Як за допомогою підручних засобів відмити кришталь, відео інструкціяМиття-кришталевого посуду

Як відмити кришталь, щоб повернути йому красу і сяйво, притаманну цієї красивої різьбленої посуді, повинна знати кожна господиня. Кришталеві предмети не переносять різких перепадів температур і лопаються, якщо на них потрапляє гаряча вода, тому поводитися з ними слід дбайливо. Мити і чистити кришталеві вироби потрібно в пластиковій посуді, в мильній теплій (комфортною для рук) воді. Чистий посуд витирають тканиною, що містить микрофибровое волокно, яке добре вбирає воду і не залишає ворсинок.

Найлегше видалити бруд з кришталю з допомогою спеціально призначених для цього коштів, узгоджуючи з інструкцією по застосуванню. Якщо їх немає, то можна використовувати засоби, наявні в побуті.

Які засоби підходять для чищення

Вибір, чим відмити кришталь, щоб блищав, досить широкий. Можна використовувати ультразвукову пральну машинку, яку кладуть у мильний розчин, де замочені кришталеві вироби. Це сучасний засіб допомагає без проблем отримати чистий посуд, яку після обробки потрібно прополоскати, витерти і поставити на місце.

як відмити-кришталь Після застосування побутових хімічних засобів слід кілька разів прополоскати вироби в проточній воді

Для очищення витончених і крихких речей також підійдуть:

 • будь миючий гелевидний засіб для миття посуду;
 • засіб для очищення стекол;
 • етиловий спирт;
 • нашатирний спирт;
 • органічні кислоти;
 • сольовий розчин;
 • крохмаль;
 • гірчичний порошок.

Всі ці засоби додають у воду, в якій замочують брудні вироби, деталі люстри на кілька годин. Чим брудніше річ, тим довше її потрібно тримати в розчині. Коли жир і бруд розмокнуть, вони легко відходять від поверхні кришталю, їх видаляють за допомогою будь-якої тканини або м'якої щітки.

Порада! При необхідності можна використовувати мильний розчин, насипавши в теплу воду будь-який пральний порошок.

Після застосування побутових хімічних засобів слід кілька разів прополоскати вироби в проточній воді.

сольовий розчин Для особливо брудної посуду можна використовувати сольовий розчин для замочування

Для особливо брудної посуду можна використовувати сольовий розчин для замочування, який добре розчиняє давню жир і бруд. Після розмокання бруду в сольовому розчині виріб натирають крохмалем або гірчичним порошком і потім промивають у проточній воді. Вони виконують роль м'якого абразиву і без пошкоджень поверхні видаляє стійкі забруднення з труднодоступних місць. Після такого виду чищення потрібно добре змити залишки миючого засобу.

Вибираючи, чим відмити кришталь від нальоту, не слід використовувати такі засоби:

 • чистячі порошки, які можуть подряпати поверхню кришталевого вироби (це позбавить його блиску).
 • просте мило, яке може очистити бруд з поверхні, але воно залишає каламутні розлучення і позбавляє скло блиску.
 • металеві сітки для миття посуду.

Вирішуючи, як відмити кришталь до блиску, потрібно підготувати не лише засіб, але і робоче місце.

Чистий посуд або фрагменти люстри викладають на м'яку тканину, щоб вони не розбилися, а потім обережно переносять на постійне місце.

Як користуватися засобами для чищення

Збираючись привести в порядок стару колекцію, і думаючи, як відмити старий кришталь до блиску, не потрібно вважати, що це непосильне завдання. Незважаючи на непривабливий зовнішній вигляд, будь-яка господиня може легко привести в порядок святковий посуд, що залишилася в спадщину.

способи-миття-кришталевого посуду Жир і пил, в'їдаються в насічки, легко видаляються, якщо поверхня обробити засобом для миття посуду і покласти у воду для розмокання

Всі кришталеві вироби мають численні насічки і виїмки, створюють вигадливий малюнок, але розташовані вони тільки з зовнішньої сторони. Всередині поверхня рівна і гладка, що полегшує задачу очищення. Жир і пил, в'їдаються в насічки, легко видаляються, якщо поверхня обробити засобом для миття посуду і покласти у воду для розмокання. Універсальний засіб для миття будь-якого скла допоможе впоратися і з брудом на кришталевих штучках. Для роботи знадобиться:

 • пластиковий таз або відро;
 • кілька рушників різних розмірів;
 • тепла вода;
 • губка або м'яка ганчірочка;
 • м'яка зубна щітка.

Після підготовки робочого місця та всіх речей, необхідних в роботі, приступають до чищення:

 1. Спочатку таз встановлюють на рівну стійку поверхню, щоб він не перекинувся під час роботи разом з важкими і крихкими предметами.
 2. На дно кладуть рушник, яке пом'якшує удари і запобігає випадкове пошкодження крихких речей.
 3. В таз наливають теплу воду, додають в неї миючий засіб. А перш ніж відмити побелевший кришталь, у воду додають кілька крапель нашатирного спирту, оцту або лимонної кислоти.
 4. В ємність з водою занурюють всю кришталевий посуд на замочування.
 5. Через кілька годин або на наступний день, коли вода поміняє колір і стане брудною, вироби по одному дістають з тазу, оглядають і губкою для миття посуду відтирають залишилася бруд.
оцет Для миття кришталю часто застосовується оцет

Порада! Якщо є стійкі плями, які не розмокнули і не бажають йти, то можна вдатися до допомоги зубної щітки і пасти.

Ці звичні засоби гігієни допомагають вирішити проблему. Невелика кількість пасти наносять на щітку і начищають забруднену поверхню.

Після досягнення мети повністю очищену посуд промивають під струменем води, витирають і ставлять на місце зберігання. Це дозволяє повністю видалити будь-які види плям, і питання, як відмити кришталь, більше не буде турбувати. Якщо поверхня не блищить, то посуд має пройти ще один етап обробки.

В таз наливають чисту воду кімнатної температури і додають в неї будь-який вид кислоти, яка і додасть блиск.

Порада! Кришталеві речі, оброблені в кислоті, краще протирати, а не сушити, щоб не з'явилися патьоки.

Вологі вироби можна поставити верх дном на бавовняну тканину, щоб залишилася рідина довільно стікала і вбиралася в тканину.

Як відмити вази бокали

Старі кришталеві вази часто мають жовті й зелені плями на дні від води. У деяких регіонах з жорсткою водою на стінках посуду утворюється білий вапняний наліт, який не видаляється при замочуванні в мильному розчині. Як відмити кришталь від жовтизни, що утворилася на дні і стінках високої вази?

Як відмити-вази-і-келихи Миття кришталевої вази

Спочатку всередину вази заливають теплий мильний розчин на 12 годин. Потім беруть йоржик для миття пляшок і починають їм стирати бруд зі стінок і дна вази. Якщо йоржика немає, обмотують тканиною з мікрофібри будь-тонкий довгий предмет і використовують його замість йоржика. Якщо залишаються плями, які не бажають видалятися, воду зливають і натирають плями зубною пастою з відбілюючим ефектом. Вона добре прибирає жовтизну і повертає блиск посуді.

Деякі господині користуються для усунення жовтих і зелених розлучень, що залишилися від квітів і брудної води, сумішшю спирту, оцту і гірчичного порошку в рівних частках.

Така суміш з'їдає всю грязь на стінках кришталю і повертає посуду блиск і сяйво.

«Зелень» прибирає харчова сода, яку насипають всередину, заливають теплою водою і починають енергійно збовтувати до повного очищення. Замість харчової соди можна використовувати пластівці геркулеса або який-небудь крупи, яку засипають у невеликій кількості в судини з мильним розчином. Це сприяє механічному відшарування бруду від стінок.

Вапняний наліт у вазах і бурий наліт від вина в келихах і графинах прибирають кока-колою, заливаючи її в ємність. Слід потримати напій протягом доби, періодично струшуючи посудину. Після очищення стінок рідину виливають, а посудину промивають 2 рази. Спочатку це роблять в проточній, потім у підкисленій воді.

харчова-сода «Зелень» прибирає харчова сода, яку насипають всередину, заливають теплою водою і починають енергійно збовтувати до повного очищення

Білий наліт від жорсткої води швидко видаляється з допомогою будь-яких органічних кислот. Підійде помірно кислий розчин оцтової, лимонної, щавлевої кислоти. Його заливають в ємність на кілька годин.

Келихи на тонких ніжках при чищенні застарілих плям часто ламаються через зусиль, які докладає господиня під час роботи. Рекомендується тримати келих під час роботи не за ніжку або постачання, а за дно, тоді випадкового необережного руху вдасться уникнути.

як відмити-кришталь-до блиску Чистка кришталю повинна проходити в спокійній обстановці

Чистка кришталю повинна проходити в спокійній обстановці. Дітей та домашніх тварин при таких роботах краще тримати подалі від місця, де зібрані крихкі речі, щоб вони не розбили їх. Ця нетрудомістка робота вимагає натхнення, акуратності і плавності рухів. Тоді результат порадує, тому що чисто вимитий кришталь дуже красиво переливається на світлі і привертає увагу оточуючих своїм сяйвом.