Як самостійно почистити виріб з штучного хутра, відеоkak_pochistitj_shubu_iz_iskusstvennogo_meha

На сьогодні хутро штучного виготовлення придбав широку популярність. З цієї причини дуже часто у господинь з'являється питання, як почистити штучне хутро, що застосовується при виготовленні одягу.

У разі, якщо площа забруднення хутра має невеликі розміри, якщо після його виникнення минуло не більше 2-3 діб, то у господині з'являється резонне питання, як можна почистити штучне хутро від невеликого свіжого забруднення в домашніх умовах, не звертаючись в професійні хімчистки. Існує кілька способів, як можна почистити штучне хутро на одязі.

Крім цього наведені рекомендації не треба використовувати при проведенні очищення від забруднень хутра, має довгий ворс.

Застосування цих способів очищення забруднень великої площі може призвести до сплутування і линьки ворсу, що сприятиме втрати зовнішнього вигляду виробу.

kak_chistitj_iskusstvennyy_meh Вивести забруднення з поверхні матеріалу можна за допомогою побутової хімії, призначеної для догляду за покриттям килимів і оббивкою меблів

Чистка невеликих забруднень хутра штучного виготовлення

Наведені поради є не актуальними для очищення від бруду штучного хутра білого кольору. Для того щоб знати, як почистити білий штучний хутро, рекомендується ознайомитися з інструкціями виробника, які додаються до виробу.

moyushhee_sredstvo_dlya_posudy Для приготування складу для чищення слід з'єднати в однаковому співвідношенні кукурудзяний або картопляний крохмаль, миючий засіб для посуду і пральний порошок без хлору

Найбільш ефективними способами виведення плям з поверхні хутра є наступні:

 1. Для приготування складу для чищення слід з'єднати в однаковому співвідношенні кукурудзяний або картопляний крохмаль, миючий засіб для посуду і пральний порошок без хлору. У складі засоби краще всього застосовувати миючий засіб не на гелевою основі, а у вигляді рідини. Всі інгредієнти змішуються до отримання однорідної суміші. Після приготування кошти воно наноситься на пляму і залишають до повного висихання, далі потрібно струснути річ і обробити ворс гребенем, який має нечасті зубці.
 2. Вивести забруднення з поверхні матеріалу можна за допомогою побутової хімії, призначеної для догляду за покриттям килимів і оббивкою меблів. Найкращим методом для проведення чистки є використання в роботі очисника в аерозольній формі. Аерозольний засіб слід розпорошити по плямі на хутрі і залишити до повного висихання. При відсутності очисника у формі аерозолю для очищення вироби можна застосовувати рідину. Перед застосуванням рідкого кошти слід його розбавити у співвідношенні 10 мл на склянку води, після чого розчин кошти треба спінити. Отриманий розчин наноситься на поверхню хутра за допомогою губки, після нанесення розчину слід дати час на те, щоб він висох, після чого видаляється за допомогою серветки або фена.
 3. Видалити забруднення можна ганчіркою, просоченою очищеним бензином. Перед використанням цього способу слід перевірити, чи не відбувається видалення фарби з ворсу під дією бензину. Для цієї мети слід протерти ворс бензином на виворітній стороні. Бензин є особливо ефективним засобом в тому випадку, якщо пляма з'явилася при контакті ворсу з якимись жирними забруднювачами.
benzin Видалити забруднення можна ганчіркою, просоченою очищеним бензином

Важливо! Зазначені способи можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо забруднення має невелику площу.

Як здійснити чистку білого або світлого хутра?

Хутро білого кольору, дуже часто використовується для виготовлення шуб. Тому господинь хвилює питання, як почистити шубу зі штучного хутра в домашніх умовах. Самостійну чистку білого хутра можна проводити в домашніх умовах тільки в тому випадку, якщо ворс придбав жовтизну або сірий відтінок. При наявності на поверхні білого штучного хутра сильних забруднень їх не слід видаляти самостійно. Дуже часто штучне хутро використовується при виготовленні дублянок і весільних шубок. Тому питання, чим можна почистити штучне хутро на дублянці і як почистити весільну шубку з штучного хутра, є на сьогоднішній день актуальними.

kak_chistitj_shubu Самостійну чистку білого хутра можна проводити в домашніх умовах тільки в тому випадку, якщо ворс придбав жовтизну або сірий відтінок

На замітку! Оптимальним варіантом проведення чистки вважається суха її різновид, яка використовується в професійних хімчистках.

Будь-яка домашня обробка припускає використання рідин при виведенні забруднень. В процесі обробки рідини змішуються з брудом і здатні поширитися за межі забруднення, що збільшить площу плями.

В процесі позбавлення від забруднення в умовах будинку можна використовувати наступні хімічні сполуки і засоби:

 • перекис водню;
 • харчову соду і етиловий спирт.

Для використання перекису водню для очищення ворсу слід взяти 10 мл хімічного з'єднання і змішати з 500 мл спирту. Розчин слід нанести на хутро пульверизатором, після нанесення розчину річ слід вивісити на відкритому повітрі на вулиці. Після того як ворс хутра висохне, його слід розчесати гребінцем.

perekisj_vodoroda Для використання перекису водню для очищення ворсу слід взяти 10 мл хімічного з'єднання і змішати з 500 мл спирту

Для проведення очищення за допомогою соди і спирту слід змішати 300 мл чистої води, 15 грам соди харчової і 5 мл спирту. Приготованим розчином просочується губка і обробляється хутряне покриття. У тому випадку, якщо ворс у хутра довгий, для обробки рекомендується використовувати м'яку щітку. Після нанесення на поверхню забрудненої речі приготованого розчину одяг слід просушити на відкритому повітрі і потім розчесати хутро гребенем.

Якщо для очищення хутра застосовується спирт з гліцерином, то слід приготувати суміш цих речовин. Для цієї мети готується розчин спирту етилового у воді в рівних пропорціях, після чого в розчин додається кілька крапель гліцерину. Приготовлений розчин переливають в приготовлену ємність і наноситься на хутро за допомогою розпилювача. Очищення хутра слід здійснювати щіткою в напрямку розташування ворсу.

glicerin Для очищення хутра може застосовуватися спирт з гліцерином

Чистка хутряного виробу цілком

Важливо! Повну чистку вироби з штучного хутра в домашніх умовах доцільно здійснювати в тому випадку, коли ворс хутра забився пилом і втратив свій первісний вигляд.

Повну хімчистку хутряного виробу можна здійснити з допомогою мильного розчину. Цей спосіб ідеально підходить при обробці хутра, виготовленого на синтетичній основі. Однак якщо основу становить трикотаж, то цей метод обробки застосовувати не рекомендується, так як застосування мильного розчину призведе до того, що трикотажна основа сяде.

myljnyy_rastvor Повну хімчистку хутряного виробу можна здійснити з допомогою мильного розчину

Процедура очищення мильним розчином проводять у кілька етапів:

 1. Слід налити в таз воду з температурою не більше 30°C.
 2. На підготовленій воді слід додати пральний порошок, що не містить хлору, з розрахунку 2 ст. л. На 1 л води. Перед використанням слід добре розчинити порошок у воді і перемішати до утворення рясної піни.
 3. Забруднену хутряну річ слід розмістити на білизняних плічках.
 4. На поверхню речі потрібно нанести за допомогою губки підготовлену піну.
 5. Після нанесення піни на поверхню хутра потрібно кілька разів провести губкою в напрямку розташування ворсу.
 6. Надлишки піни потрібно видалити за допомогою чистої вологої губки.
 7. Залишилася на ворсі хутряного виробу волога видаляється за допомогою махрового рушника.
 8. Сушка вироби з хутра повинна проводитися на відкритому повітрі або в кімнаті, в якій відсутні радіатори та інші прилади обігріву.

Останнім етапом процесу очищення хутряного виробу є розчісування ворсу. Для цієї мети рекомендується застосування гребеня, має рідкісні зубці.

chistka_iskusstvennogo_meha Останнім етапом процесу очищення хутряного виробу є розчісування ворсу

Річ, виготовлену із застосуванням штучного хутра, можна очистити за допомогою тирси. Для цієї мети слід розстелити простирадло на рівній поверхні і зволожити за допомогою пульверизатора. Це потрібно, щоб контролювати процес очищення і виходу з ворсу всіх забруднень. Поверх простирадла потрібно покласти річ, розташовану ворсом вниз. Далі необхідно вибити річ за допомогою хлополки для килимів.

Вибиту хлополкой річ потрібно повісити на плічки і присипати дрібними тирсою. Через деякий час тирсу потрібно видалити щіткою з довгим ворсом.

Як правильно очистити комір з штучного хутра?

Комір являє собою один з найбільш вразливих елементів одягу. Забруднення, що з'являються на поверхні хутра, з якого виготовлений комір, відрізняються великою стійкістю. Це обумовлено тим, що цей елемент найчастіше контактує зі шкірою волосяним покривом. Такий контакт призводить до потрапляння на ворс хутра таких забруднень, як тональний крем, пудра і т. д. Для виготовлення комірів застосовується хутро з штучним ворсом підвищеної міцності. Для проведення очищення такого хутра можна застосовувати більш дієві засоби для виведення плям забруднень.

Найбільш популярний спосіб очищення комірів – використання картопляного борошна і бензину. У разі відсутності картопляного борошна можна скористатися картопляним крохмалем.

kartofeljnaya_muka Найбільш популярний спосіб очищення комірів – використання картопляного борошна і бензину

Для проведення чищення коміра потрібно змішати 2 склянки борошна з бензином до отримання однорідної маси. Отриману суміш слід нанести на поверхню коміра, на забруднені області. Далі слід розпилити 2-3 ложки борошна на комір. Після висихання потрібно струсити борошно і кашку з борошна і бензину. Очищення коміра потрібно проводити за допомогою щітки, а після обробки виріб рекомендується провітрити на відкритому повітрі для видалення запаху бензину.