозиціями. Вибір бетонних стовпів різноманітний. Для таких опор у продажу зустрічаються різні форми зі склопластику, металу або поліуретану.

Ціновий діапазон визначається їх розмірами та якістю, а також матеріалом. Ще важливий статус компанії-виробника, її географічне положення. Наприклад, в багатьох регіонах Росії в продаж відпускаються форми від 1200 руб. за штуку. Вони досить різноманітні геометрично. Такі форми призначені для секцій паркану з параметрами 197 х 49 х 4 див. вони Виготовлені з АБС-пластику. Його товщина 2-4 мм

Вироби для секцій з даними 200 х50 х 4 мм можуть коштувати вже 2500 рублів за штуку. Створені вони з такого ж пластику. Тільки його товщина – 4 мм

Самостійне створення форм

Однак людина сама здатна зробити аналогічні форми. Для прискорення процесу знадобиться багатопозиційна матриця. З її допомогою можна за раз відливати чотири стовпа.

Для матриці потрібні дошки наступних параметрів:

 1. 3х 25 х 250 см (9 штук);
 2. 3х 25 х 100 см (2 штуки).

Ще знадобиться наступне списку:

  • шурупи по дереву,
  • інструмент для їх вгвинчування (викрутка, але краще шуруповерт),
  • металеві накладки (8 штук),
  • листи жерсті,
  • відпрацьоване масло,
  • бетонний склад,
  • арматура.

Далі зазначена схема такої матриці:

План дій такий:

 1. Шість дощок довжиною 250 см і три дошки завдовжки 100 см оббиваються бляхою з одного боку. Три залишилися дошки оббиваються з обох сторін.
 2. За допомогою шурупів збирається опалубка. Цвяхи тут не годяться, адже їх дуже складно виймати.
 3. Матриця обробляється відпрацьованим маслом.
 4. Зв'язується і закладається арматура.
 5. Заливається бетонний склад. Він скрупульозно дорівнює по всій формі.
 6. З двох сторін відміряється рівна дистанція, ставляться металеві накладки. На них буде кріпитися каркас.
 7. Матриця накривається вологою мішковиною. Цю форму потрібно змочувати протягом семи днів.

Як зробити багато бетонних стовпів однією формою?

Принципи грамотної роботи з бетоном

Дуже важливо, щоб бетонна суміш не тікала з опалубки. Тому її необхідно добре підігнати. Хоча стінки вже оброблені маслом, їх можна додатково покрити пластиком або поліетиленовою плівкою. Такі способи захистять матрицю від деформацій і разбуханий. А якщо її стінки вийдуть гладкими, і не будуть вбирати воду, то й розібрати таку форму не складе великої праці. Оскільки бетон легко відстає від стінок, оброблених таким методом.

Для кращої міцності майбутнього стовпа бетонний склад бажано формувати в пропорції цементу до піску 1-2. Можливий варіант і 1-3. Також необхідна заготівля сталевої арматури.

Бетонний стовп діє, як на стиск, так і на вигин. Тому в бетонному складі слід влаштувати арматурний каркас. Так стійкість паркану буде дуже потужною.

У цій роботі краще діяти з бетоном марки М-300 і вище. Далі зображена схема арматурного впровадження.

Така арматура стане начинкою створюваних стовпів. І для її складання вам знадобиться зварювальна техніка. Згодиться і побутової варіант. Для створення каркаса вариться об'ємна сітка з чотирьох поздовжніх стержнів. Їх необхідні діаметри: 12 – 16 мм. Знадобиться арматура для розподілу. Її роль виконують короткі відрізки дроту. Їх потрібні діаметри: 8 – 10 мм. Укладання відбувається з інтервалом 5 – 10 див.

При установці такого каркасу в матрицю потрібно зберегти між ним і дошками зазор мінімум 2 див. Їх заповнить захисний бетонний шар. Він вбереже арматуру від корозії.

Після виготовлення форми і встановлення арматури готується бетонний склад. Габарити заповнювача для нього не повинні бути надто великими, адже поперечний параметр у стовпів вельми скромний. Тому тут згодиться щебінь з фракціями 0,5 - 1 см.

Перемішування бетонної суміші краще влаштовувати в бетономішалці. Після чого її можна заливати в форму. В даній роботі просто заливки складу недостатньо. Адже в формі з'являється багато повітряних раковин. Вони негативно позначаються на міцності стовпа. Тому тут допоможе хороше провибрирование опалубки. При осіданні бетонний склад збільшується в щільності і витісняє повітря. Для вібрацій тут можна застосувати звичайний перфоратор. У нього ставлять арматурний стрижень. До цього стрижня повинна бути приварена наполеглива майданчик. Поміщаючи перфоратор до різних зонах опалубки, ви проведете швидке і якісне ущільнення бетонної складу.

При відсутності перфоратора бетон можна проштикувати короткою частиною арматури.

Установка круглих стовпів

Якщо ви бажаєте створити стовпи для паркану з бетону круглої форми, то вам потрібно спорудити опалубку з труби. Труба може бути металевою або пластиковою.

План дій:

 1. Викопується свердловина. Мінімальна глибина 120 див. В свердловину впроваджується труба. Параметри труби підбираються за заданими параметрами стовпа.
 2. Труба наповнюється грунтом. За допомогою рівня вирівнюється сувора вертикальна позиція. Слід фінальна фіксація.
 3. Труба армується: в неї поміщається пов'язана дріт.
 4. В трубу заливається бетонний склад.

Схема:

Не заливайте бетон дозовано. Заповнення повинно відбуватися за одну сесію. Через тиждень трубу можна акуратно знімати.

Наступна стадія робіт йде за методикою ковзної опалубки. Зазначена труба ріжеться уздовж навпіл. На кожній половинці приварюються накладки з отворами. Туди будуть ввинчены стяжні болти. Довжина трубної опалубки не повинна бути близько 1 метра. Щоб полегшити розбирання ці половинки обробляють машинним маслом.

Схема:

Після складальних і настановних процесів на грунт необхідно визначити вертикальність даної форми. Тут стане в нагоді рівень. Тут жодному разі не дійте «на око». Стовп не повинен відхилитися або піти в сторону.

Бетон, заповнив опалубку, також потрібно ущільнити. Тут також йде процедура вібрування. Далі опалубка відпочиває 3-4 дні, бетон міцнішає. Після цього часу болти слід трохи послабити: опалубці потрібно рух. Вона піднімається вгору на 75 див. Потім вона знову бетонується.

Така технологія застосовується і для створення декоративних бетонних стовпів. Їх вигляд приваблює оригінальністю і естетикою. Для досягнення таких цілей в опалубку поміщається особливий листовий пластик під камінь або дерево. У нього є відповідна тиснена фактура.

набірні Декоративні бетонні стовпи

Для бетонного стовпа є деяка альтернативна версія – набірний блок для стовпа. Такий стовп створюється частинами. Ці блоки забарвлюються. Їх виготовлення йде з зовнішньою схожістю бутової кладки. Такі опори дозволяють розрахувати кращу висоту огорожі в процесі робіт.

План встановлення бетонних блоків для стовпів огорожі:

 1. Викопуєте яму потрібної глибини.
 2. Заповнюєте її бетонною сумішшю.
 3. Слід вертикальна установка сталевої арматури (прути). Вона виділяється з грунту на 30-40 см. Цю дистанцію можна збільшити за допомогою зварювання (якщо виникне потреба в такому збільшенні).
 4. На ці прути нанизуються блоки.

Щоб розвинути міцність даних блоків, потрібно між набірними елементами застосувати бетонний склад. Прийнятний шов тут – максимум 12 мм. Цим складом заповнюйте і внутрішнє простір, що вийшло з-за цих складових частин.

Схема:

Цікаво, що у внутрішній порожнині блоків можна влаштовувати проводку кабелю. Так можна провести сигналізацію, домофонну зв'язок, освітлення на вулиці.

Як виготовити блок для набірного стовпа самостійно?

Корисне відео від Сергія Станевича. Переглядів небагато, але коментарі до відео більш ніж багатообіцяючі. А все починалося з дзвінка в фірму, изготавливающую набірні блоки. Ціна готових блоків здалася автору завищеною.