Як в домашніх умовах визначити хутро норки, відео інструкціяkak_vybratj_shubu

Вироби з норки вже давно прийнято вважати предметом розкоші, але крім гучного статусу норка володіє рядом переваг – легкість, носкість, теплостійкість. Норковий товар користується високим попитом на ринку. Вироби з хутра норки добре піддаються драпіровці, тому одяг має граціозним силуетом. Як визначити хутро норки – найважливіше питання для кожного, хто бажає придбати хутряний виріб.

kak_opredelitj_meh_norki Норковий товар користується високим попитом на ринку

На Всеросійських виставках і щорічних розпродажах безліч виробників представляють великий асортимент хутряних товарів, але, на жаль, не всі готові зізнатися в тому, що продається ними товар не має статусу «хороший продукт», а часто і зовсім порушує чинні вимоги Госту. Часто продавці переконують, що норка у виробі вищого класу, з аукціону, з документами та сертифікатами.

praviljnyy_vybor_norkovoy_shuby На Всеросійських виставках і щорічних розпродажах безліч виробників представляють великий асортимент хутряних товарів

У продавців хутряних виробів безліч прийомів і пасток для незнаючого покупця, особливо важко доводиться тим, хто не знає, як визначити хутро норки.

cvet_naturaljnoy_norki У продавців хутряних виробів безліч прийомів і пасток

Ці прийоми найрізноманітніші – від збільшення ціни, пропозиції хорошої знижки і до сумнівної документації про постачальника, який вважається відомою торговою маркою.

sposoby_opredeleniya_meha_norki Важливо знати способи визначення натуральності хутра при виборі норкової шуби

Якщо рішення купувати норкове виріб прийнято, то рекомендується ознайомитися з тим, як визначити хутро норки.

okrashivanie_meha_norki У чеку обов'язково повинні бути вказані: артикул, найменування товару та вартість

Увага! Важливо знати, що при продажу продавець зобов'язаний надати документ про постачання хутрової товару, касовий і товарний чек або квитанцію на бланку суворої звітності.

kachestvo_norkovoy_shuby Шкурки натуральної норки повинні бути однотонними, але з різною інтенсивністю забарвлення

В чеку обов'язково повинні бути вказані: артикул, найменування товару та вартість.

Для перевірки якості хутра норки буде потрібно:

 • звичайна лупа;
 • сірники або запальничка;
 • пінцет для брів.
opredelenie_meha_norki Штучне хутро відрізняється дуже рівним кольором

І можна приступати до практичних дій, як визначити якість хутра норки:

 • В першу чергу необхідно переконатися, що перевірка проводиться саме хутра норки, а не якогось іншого хутром. Для цього необхідно покласти виріб з норки на рівну горизонтальну поверхню. Як і дорогоцінні камінці, натуральне хутро не може бути без будь-яких незначних дефектів. Шкурки натуральної норки повинні бути однотонними, але з різною інтенсивністю забарвлення. Штучне хутро відрізняється дуже рівним кольором.
osmotr_shuby_lupoy За допомогою лупи необхідно оглянути окремі волосинки
 • За допомогою лупи необхідно оглянути окремі волосинки. Шерсть тварини, втім, як і людські волосся, має нерівномірний відтінок, волоски відрізняються між собою товщиною. Від кореня до кінчика кожен окремий волосок набирає інтенсивність кольору і звужується. Штучне волосся має рівномірний колір і одну товщину.
 • За допомогою пінцета необхідно витягнути кілька волосинок з норковій шуби і провести над полум'ям від сірника. Штучний хутро не горить, а плавиться і має неприємний хімічний запах. Натуральне хутро буде тріщати над вогнем, а пахнути паленими волоссям. Хутро норки найбільш близький з такими хутрами, як соболь та ондатра. Норка відрізняється від ондатри гладкістю хутра і великою кількістю остьового волосся. А також хутро норки ніби масляний, тобто має природну вологість, чого не можна сказати про хутро ондатри.
proverka_meha Натуральне хутро буде тріщати над вогнем, а пахнути паленими волоссям
 • Норка – легкий хутро. Хутро самок більш гладке і шовковисте. У самців хутро трохи важче, трохи грубіше і не такий шовковистий.
 • І ще один момент, як визначити якісний хутро норки. У деяких випадках норка може бути пофарбована. Фарбують хутро, як правило, щоб приховати якісь недоліки. Неправильно пофарбована норка може значно зменшити термін шкарпетки шуби. Колір натуральної норки – відтінки коричневого, пастельні тони від блакитного до карамельного, відтінки сірого. На натуральній нірці є своєрідний смугастий малюнок.
krashenyy_meh_norki Неправильно пофарбована норка може значно зменшити термін шкарпетки шуби
 • Чималу увагу варто приділити звороті шкірної тканини. Вона повинна бути ніжна і бархатиста. Стандартно на виробах з норки подвійна підкладка – вовняна, для того, щоб було тепліше, і атласна.
podkladka_norkovoy_shuby Стандартно на виробах з норки подвійна підкладка – вовняна, для того, щоб було тепліше, і атласна

Відрізнити хутро норки також можна за ціною. У справді якісною та справжньою норки не буде заниженою вартістю.

Важливо! Якщо ціна на вибране вами норкове виріб значно нижче, ніж на подібні вироби, – це перший привід задуматися про натуральності та якості виробу.

cena_norkovoy_shuby У справді якісною та справжньою норки не буде заниженою вартістю

Як визначити справжній хутро норки і відрізнити від підробки

 • найголовніша відмінність – ціна. Неможливо купити якісну норкову шубу за безцінь. Не варто купуватися на привабливі ціни ринкових продавців. Через низьку вартість можна придбати імітацію хутра норки або підробку з більш дешевого матеріалу. Купувати якісний товар краще у відомому магазині, який встиг зарекомендувати себе в даній індустрії, також в магазині можна отримати гарантію на купівлю та слушні поради по догляду за товаром.
markirovka_meha Перед тим, як визначити натуральне хутро норки на шубі, вивчіть спеціальне маркування
 • Перед тим, як визначити натуральне хутро норки на шубі, вивчіть спеціальне маркування. Маркування хутра – це спеціальний ярлик, де вказується:
 1. країна торгової марки;
 2. країна виробника;
 3. найменування товару;
 4. вид хутра;
 5. бренд;
 6. номер декларації відповідності.
vid_meha У маркуванні повинен бути зазначений вид хутра

Маркування шуби в наші дні – це своєрідний знак якості, за яким можна визначити хутро норки, так і набути впевненості в покупці.

 • Відмітна риса хутра норки – це гнучкість. Для перевірки необхідно провести проти шерсті рукою, справжня норка швидко повернеться в початкове положення, чого не можна сказати про підробку. Також норка має густий підшерсток, чого не можна сказати про підробку.
vybor_norkovoy_shuby Відмінна риса хутра норки – це гнучкість
 • Вироби з норки повинні бути акуратно прошиті малими швами. Шви необхідно подивитися з зворотної сторони товару. Неприпустимо застосовувати клей. Відповідно, якщо десь буде виявлений патьок від клею, то це однозначно підробка.
kak_opredelitj_kachestvo_meha Вироби з норки повинні бути акуратно прошиті малими швами
 • Можна провести по шерстці вироби вологою білою серветкою. Серветка після натуральної норки залишиться білосніжною. Якщо на серветки будуть виявлені сліди – це або виріб фарбоване, або просто підробка.
salfetka Серветка після натуральної норки залишиться білосніжною

Як визначити фарбований хутро норки

Вироби з хутра норки можуть бути пофарбовані способом своєрідного занурення у фарбу – тобто пофарбований буде не тільки волосяний покрив, але і мездра (шкірний покрив).

Якщо норкове виріб піддавалося тонування, то мездра буде з сірим відтінком.

Існує ще один метод фарбування – це занурення у фарбу, потім відбілювання міздрі. Як з таким способом фарбування визначити фарбований хутро норки?

gibkostj_meha_norkovoy_shuby Пофарбована норка має рівномірний відтінок по всьому виробу

Відповімо, що проблематично, але теж можливо:

 1. Пофарбована норка має рівномірний відтінок по всьому виробу.
 2. Немає переходів інтенсивності кольору.
 3. Немає переходу від подпушка до остевому волосу.
 4. Немає дефектних ворсинок (наприклад, серед усіх світлих волосинок темна).
shuba_iz_naturaljnoy_norki Пофарбований хутро норки вицвітає з часом і набуває зовсім несподіваний відтінок

Важливо! Пофарбований хутро норки вицвітає з часом і набуває зовсім несподіваний відтінок (зелений, червоний), натуральна норка теж має властивість вицвітати, але від цього стає просто на тон світліше.

Подивитися відео, як визначити справжній хутро норки, можна на нашому сайті.