Ірга корисні властивості і протипоказанняІрга

Природа дарує людині безліч рослин, що володіють цінними лікувальними та поживними якостями. Однак люди нерідко фактично нічого не знають про те, наскільки корисним може бути те або інше рослина, і упускають можливості його застосування. Така ситуація спостерігається і з прекрасною ягодою ірга, про яку сьогодні відомо небагатьом, тоді як ще в середньовічний період лікарі й цілителі відмінно знали корисні властивості ірги і протипоказання до її вживання. Ця ягода здатна надати серйозну допомогу тим, хто зацікавлений в збереженні здоров'я, продовження молодості і краси на багато років. Люди байдуже проходять повз плодів сізо-фіолетового відтінку на чагарнику, не підозрюючи про те, що в них полягає справжня аптека природного походження.

Особливості ірги

У часи Відродження творці англійських парків регулярно використовували іргу для додання цим зонам особливої зовнішньої привабливості, рослина було справжньою прикрасою для будь-якого ландшафту. Особливою популярністю користувалася канадська різновид цієї ягоди, з якої в результаті виходили чудові живі огорожі, з неї ж формувався і парковий лабіринт, колишній вельми модним в ту епоху розвагою для забезпечених людей. З допомогою куща ірги створювалися дивовижної краси композиції, будь-яка людина може скласти собі уявлення про цю рослину, подивившись на фото ягоди ірги, які можна знайти в спеціалізованих журналах або на сайтах певної тематики в Інтернеті.

Ірга плід

Крім канадського варіанта, було прийнято садити і інші варіанти такого чагарнику, до числа яких відносилися низький, ольхолистный, круглолистої. Але ірга несла не тільки естетичне навантаження, вона була досить корисною для людини і в практичному плані. Плоди цієї ягоди не тільки смачні, вони сприяють боротьбі з багатьма захворюваннями і збереження відмінної фізичної форми на довгі роки.

Вже через п'ять років після посадки ірги, садівник зможе спробувати ягоди з куща, кількість ягід часто виявляється переважаючим число листів, що виросли на чагарнику. Ця рослина в середньому здатне жити приблизно 50 років, ірга відрізняється абсолютною невибагливістю, любов'ю до сонячного світла, а поливати її слід досить помірно. Виростити таку ягоду не складе труднощів навіть людині, яка не має досвіду в розведенні рослин. Уважно вивчивши фото ірги на відповідних ресурсах в Мережі, садівник зрозуміє, правильно він діє в процесі догляду за рослиною. Найбільш великі і соковиті ягоди характерні для канадського сорти чагарнику, після них ще довго зберігається приємний, хоча й трохи терпкий смак.

Цвітіння ірги

Завдяки невибагливості рослини, культивування ірги може здійснюватися на будь-якій території, в самих різних кліматичних умовах. Люди із задоволенням поглинають ягоду в її первісному, свіжому вигляді або роблять з неї чудове варення. Солодкі ягоди з кислуватим присмаком володіють безліччю корисних властивостей, лікарі нерідко рекомендують пацієнтам вживання ірги при лікуванні різних хвороб, вона стане чудовим допоміжним компонентом. Ягода заготовлюється в замороженому або висушеному вигляді, з неї нерідко також вариться варення.

Корисні якості ірги і протипоказання до її вживання

Ірга є кілька більш калорійною, ніж інші різновиди ягід, але при цьому все ж належить до розряду продуктів дієтичного характеру. Перш ніж почати вживати цю ягоду в їжу, людина повинна віддавати собі звіт в цілому ряді корисних властивостей ірги та протипоказань до застосування цієї рослини. Максимальної калорійності ірга досягає за рахунок вуглеводів, які складають 12 грам на 100 грам продукту. Ягода не зможе надовго утамувати відчуття голоду у людини, але зможе виступити в ролі непоганого перекусу.

Ситий фрукт

В ірге міститься чимало антиоксидантів. Американські лікарі давно дають рекомендацію поглинати іргу в цілях профілактики захворювань онкологічного плану. Антиоксиданти також сприяють посиленню людського імунітету, допомагають протистояти депресивним, пригніченим станом, завдяки їм регенерація клітин здійснюється швидше, вони також відіграють позитивну роль при боротьбі з хворобою Альцгеймера.

В ягоді спостерігається достатня кількість пектину, цей компонент надає благотворний вплив на серце і судини, до того ж він дещо зменшує рівень холестерину в крові. У цьому рослині є і вітаміни груп В, С, Е, Р. В ірге чимало яблучної кислоти і дубильних речовин. У ягоді присутні також мікроелементи, в першу чергу кадмій і свинець.Свою корисність ірга зберігає в будь-якому варіанті, її слід вживати і свіжою, і в якості варення або випічки.

Ірга для варення

Давно доведено, що ягода ірга надає величезну сприятливий вплив на людський організм у цілому. Вона служить допоміжним лікувальним засобом у випадках гіпертонії, захворювань шлунково-кишкового тракту, при проблемах, пов'язаних із станом серцево-судинної системи. Рослина перешкоджає процесу старіння організму, сприяє збереженню молодості шкіри на тривалий період, що особливо важливо для представниць прекрасної статі. Містить в ірге пектин буде дуже корисним для людей, які страждають на атеросклероз.

ягоду варто Вживати і при недокрів'ї, наявності проблем з судинами. Ірга також сприяє більш швидкому відновленню жіночого організму відбулися після пологів. Заздалегідь заготовлені плоди рослини допомагають людині в боротьбі з авітамінозом у весняний період. Кожен з містяться в ірге мікроелементів і вітамінів прекрасно засвоюється, сприяє посиленню імунітету, Р робить стінки судин більш міцними, а Е піклується про нігтях, волоссі, шкірі людини, роблячи їх красивими і привабливими.

Можна придбати іргу в аптеці, де вона зазвичай реалізується у вигляді сушених квітів. Ягода здатна виступити в якості замінника антибіотиків при ангіні або стоматиті. Плоди також можуть служити у ролі закріплює кошти.

Особливу увагу на іргу слід звернути жінкам, які перебувають у стані очікування дитини. Свіжа ягода в раціоні знизить ризик появи варикозного розширення вен і тромбозу, вона також буде певною мірою захищати майбутню матір, яка працює за комп'ютером, від негативного впливу електромагнітного випромінювання.

Однак, поряд з безліччю корисних властивостей ірги, вживання цієї ягоди притаманні і деякі протипоказання. При поглинанні її не більше жмені протягом дня, ніяких ускладнень виникнути не повинно, але ірга володіє здатністю до зниження артеріального тиску, тому гіпотонікам не варто надмірно нею захоплюватися. Для ягоди характерний ефект розслаблення, тому небажано їсти її, якщо людині в цей час необхідно максимально концентрувати увагу.

Сік ірги

Ріст і дозрівання ірги

Ягода може рости в будь-якій кліматичній зоні, але садівникові слід все ж орієнтуватися в правилах посадки та догляду за иргой. Це рослина здатна рости і в північній, і в південній російської смузі, ірга належить до сімейства розоцвітих. В процесі цвітіння, їй притаманний дивовижно красивий вигляд, іргу справедливо вважають чудовим медоносом. Вона зустрічається не тільки у вигляді чагарнику, але і в якості дерева, досвідчені садівники охоче використовують таку властивість, створюючи бажаний для них вид з наявного матеріалу для посадки.

Місяць у варіанті куща або дерева, ірга чудово переносить суворі зими, її анітрохи не лякає мороз в 40 градусів. Ягода також абсолютно не страждає від нестачі або надлишку сонця, відсутність води або зайвої вологості. У зв'язку з життєстійкість і невимогливістю до природних умов поширення ірги спостерігається практично повсюдно, вона зустрічається навіть у північних регіонах з холодним і суворим кліматом. Дозрівання ягід здійснюється поступово, зазвичай цей процес починається приблизно в кінці червня.

Кущ дерева

Для стиглої ягоди характерний фіолетовий або темно-синій відтінок, при досягненні такого кольору можна приступати до її збору. Червоні, ще не повністю дозрілі ягоди не володіють такою кількістю вітамінів і не настільки приємні на смак. Час остаточного дозрівання рослини залежить від клімату, на півночі ягоди стають повністю стиглими лише до кінця серпня, тоді як в умовах спекотного літа весь урожай нерідко знімають ще до закінчення липня.

Людям слід обов'язково знати про величезну користь ірги для організму і не упускати з уваги це чудове рослина. Ягода допоможе попередити виникнення багатьох захворювань і полегшить неприємні симптоми при деяких проблем зі здоров'ям.

Прекрасний і своєрідний смак ягоди доставить величезне задоволення, а медики не дарма рекомендують її в якості помічника для боротьби з різними хворобами. Завдяки вживанню ірги в будь-якому вигляді, людина зможе продовжити для себе молодість, надовго зберегти зовнішню привабливість і фізичні сили.

Фото 1: Ірга Фото 2: Фото 3: Фото 4: Фото 5: Ірга плід Фото 6: Фото 7: Ірга для варення Фото 8: Ситий фрукт Фото 9: Фото 10: Цвітіння ірги Фото 11: Фото 12: Сік ірги Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Кущ дерева Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30: