Як відіпрати смолу від одягу, дієві методи і засоби, відеоpyatna_ot_smoly_na_odezhde

Дуже часто після веселих вихідних у господинь виникає питання про те, як відіпрати смолу від одягу. Не варто впадати у відчай, існує декілька дієвих методів того, як правильно відіпрати смолу з поверхні одягу.

Що потрібно зробити на початку?

Перш ніж приступати до видалення забруднення, слід дещо зробити. Не варто одразу після виявлення плями намагатися відмити. Деревна смола — це хімічне комплексне з'єднання, що володіє складною структурою. З цієї причини звичайна прання не допоможе позбутися від проблеми.

kak_otstiratj_smolu_ot_odezhdy Деревна смола — це хімічне комплексне з'єднання, що володіє складною структурою

Перш ніж визначитися з питанням, ніж відіпрати смолу від дерева з поверхні одягу, потрібно постаратися видалити бруд механічним способом. Не потрібно при цьому дуже сильно старатися, так як речовина може проникнути глибше в структуру тканини, а це ускладнить подальшу роботу.

Увага! Важливо пам'ятати про те, що при чищенні речей з тонкої тканини потрібно бути обережним, так як механічна обробка здатна пошкодити тканину, зіпсувавши річ.

Для механічного видалення плями можна використовувати ніж, їм поскоблить місце забруднення. Після механічної обробки річ рекомендується помістити в морозильну камеру. Справа в тому, що після заморожування пляма легше видалити з тканини. Після того як проведено всі процедури, можна подумати про те, як відіпрати залишки деревної смоли з одягу в домашніх умовах.

kak_vyvesti_pyatno Перш ніж визначитися з питанням, ніж відіпрати смолу від дерева з поверхні одягу, потрібно постаратися видалити бруд механічним способом

Проблема полягає в тому, що навіть після заморозки зберігається невелика кількість смоли, тому потрібно застосувати інші методики.

Як видалити смолу з одягу?

Чим можна відіпрати смолу з поверхні одягу, не ушкоджуючи структуру тканини?

spirt Одним популярних способів того, як відіпрати деревну смолу з одягу, є використання спирту

Для видалення забруднень можна застосовувати наступні речовини:

 • спирт;
 • скипидар або бензин високої міри очищення;
 • рідина для зняття лаку;
 • засіб для миття посуду;
 • газовані напої;
 • відбілювач і засіб для виведення плям.

Одним популярних способів того, як відіпрати деревну смолу з одягу, є використання спирту. Для того щоб використовувати це речовина, слід взяти чисту тканину, змочити її в спирті і протерти проблемне місце. Спирт дозволяє легко позбутися від забруднень. Але при його використанні буде потрібно терпіння, тому що річ буде потрібно на деякий час залишити, щоб спирт краще вбрався в тканину і розчинив забруднення.

Як правильно відіпрати смолу від сосни з поверхні одягу, не пошкодивши тканина?

skipidar Скипидар і очищений бензин є чудовими засобами для видалення плям, що утворились на поверхні тканини після пікніка

Практично в кожному будинку є газовані напої. Їх можна використовувати для виведення плям від смоли на одязі. Багато господинь цікавляться питанням про те, як відіпрати плями від смоли на одязі за допомогою газованого напою. Відомо, що Фанта, Кола і Спрайт відмінно справляються з подібними забрудненнями. Для цього слід частина одягу, на яку посаджено пляма, замочити в напої на деякий час, а після випрати звичним способом.

Скипидар і очищений бензин є чудовими засобами для видалення плям, що утворились на поверхні тканини після пікніка. Недоліком цих засобів є неприємний запах. Після видалення забруднення річ слід випрати із застосуванням миючого засобу, яке здатне видалити «аромат» бензину.

Важливо! Не слід використовувати бензин, який використовується в якості палива для автотранспорту. У магазинах для цих цілей продається спеціально очищене засіб.

Смола на одязі: ефективні способи виведення

Якщо під рукою не виявилося спирту і скипидару, то для видалення смоли з поверхні тканини можна використовувати рідину для зняття лаку. Засіб за своєю дією нагадує розчинник.

Але варто пам'ятати, що застосування розчинників може пошкодити структуру тканини і її колір. Можна скористатися для виведення забруднення праскою. Для цієї мети слід під матеріал підкласти шматок дрантя і накрити таким же шматком пляма зверху. Після цього річ проглаживается гарячою праскою. Під впливом високої температури загряхнение розплавиться і протече на дрантя, а тканина, з якої складається одяг виявиться чистою. При відсутності дрантя можна в якості прокладок використовувати паперові рушники або серветки, виготовлені з м'якого паперу.

udalenie_pyaten_s_pomoshhjyu_utyuga Можна скористатися для виведення забруднення праскою

У разі потрапляння деревної смоли на килимове покриття або хутряний виріб забруднену область спочатку обробляють соняшниковою олією. Наступним етапом буде застосування засобу для миття посуду, яке володіє високими обезжиривающими властивостями і здатний впоратися з проблемою.

Соняшникова олія допомагає відчистити шкіряну річ.

При виникненні сильних забруднень в якості очисника можна використовувати спеціальні рідини для виведення плям або відбілювачі. Для цієї мети пляма обробляється засобом, після чого необхідно зачекати деякий час і провести прання речі звичайним способом із застосуванням прального порошку.

podsolnechnoe_maslo Соняшникова олія допомагає відчистити шкіряну річ

При необхідності вивести застаріле пляма слід приготувати засіб, до складу якого входять:

 • 1 ч. л. картопляного крохмалю;
 • 4 краплі нашатирного спирту;
 • 4 краплі скипидару.

Для видалення плями необхідно змочити приготованим засобом забруднену область. Після проведення обробки слід деякий час почекати, поки суміш на поверхні плями не підсохне. Далі слід потерти область обробки щіткою. При необхідності обробку слід повторити.

Порада! Способи видалення забруднень можна комбінувати між собою, що значно підвищить ймовірність повного виведення плям з поверхні тканини, з якої виготовлено одяг.

krahmal_kartofeljnyy Для видалення плям можна використовувати суміш крохмалю, скипидару та спирту

Рекомендації по виведенню плям від смоли

Для того щоб видалити забруднення відбувалося максимально безпечно, потрібно дотримуватися певні рекомендації.

otbelivatelj Використання відбілювача можливо тільки для білих речей

Поради щодо очищення одягу:

 1. Для очищення забруднень, утворених деревною смолою на речах з ацетатного шовку, застосування оцту або ацетону неприпустимо. Це пов'язано з тим, що ці хімічні засоби здатні пропалити тканину наскрізь.
 2. При використанні розчинників, спиртів слід бути особливо обережним, так як при обробці кольорової тканини ці речовини здатні розчинити барвник та зіпсувати одяг.Особливу обережність слід проявляти при обробці джинсів і курток.
 3. Використання відбілювача можливо тільки для білих речей. Це пов'язано з тим, що відбілюючі склади здатні руйнувати барвники, застосовувані при фарбуванні тканини.
 4. Для того щоб запобігти розмиття плями і збільшення площі забруднення, рекомендується змочити його по контуру водою і посипати крохмалем, при відсутності крохмалю можна використовувати дитячу присипку або тальк.
 5. При виведенні невеликого забруднення найкраще використовувати для нанесення хімічного складу піпетку або паличку з ватними тампонами.
 6. При здійсненні виведення забруднення всі процедури виконуються в напрямку від країв до центру плями. Оптимальним варіантом є проведення всіх процедур з виворітного боку виробу.
 7. При здійсненні робіт під виворітну сторону слід помістити паперову прокладку, рушник або шматок тканини добре, що усмоктує рідину.
vatnyy_tampon При виведенні невеликого забруднення найкраще використовувати для нанесення хімічного складу піпетку або паличку з ватними тампонами

Зазначені способи дозволяють легко позбутися від забруднень на одязі, які утворилися в результаті попадання смоли на тканину. Головне при проведенні процедури очищення — дотримуватися правил, і тоді видалення забруднення не принесе великих проблем.