Чим пофарбувати дерев'яний паркан надовго і дешево: фарби для дерев'яного паркануДерев'яний паркан, що огороджує приватний ділянку від сторонніх поглядів і захищає власність від вторгнення незнайомців. Однак, крім вищезазначених практичних функцій, конструкція повинна відповідати і мінімальним естетичним вимогам. За зовнішнім виглядом огорожі люди можуть судити про тих, хто живе або працює за нею. Фарбування паркану – найдоступніший і простий метод облагороджування дерева.

Навіщо фарбувати дерев'яний паркан?

Перш, ніж обробити дерев'яні стовпи для паркану, необхідно розібратися, навіщо взагалі потрібно їх фарбувати? Справа в тому, що огорожа з натурального матеріалу схильна до всіляких негативних впливів навколишнього середовища.

Важливо знати, що яка б міцна порода дерева не була використана для спорудження паркану, без належної обробки він прослужить недовго – максимум до 7 років.

Незабарвлена конструкція набагато швидше втратить свої початкові властивості, оскільки буде більш чутлива до:

 • вологості повітря та атмосферних опадів, які можуть спровокувати розбухання і гниття матеріалу;
 • атак комах-короїдів, які підточать деревину зсередини і зроблять її крихкою і непривабливою зовні;
 • поширенню на поверхні плісняви або моху, з-за яких дошки і стовпи огорожі швидко прийдуть в непридатність.

Всі вищевказані причини є грунтовним приводом, щоб своєчасно пофарбувати огорожу і захистити її від несприятливих природних факторів.

Яка фарба підійде для дерев'яного паркану?

Щоб з'ясувати, якою фарбою фарбувати огорожу з дерева, потрібно врахувати різні характеристики, такі як довговічність, здатність переносити механічні пошкодження, стійкість до сонячного світла, опадів, перепадів тепла, відповідність екологічним вимогам і адекватна вартість. На сучасному будівельному ринку можна знайти безліч складів, які допоможуть не тільки зберегти органічний матеріал в первозданному стані, але і додадуть йому особливий шарм.

Варто звернути увагу, що у разі, якщо огорожа буде впиратися в землю і яким-небудь чином контактувати з грунтом, то для нижньої частини дощок потрібно додатково придбати спеціальну фарбу, основою якої є бітум. Такий склад захистить деревину від вологи і мікроорганізмів, що мешкають в грунті.

Зазвичай для фарбування парканів використовують наступні види покриттів:

 • алкідна емаль;
 • фарба на масляній основі;
 • акриловий складу;
 • антисептичний розчин.

Придбання алкідної емалі, важливими компонентами якої є багатоатомні спирти, різні кислоти та інші наповнювачі, буде дуже економним. Невисока ціна робить цей вид фарби найбільш популярним серед покупців. Однак, якщо судити об'єктивно, то для обробки дерев'яних дощок алкідна емаль не дуже підходить, тому що:

 • покриття швидко вицвітає під впливом променів сонця;
 • погано переносить спади температури;
 • приблизно через рік після фарбування складу починає тріскатися, що негативним чином позначається на зовнішньому вигляді паркану;
 • через появу дефектів під фарбу починає потрапляти вода, що може призвести до гниття матеріалу;
 • емаль частково сама роз'їдає деревину;
 • обробляти огорожу повторно доведеться досить часто.

Олійні фарби підходять для декоративних робіт краще. Паркан, оброблений ними, буде стійкий до водного середовища і змін температури. До того ж складу на масляній основі запобігти поширенню грибка на деревині. Як і емаль, цей вид покриття коштує недорого. З негативних властивостей масляної фарби можна виділити її різкий запах, тривалий період висихання і вигоряння на сонці. До того ж, якщо власник паркану через деякий час вирішить оновити покриття, то зіткнеться з проблемою видалення старого шару.

Спеціальні акрилові склади для дерева утримують перші позиції в якості матеріалу, найбільш підходящого для фарбування огорожі. Позитивними характеристиками цієї фарби можна назвати стійкість до несприятливих природних факторів, а також здатність тривалий час зберігати первісний відтінок. Якщо спочатку додатково обробити деревину грунтовкою від того ж виробника, що і акриловий складу, то покриття не втратить своїх властивостей довгий час.

Цікавий момент: колір фарби буде більш стійким, якщо виробник сам спочатку додав до неї пігмент. У разі самостійного змішування акрилу для отримання потрібного відтінку довговічність колориту може стояти під питанням.

Деякі воліють використання антисептичних розчинів. Паркан, покритий знезаражувальним речовиною, захищений від шкідників, плісняви та інших мікроорганізмів. Укривні антисептичні склади рівномірно забарвлять деревину, а лесуючі збережуть її природний зовнішній вигляд. Однак слід пам'ятати про те, що подібні розчини досить токсичні. Тому слід подбати про запобіжні заходи під час роботи з ними, не допускаючи їх потрапляння на шкіру і намагаючись убезпечити дихальні шляхи.

Огорожа з штахетника, оброблений лессирующей фарбою.

Чим пофарбувати надовго і дешево?

Виробник Вигляд покриття Довговічність Ціна Belinka Toplasur Лазурне декоративне покриття, має в складі натуральний бджолиний віск. Фарба здатна зберегти свої властивості до 5 років. 775 руб. за 1 л, при двошаровому нанесенні складу вистачить приблизно на 8-10 м2 поверхні. HOLZLAZUR GEL Захисний напівпрозорий антисептичний гель. Приблизний термін експлуатації покриття – 7 років. 176 руб. за 0,9 л, приблизний витрата на один шар – 7-8 м2 одна упаковка. Pinotex Ultra Просочення-фарба для дерева, призначена для зовнішнього ремонту. Після обробки даним складом оновлення покриття потрібно через 8 років. 498 руб. за 1 л, приблизний витрата однієї банки фарби при одношаровому фарбуванні – 8-12 м2 в залежності від того, строганное або пиленое дерево. Tikkurila Valtti Color Фасадна олійна блакить. Фарба тримається на дерев'яній поверхні до 6 років. 689 руб. за 0,9 л, витрата складу при одношаровому нанесенні дорівнює в середньому 8 м2 для будь-якого виду деревини. Olimp Омікрон - Максимум Лесуючий захисний розчин. Антисептик здатний зберегти свої характеристики до 5 років. 299 руб. за 0,9 л, приблизний витрата – 5-14 м2 поверхні на одну упаковку залежно від виду дерева.

Як правильно пофарбувати паркан?

Прийнявши рішення з приводу того, якою фарбою буде проводитися обробка дощок, залишиться придбати необхідні інструменти. До їх числа відносяться валик або малярні кисті (які краще придбати різних розмірів для рівномірного нанесення складу), робочі прогумовані рукавички, клапті тканини.

Якщо огорожа встановлюється тільки, то рекомендується фарбувати її в горизонтальному положенні на землі. Під дерев'яні заготовки бажано що-небудь підкласти, щоб не забруднити нещодавно нанесені шари, а на інструментах не опинилися випадкові грудки землі або частини рослин. Рекомендується проводити фарбування з верху дошки, поступово переходячи вниз.

Важливий момент: щоб в майбутньому не займатися частим оновленням покриття, варто попередньо обробити деревину грунтовкою. Таким чином, фарбування потрібно проводити в два етапи: 1) нанесення бази; 2) робота безпосередньо з кольоровим складом.

Чим обробити дерев'яний паркан, щоб зберегти природну фактуру натуральної деревини?

Палітра захисно-декоративного просочення Holzlasur

Не кожному до смаку яскраві відтінки, деякі мріяли б зберегти природний вигляд дерев'яних дощок. Цього можна досягти, якщо пофарбувати паркан лессірующіе антисептиком або спеціальними лаками, які лише злегка змінять колір матеріалу і зроблять його глянсовим. Варто розглянути їх окремі різновиди:

 • алкідні лаки – найбільш поширене і якісне покриття для обробки огорож;
 • лаки на водній основі (акрилові) – найбільш екологічний склад, проте не зовсім підходять для робіт на відкритому повітрі, краще використовувати для обробки дерева в приміщенні;
 • нітролаки – стійкі до несприятливих погодних перепадів, але вельми токсичні, вимагають роботи в респіраторі;
 • поліуретанові лаки після висихання зарекомендували себе як дуже міцне покриття.

Ремонтні роботи з даним складом потрібно проводити в теплу пору року.

Приділіть увагу кисті, якою буде бути пофарбовані паркан. Бажано, щоб ворсинки на ній були з натурального, органічного матеріалу, тоді шари вийдуть рівними і гладкими.

чи Можна фарбувати взимку водоемульсійною фарбою?

Палітра Belinka Toplasur

Фарбування паркану краще всього проводити у другій половині весни, влітку або на початку осені, коли температура стабільна і не спостерігається заморозків. Тому кращим рішенням буде зачекати більш сприятливого часу.

Однак, якщо виникла необхідність провести роботи взимку, то варто дотримувати наступні правила:

 • найбільш відповідні склади для ремонту на морозі – латексні і стирол-акрилові фарби;
 • бажано наносити склад з двох ємностей, щоб одна з них перебувала в приміщенні, в теплі, а інша – на відкритому повітрі, і використовувати їх поперемінно. Холод здатний змінити деякі властивості фарби, і, щоб зберегти її характеристики, доведеться кожні 20 хвилин змінювати баночки.
Потрібно пам'ятати, що не слід користуватися морозостійкими складами при внутрішній обробці кімнат. Хімічні компоненти, присутні у таких фарбах, можуть підірвати здоров'я мешканців будинку.

Ознайомившись з основними критеріями вибору покриття, враховуючи важливі нюанси при проведенні ремонту, можна самостійно здійснити обробку зовнішнього вигляду деревини.

Просочення дерева маслом

На відео показана обробка деревини сумішшю складів від різних виробників. В основі складу лляне масло, доповнене УФ фільтрами, пігментами.