Яка товщина ламінату краще всього підійде вам?Підлога з ламінованих панелей

Застосування ламінату для обробки підлоги в житлових будинках і громадських приміщеннях стає все більш затребуваним. Цей матеріал придбав заслужену популярність завдяки своїм відмінним експлуатаційним якостям. Покриття, вибране для підлоги, повинно відповідати особливим критеріям: довговічність, надійність, краса і практичність. Сучасні виробники ламінату випускають продукцію з широким діапазоном кольорів і технічними характеристиками, здатними задовольнити всі вимоги, для створення довговічного і якісного покриття.

 • Підкладка під ламінат
 • Різноманітність продукції

  Ламінат є універсальним матеріалом, який може використовуватися для обробки підлоги в будь-яких приміщеннях: житлових, громадських та промислових. Щоб правильно підібрати покриття для підлоги, треба звернути увагу на його технічні характеристики та умови експлуатації.

  Різноманітність ламінату Вибираючи матеріал для підлоги, слід враховувати не тільки колірне оформлення, а також характеристики захисного покриття, і яка товщина ламінату. Саме від цих параметрів буде залежати, наскільки добротним вийде кінцевий результат.

  Структура ламінату

  Ламінована плитка складається з декількох шарів, об'єднаних в одне цілісне виріб. У розрізі кожна ламель являє собою сендвіч з різних за структурою і призначенням пластів:

  Структура ламінату Нижній стабілізуючий шар, складається з спеціально просоченого паперу і забезпечує захист панелі від вологи і деформації. Наступний шар є несучою основою, зробленої з високоякісного матеріалу, який виконує шумопоглащающую функцію і відповідає за жорсткість і міцність всієї ламінованої плити. На товщину ламінату, параметри саме цього шару, чинить найбільший вплив. Від товщини основного шару залежить якість і форма замків, які впливають на надійність і щільність з'єднання. Далі йде декоративний шар, від якого залежить декор ламінату. Його виготовляють із спеціального паперу або фольги, імітуючи дерево, камінь або метал. Останнім захисне покриття впливає на тривалість експлуатації виробу. Він складається з меламінових або акрилових складових, які забезпечують зносостійкість ламіната. Товщина ламінованого покриття може бути від 0,2 до 0,6 мм, цей шар визначає стійкість до стирання.

  Обробка підлоги ламінатом В преміальних серіях матеріалу між декоративним і основним шаром укладають додаткову мембрану, що забезпечує підвищену шумо і вологоізоляцію.

  Класи матеріалу

  По стійкості до навантажень ламінат поділяють на дві основні групи для побутового чи комерційного використання. Кожна група містить кілька класів, умовно позначених цифрами. Підрозділ на класи здійснюється в залежності від товщини шару ламінування і ступеня максимального навантаження, яку матеріал зможе витримати без шкоди якості. Таблиця з розшифровкою класу продукції і місця його оптимального застосування, дозволяє зручно і легко зрозуміти, який ламинат вибрати для використання в конкретних умовах:

  Таблиця класів ламіната і місць його застосування Найбільш дешевий і простий ламінат 21 класу підійде тільки для підлоги в місцях з вкрай прохідністю. Ступінь стійкості до стирання поверхні підвищується зі збільшенням класу матеріалу, і робить поверхневий шар більш надійним і довговічним. Товщина ламінату 33 класу має максимально можливе покриття, яке здатне витримати найскладніші навантаження і пересування великої кількості людей.

  Товщина ламінованих панелей

  Товщина ламінату впливає на поглинання звуків і утеплення підлоги, від неї залежить формування рівній поверхні і міцність майбутньої конструкції. Від якості базової підлоги залежить товщина виборі оздоблювального матеріалу. Для абсолютно рівних чорнових підлог можна використовувати ламелі з найменшою товщиною, але при наявності перекосів основи, треба вибирати ламінат товщий, що має підвищену жорсткість та надійні кріплення. Найменша товщина випускається ламінату 6 мм, а найбільша 12 мм. Для використання в житлових приміщеннях з різною прохідністю, можна укладати ламінат різної товщини. Ламінат з 6 мм завтовшки має найнижчий експлуатаційний термін і передбачає наявність рівного базового підстави. Використовується в приміщеннях, які рідко відвідуються, для створення декору.

  Товщина і замок ламінованих панелей Найбільш оптимальний варіант для житлових приміщень ламінат товщиною 8-10 мм, він має доступну ціну і гарну міцність. Правильна укладка матеріалу, на ретельно підготовлену основу, створює надійне покриття на довгі роки, при використанні в домашніх умовах. Ламінат товщиною 12 мм може бути покладений на поверхню з невеликими нерівностями або для створення підлоги з системою підігріву, тому що не деформується під впливом перепадів температури. Він має високу стійкість до механічних навантажень і впливів.

  Підкладка під ламінат

  При роботах по укладанні ламінату використовують спеціальну підкладку, яка сприяє вирівнюванню основи і допомагає убезпечити місця з'єднання від поломок. Товщина підкладки під ламінат коливається від 2 до 5 мм, що більше перепади висоти на основному підлозі, тим товщі підбирають підкладку. Якісна підкладка забезпечить хорошу амортизацію і захист від вологи, підвищить шумо та теплоізоляцію покриття.

  Підкладка під ламінат для підлоги В якості підкладки найбільш часто використовують:

  • спінений поліетилен, дають хороший захист від вологи, шуму і втрат тепла, є найбільш бюджетним варіантом. Не рекомендується використовувати в місцях інтенсивної експлуатації, з плином часу він зношується і під ламінатом утворюються порожнечі;
  • корковий матеріал, його характеризують екологічна чистота, найкращі якості звуко та теплоізоляції;
  • полістирол з фольгованим алюмінієм в основі найбільш дорогий, але забезпечує захист від утворення цвілі і грибка, заповнюючи своєю структурою весь простір між базовим підлогою і фінальним обробним матеріалом.

  Товщина ламінату з підкладкою незначно збільшується, в залежності від обраного настилу. Щоб покриття підлоги змогло прослужити довгі роки треба підходити до вибору ламінату і підкладки з урахуванням умов експлуатації і матеріальних можливостей. На відео детально про критерії вибору ламінату: