Які засоби підходять для чищення хутра, важливі правила догляду, відеоЗасоби для чистки хутра, натуральної чи штучної, краще всього купувати заздалегідь, щоб можна було в кінці сезону підготувати одяг для зберігання. Хутро, не пройшов своєчасну чистку, погано переносить літню зберігання в шафі. У натуральних виробів мездра пріє, засихає, грубіє і лопається. При неправильному зберіганні в ній можуть почати розмножуватися личинки кожееда, якими заражаються шкури тварин під час забою. Часто підкладка покривається пліснявою, що теж вимагає особливої очищення.

Синтетичний ворс від бруду пліснявіє і набуває неприємного запаху. Цього можна уникнути, якщо виріб не тільки вичистити, але і просушити в добре провітрюваному місці.

Чистка хутра Засоби для чищення хутра, натуральної чи штучної, краще всього купувати заздалегідь, щоб можна було в кінці сезону підготувати одяг для зберігання

Важливо! Своєчасна чистка одягу дозволяє продовжити час її експлуатації.

Засоби для чистки хутра можна придбати в спеціалізованому магазині, де продають ворсові вироби, або у відділах побутової хімії. Якщо придбати комплект по догляду за шубою не виходить, то вдаються до домашніх чисток. В цьому випадку треба бути обережним, щоб не зіпсувати улюблену річ. Якщо є можливість, то потрібно звертатися в професійні організації, де є засоби для чистки хутра, і працівники мають спеціальні пристосування і навички догляду за хутром.

Синтетичний ворс Своєчасна чистка одягу дозволяє продовжити час її експлуатації

Що пропонують виробники

Виробники стали випускати косметику для ворсових виробів. Вони пропонують різні засоби для чистки хутра, щоб зручніше було доглядати за зимовим одягом з натурального або штучного ворсу. Косметичні засоби дозволяють чистити хутро або вироби з нього в домашніх умовах, не вдаючись до послуг хімчисток.

Догляд за хутром Вибираючи препарати для догляду за хутром, слід придбати натуральний товар без агресивних хімічних інгредієнтів, які можуть зіпсувати річ

Вибираючи препарати для догляду за хутром, слід придбати натуральний товар без агресивних хімічних інгредієнтів, які можуть зіпсувати річ. З допомогою косметики можна:

 • очистити загальні забруднення;
 • видалити харчові плями;
 • прибрати засмальцьованості;
 • очистити сильно забруднені поверхні.

Виробники пропонують набори для комплексного догляду за виробом або окремі продукти, призначені для якісної обробки хутра.

Щітка для хутра Щітка для чищення виробів з хутра

набори можуть входити:

 • очищувач;
 • пінка глибокого впливу;
 • відновник хутра;
 • спеціальна щіточка для ворсу;
 • щітка;
 • клейонка;
Гумові рукавички Гумові рукавички використовуються при чищенні хутра
 • рукавички;
 • махрова серветка;
 • інструкція.

Окремо продаються вологі серветки, які допомагають під час прогулянки видалити забруднення з ворсу. Цей вид миючого виробу дозволяє піклуватися про хутрі і підкладці.

Махрова серветка Рекоменджуется изспользовать махрову серветку при догляді за хутряним виробом

Для відновлення природної структури міздрі і остьового волосся, застосовують відновник. Своєчасні обробки під час активного носіння хутряного одягу дозволяють значно продовжити термін служби хутряного виробу.

Пінка глибокого впливу потрібна для усунення плям, поставлених недавно. Кожен виробник придумує свою формулу, в яку вводить ефірні олії рослин, жир тварин, щоб шуба після обробки була захищена від молі влітку, а взимку блищала. Такі засоби відмінно підходять для чищення хутра норки або інших дорогих шуб.

Чистка підручними засобами

Якщо професійні засоби для чищення хутра відсутні, то в домашніх умовах можна використовувати старі — випробувані часом — прості речовини, які допоможуть очистити хутряну річ від жиру та бруду. Найчастіше рекомендується обробка гарячим піском. Цей вид обробки підходить для шуб, пошитих з шкурок крота, бобра, видри.

Промитий сухий пісок Гарячий пісок підходить для обробки шуб, пошитих з шкурок крота, бобра, видри

Для роботи знадобиться чистий, промитий сухий пісок, прогрітий на деку до температури 40 градусів.

Для проведення процедури:

 • виріб слід розкласти на рівному місці;
 • забруднені місця посипають піском і труть за годинниковою стрілкою долонею;
 • пісок видаляють по мірі забруднення і підсипають чистий.

Виріб буде вважатися вычищенным, коли долоня перестане бруднитися.

Пісок можна замінити для світлого хутра вологим крохмалем чи тальком. Вони добре вбирають в себе жир, бруд, але дуже погано вичісується. Для темного хутра норки краще використовувати напівсуху чайну заварку.

Тальк Тальк добре вбирають в себе жир, бруд, але дуже погано вичісується

Можна застосувати тирса від листяних дерев, якщо річ занадто брудна. Їх злегка змочують чистим бензином, а після ретельного очищення виносять на вулицю для вивітрювання запахів. Так часто чистять овчину.

Манна крупа В якості засобу для чищення білого хутра можна використовувати манну крупу

В якості засобу для чищення білого хутра можна використовувати висівки, манну або пшеничну крупу. Їх потрібно прожарити, остудити до температури тіла і нанести на забруднені місця так само, як і пісок.

Тирса Можна застосувати тирса від листяних дерев, якщо річ занадто брудна.

Якщо потрібно повернути білій шубці білизну, можна після чищення та сушіння обробити ворс перекисом водню. Перекис не зможе нашкодити остевому волосу або пуху, вона знебарвлює жовтизну.

Перекис водню Перекис не зможе нашкодити остевому волосу або пуху, вона знебарвлює жовтизну

Як почистити штучне виріб

Штучне хутро краще не прати. Річ, яку намочили, втрачає свій блиск, зовнішній вигляд, і повернути колишню красу виробу вже не вийде. Забруднене синтетичний ворс на комірі або манжетах верхнього одягу найкраще почистити засобом для килимів і оббивки м'яких меблів, якщо професійні засоби для чищення штучного хутра на куртці відсутні. Будь-яка піна або плямовивідник з цієї серії допоможе легко позбутися від бруду і пилу, збереже зовнішній вигляд виробу.

Крохмаль Для синтетичного ворсу можна застосувати чищення за допомогою зволоженого крохмалю

Для синтетичного ворсу можна застосувати чищення за допомогою зволоженого крохмалю. Для цього беруть 1 кг порошку, зволожують його і наносять на забруднену поверхню за допомогою щітки. Після обробки річ виносять в провітрюване приміщення і дають крохмалю висохнути. Потім всі виріб чистять щіткою, а залишки порошку прибирають пилососом.

Для темних кольорів можна використовувати зволожені чаїнки, які потрібно кілька днів збирати для цієї мети. Їх теж наносять з допомогою волосяної щітки, легкими рухами. Після нанесення, витрушують на вулиці і залишають річ на вітрі.

Хутряний виріб Багато хутряні речі, натуральні і синтетичні, на свіжому повітрі набувають блиск і обсяг

Взимку хутро сильно забруднюється при відсутності снігу. Тому в шубках рекомендується іноді гуляти під час снігопаду або чистити їх свіжим снігом. Тоді поверхню хутряного виробу оновиться природним чином.

Багато хутряні речі, натуральні і синтетичні, на свіжому повітрі набувають блиск і обсяг. На них позитивно впливає холод, незначна вологість і вітер. В таких умовах хутро очищається, і його ворсинки піднімаються.

Хімчистка Якщо після тесту ворс оплавився, не варто ризикувати зовнішнім виглядом хутряного виробу, слід звернутися з ним в хімчистку

При чищенні вироби, потрібно завжди дотримуватися заходів обережності. Перед тим як почати чистку, будь-який засіб потрібно протестувати на поєднання матеріалу з ним.

Штучний хутро не можна чистити розчинниками. Синтетика може оплавитися від бензину, ацетону та оцтової кислоти.

Виріб із штучного хутра Штучний хутро не можна чистити розчинниками

Якщо після тесту ворс оплавився, не варто ризикувати зовнішнім виглядом хутряного виробу. Слід звернутися з ним в хімчистку, щоб верхній одяг привели в порядок.