Фото добірка красивих парканів з різних видів цеглиВстановлення міцного огорожі на ділянці - важливе питання безпеки. Більшість власників намагаються самостійно виготовити і встановити паркан, або звернутися до послуг професіоналів. Для прийняття рішення, можна звернутися до готових варіантів, запозичуючи ідеї у проектувальників, або втілити в життя власний проект. Існує безліч видів огорож для виконання різного призначення. Створити вдале рішення і підібрати індивідуальний дизайн допоможуть кілька наступних порад і надихаючих конструкцій на фото.

Своїми руками

Після прийняття рішення зводити цегляну огорожу своїми руками, пора відправитися за покупкою необхідних матеріалів. В якості головного компонента, на якому тримається цегляна стіна, виступає арматура. Для фіксації цеглин знадобитися цемент, пісок і щебінь. В залежності від розміру кладки і висоти, визначається який вид цегли доцільно використовувати.

Будівництво паркану починається з монтажу арматури і направляючих. Попередньо вся територія повинна бути очищена від бур'янів, щебеню та інших будівельних матеріалів. Стовпи для паркану розташовуються по всьому периметру на відстані 1,5 метра. Обов'язково стежити за отриманими параметрами. Стовпи повинні організувати прямі кути, інакше огорожа вийде кривим.

Оптимальним варіантом для самостійного монтажу визнано використання стрічкової основи. Вириваємо траншею і встановлюємо опалубки. Засипається пісок, утворюючи спеціальну подушку. Зверху монтується арматура. Коли основа готова, можна заливати бетон в цоколь. Процес застигання залежить від використовуваних матеріалів і глибини монтажу. Універсальні параметри 50 см в довжину і 25 см в ширину.

Коли бетон готовий, можна переходити до укладання цегли. Між бетоном і цеглою використовується якісна гідроізоляція. Рекомендується використовувати мастику. Універсальний спосіб кладки – однорівневе виконання зі зрушенням на половину довжини цегли. Вона має красивий класичний вид. При бажанні можна самостійно створювати декоративні візерунки. Самостійних варіантів укладання забору існує велика кількість.

Окремо рекомендується приділити час темі, як скласти стовп.

Плюс металеві елементи: штахетник або кування

Ділянки з житловими приміщеннями вимагають красивою «огранювання». Оптимальним варіантом для приватного будинку стане паркан з цегли. Це масивна конструкція, що служить багато років. Паркан лише з цегли - сьогодні рідкість. Це не тільки дорого, але і не завжди виправдане з дизайнерської точки зору: такі паркани ваговиті, монументальні, приховують гарний фасад будинку. Тому часто можна зустріти комбіновані паркани. Штахетник - виглядає досить респектабельно, і в той же час є досить надійним і відносно дешевим матеріалом.

Вишукано виглядає паркан з додатковими невеликими вставками з кольорового цегли. Можна використовувати в додатку кілька різних матеріалів. Для створення класичного варіанту, стовпи і парапет облицьовують цеглою одного кольору, а проліт з різнобарвного цегли, або з іншого матеріалу. Пом'якшити конструкцію можна за рахунок використання похилій кладки з іншого цегли.

Малюнки та декоративні візерунки з різнокольорового цегли додадуть паркану елегантний стиль. Рекомендується поєднувати з кованими елементами, піками. Підібрати цікавий варіант можна окремо. Тепер ковані вставки різного характеру продаються на будь-якому будівельному ринку. Кування монтується зверху паркану, або знизу. Оригінально виглядає паркан, де хвіртка або ворота зроблені з того ж кованого матеріалу, що декоративні елементи.

Паркани з жовтого і коричневого цегли

Питання про використання жовтого або коричневого цегли – естетична привілей. Останнім модним плином є поєднання оригінальної колірної гами цегляної кладки будинки та огорожі. Говорячи про технічні характеристики, жовтий або коричневий цегла не відрізняється від червоного нічим, крім кольору. Він володіє високою безпекою, надійністю, тривалим терміном служби, стійкістю до виникнення пожежі.

Для практичних людей рекомендується використовувати одноколірний варіант, що допомагає заощадити пристойну кількість грошей. Всі вище перераховані функції зберігаються. Втрачається тільки додатковий декор. Варіантів кладки з жовтого і коричневого цегли – безліч.

Красиво виглядає цегла темних відтінків плюс світла затирка швів.

В якості невеликого декору, господарі використовують ковані елементи поверх основної кладки. Для забезпечення максимальної безпеки, рекомендується не використовувати ковку між цегляними парканами. У такому разі паркан виконує більше естетичну функцію, ніж забезпечення безпеки. Хоча у нього є безсумнівний плюс: зазвичай крізь прути відкривається чудовий вид на газон, сад, вхідну групу будинку.

Комбінований паркан з цегли і дерева. Жовті стовпи стовпи огорожі відмінно поєднуються з кладкою фасаду, підтримуючи єдність стилю.

Паркани з каменю і цегли

Камені в будівництві фасаду огорож використовують в якості декоративного елемента. Це натуральні породи наступного типу:

  1. Граніт. Крім естетичних даних володіє високим показником міцності. Граніт буває різних відтінків, тому його легко поєднувати з іншими матеріалами. Його високі технічні характеристики обійдуться дорого. Його купують люди з високим достатком.
  2. Базальт. Натуральної породи камінь, не поступається по своїй міцності іншим представникам. Має вулканічне походження. Основною сферою використання є кладка тротуарів, або декорування і зміцнення парканів.
  3. Черепашник. Це спресована вапнякова порода, до складу якої входять рештки морських черепашок та інших мікроорганізмів. Через пористого підстави, володіє найменшою міцністю. Естетично перевершує багато інших натуральних порід, тому рекомендується використовувати як декоративний елемент. Для приватних будинків, черепашник стане оптимальним варіантом для виготовлення красивого паркану.

З клінкерної цегли

Клінкерна цегла визнаний екологічно чистим будівельним матеріалом. По міцності не поступається знаменитим варіантами. Кожен цегла складається з глини, попередньо обробленої високими температурами. Володіє низьким показником поглощаемости вологи, стійко переносить зовнішні негативні фактори навколишнього середовища. Встановлено довгий термін служби.

Клінкерна матеріал органічно використовувати з натуральними природними матеріалами: каменем або деревом. Матеріал підходить для самостійного використання. Попередньо потрібно уточнити особливості роботи з клінкерною цеглою і освоїти техніку кладки. В першу чергу закладається фундамент з підготовленої бетонної суміші. Між залитим фундаментом і подальшої кладкою проводиться горизонтального типу гідроізоляція. Рекомендується використовувати руберойд. Він допомагає захистити паркан від вологості, комах і шкідників, та інших впливів навколишнього середовища.

На другому етапі кладка починається з нижніх рядів з кутових поверхонь. Рекомендується використовувати розчин для фіксації цеглин. При використанні різнобарвного цегли, потрібно пам'ятати про порядок викладення. Допускати помилки не можна, так як на переробку паркану піде багато фінансів.

З білої цегли

Білий цегла – найбільш затребуваний матеріал при будівництві будь-якого об'єкта. Силікатна цегла – друга назва. Завдяки значним характеристик, стійкості та іншим будівельним параметрами, це недорогий варіант, що дозволяє побудувати будь-який об'єкт. Варіантів у конструюванні парканів безліч:

  • Класичний варіант. Коли використовується один силікатна цегла і використовується єдина класична кладка без декоративних елементів. Це міцна конструкція, розрахована на надання максимального рівня безпеки. У деяких випадках, силікатна цегла покривають профнастилом.

  • Другий варіант передбачає використання відразу декількох декоративних елементів. Ціни на подібні модифікації вище, але візуально вони виграють по відношенню до класичних варіантів. Колони з цегли поєднуються з полотнами полікарбонату коричневого відтінку. Візуально варіант нагадує замок з казки.

Білий цегла, ковка

Стовпи і колони

Колони з цегли існують кількох видів, залежно від функціонального навантаження:

  1. Несуча колона. Є опорним пунктом для всієї конструкції. Без неї основна кладка не зможе триматися. Для рівномірного розподілу навантаження, використовується кілька несучих колон по периметру.
  2. Забірна колона. Використовується кілька колон для утримання основних секцій. Актуальна тільки вертикальне навантаження.
  3. Воротный стовп. Застосовується для фіксації воріт. Приймають горизонтальні і вертикальні навантаження. Для зміцнення конструкції створюється окреме армування поздовжнього типу.

Підбірка на відео

Фото красивих (і судячи з вигляду - досить дорогих) огорож з цегли, каменя, кованих елементів.