Як правильно підключити газову плиту в квартирі?Підключення газової плити' data-pagespeed-url-hash='678031699

Газова плита — це, безумовно, самий зручний пристрій на кухні для приготування всіляких страв з різноманітної їжі.

Проте вона вважається дуже небезпечним побутовим приладом, оскільки її підключають до труби, по якій тече газ (газовій трубі). А газова труба, як відомо, досить небезпечна річ.

Для людини, що має уявлення про газопостачанні та техніки безпеки, якої необхідно дотримуватися, при роботі з подібними приладами, підключення газової плити не складе особливої праці. Але всі наслідки можуть лягти на вас.

Ну, а якщо ви не маєте жодного уявлення про це, то дана стаття розповість вам про те, як встановити та підключити газову плиту в вашій квартирі.

Підключення газової плити

З першого погляду може здатися, що підключити газову плиту не складніше складання будь-яких інших побутових приладів. Однак треба сказати, що робота з такою плитою вимагає підключення до системи газопостачання, і в такому випадку потрібно максимально чітко дотримуватися основних правил безпеки при роботі з газом і бути гранично уважними і обережними.

Але якщо ви все-таки не впевнені, що зможете самостійно впоратися з такою складною роботою, то краще, звичайно ж, довірити її фахівцям. Однак тут також можуть з'явитися деякі нюанси і складності. Чому? Та тому що в наш час існує велика кількість людей, які пропонують свої послуги підключення газової плити в квартирі. І ще не відомо: чи дійсно ці люди володіють певними знаннями і грамотністю в такій справі. Ось тут-то і виникають якісь труднощі і проблеми. Спробуємо розібратися.

Для початку потрібно з'ясувати, хто насправді повинен займатися таким родом діяльності? Газову плиту можуть підключати і мають на це виключне право тільки працівники місцевої газової служби. Щоб дізнатися номер такої служби, потрібно просто подивитися в довіднику, або в інтернеті, а краще зателефонувати за номером 04.

04 - служба газу' data-pagespeed-url-hash='1102091184

Мінус і незручність такого способу — це час і терміни підключення. Знаєте, можуть призначити в певний час, а чекати, можливо, доведеться цілий день. Це не скрізь так, але таке теж може статися, тому будьте готові. Зате вся робота буде зроблена правильно, і всі документи оформлені належним чином.

Не варто відкидати і варіант з іншим спеціалістом. Звичайно ж, якщо людина майстер своєї справи, і він це робив не раз. Але необхідно відзначити, що при першому підключенні плити потрібно звертатися тільки в газову службу. Якщо ж потрібно просто заміна старої плити, то тут можна обійтися і без газової служби і зробити все самостійно або звернутися до людини, в якому ви будете впевнені.

Ціни на "вільного працівника", зрозуміло, в кілька разів вище, ніж на фахівців газової служби, але, тим не менш, вам самим вирішувати, до кого звертатися. А що стосується цін, то це залежить від вашого регіону.

 • Безпосередньо сам процес установки газової плити
 • Перевірка правильності з'єднання
 • Підготовка до підключення

  Для початку необхідно провести зовнішній огляд і перевірку приладу і місця установки. Підлога повинна бути рівною. Якщо він буде нерівним, то плиту можна вирівняти за допомогою регулювальних ніжок.

  Для самої установки буде потрібно:

  1. Шланг для підключення газової плити довжиною приблизно 1,5 метра і кульовий кран.
  2. Пара ключа: газовий і розвідний.
  3. Прокладка, яка, як правило, йде разом з комплектом газової плити.
  4. Стрічку або нитку, яка буде використовуватися в якості ущільнювача (це може бути або фум стрічка, або нитка локтайл).
  5. Мильна розчин з пензликом, які будуть використовуватися для перевірки правильності з'єднання.

  Комплектуючі для газової плити

  Перед тим як перейти вже до самої установки, слід зазначити, що термін гарантії газової плити суворо починається з моменту придбання плити, а не тоді, коли ви її встановите. Тому краще не зволікати з часом.

  Покрокова інструкція

  Розміщення плити

  Виберете місце, де буде стояти ваша плита, а потім акуратно поставте її на відведене їй місце. Тут слід відзначити, що не потрібно близько притуляти плиту до стіни, між ними повинен залишатися невеликий зазор. В інструкції, яка йде разом з комплектом плити, точно вказано, яким повинен бути цей зазор.

  Щоб рівно поставити газову плиту, слід скористатися будівельним рівнем.

  Для досягнення рівного становища, просто поставте рівень на плиту і подкручивайте спеціальні регулювальні ніжки.

  Це потрібно зробити для того, щоб всі ваші страви готувалися рівномірно.

  Вибір місця для газової плити' data-pagespeed-url-hash='2454117569

  Проте не у всіх плит є регулювальні ніжки. У такому випадку потрібно просто підкласти якісь прокладки. І вже з їх допомогою намагатися досягти стійкого положення.

  Шланг, який буде потрібно для підключення газової плити

  Всього виділяють три основних види газових шлангів:

  1. Гумотканинний.
  2. Гумовий з опліткою з металу.
  3. Вишневе

  У них у всіх є свої плюси і недоліки. Тим не менше, найбільш доступним і оптимальним варіантом є гумовий шланг. Його плюси — це висока міцність і надійність, цілком доступна вартість і легкий монтаж. Так як плита міцно не прикріплена до якогось місця, то використання такого шланга дозволить вам пересувати її в будь-яких напрямках десь на 1-5 метра, в залежності від довжини. А потім вже вільно зафіксувати плиту в зручному для вас місці.

  Сильфонні шланги для газової плити' data-pagespeed-url-hash='688766535

  Ще один плюс використання саме гумового шланга — це безпека. Якщо ви випадково пересунеться плиту, то цей шланг послужить, як ароматизатор, і нічого страшного з вами і вашою квартирою не статися.

  Купити гумовий шланг потрібно в металевій оплітці не з синіми і червоними мітками (вони призначені для води), а з жовтими.

  Безпосередньо сам процес установки газової плити

  Якщо ви прочитали всі вище викладені пункти і підготували все, що необхідно, то можна приступати безпосередньо до установки.

  З нижнього поверху вашого будинку (якщо будинок багатоповерховий) на верхній проходить спеціальна газова труба (стояк). Від нього відходить інша труба з краном. Вона поменше і називається опуском. Як раз таки до цього опуску і підключається газплити.

  1. Перевірте зовнішню різьбу штуцера, якщо все в порядку, то намотайте на цю різьбу ущільнювальну стрічку.
  2. Потім знайдіть на кінці газової труби кульовий кран опускаючи і вкрутіть в нього штуцер.

  Схема установки і підключення газової плити

  Наступний крок — це підключення іншого кінця гумового шланга з металевою опліткою до газової плити.

  1. Потрібно знайти особливу прокладку з сіткою з металу в комплектації газової плити і встановити її вихід плити. Вихід — це місце з'єднання самої плити з гнучким шлангом. Завдяки використанню прокладки термін служби плити збільшується, і до того ж вона запобігає плиту від забруднень.
  2. Їли різьба має інші розміри, то необхідно придбати спеціальний перехідник. І вже на нього намотати ущільнювач і проробити ті ж самі маніпуляції.
  3. Іноді вам може знадобитися відключення газу і тому, щоб його перекривати необхідно придбати спеціальний затвор.

  Перевірка правильності з'єднання

  Отже, плита підключена, але перш ніж її включати, потрібно провести перевірку наших дій. Для цього потрібно нанести мильну піну за допомогою пензлика на кульовий кран, попередньо відкривши його. Якщо на цьому місці, немає бульбашок, то все виконано добре і якісно. Газова плита справна і готова до роботи. Щоб рівно поставити газову плиту або перевірити її стійкість, слід скористатися будівельним рівнем.

  Фото 8: Фітинги для газової плити Фото 9: Неприпустиме становище газової плити біля холодильника Фото 10: Дії при витіканні газу Фото 11: Прогумований шланг для підключення газу Фото 12: Використання газового балона Фото 13: З'єднання газового котла і плити Фото 14: Регулює подачу газу кран Фото 15: Ніжки для регулювання газової плити Фото 16: Небезпека неправильного підключення газу Фото 17: Перед під'єднанням газової плити Фото 18: Підключені шланги Фото 19: Підключена газова плита Фото 20: Підключення газу Фото 21: Під'єднання газу до плити Фото 22: Правильне і неправильне підключення газової плити Фото 23: Перевірка працездатності плити Фото 24: Відстань для витяжок Фото 25: Параметри положення плити для отримання газу Фото 26: Підключення лічильника газу Фото 27: Лічильник газу Фото 28: Схема встановлення плити Фото 29: Шланг з вентилем Фото 30: Пристрій газового крану Фото 31: Варіанти встановлення лічильника газу