Як ефективно і швидко очистити килим в домашніх умовахchistka_kovra_v_domashnih_usloviyah

Існує багато методів, як очистити килим в домашніх умовах в різний час року. Підлогові покриття можна чистити самостійно, використовуючи для цього спеціальні засоби побутової хімії або звичайні речовини, які є в кожному будинку. Власнику килима потрібно видалити харчові плями, бруд, пил, яка забила ворсинки, від чого виріб втратило привабливість. Регулярні чищення підлогових покриттів, своєчасне видалення свіжих плям дозволяють довго підтримувати його у хорошому стані. Використання антистатиков під час чищення дозволить набагато рідше застосовувати мильні засоби для обробки доріжок.

kak_pochistitj_kover Регулярні чищення підлогових покриттів, своєчасне видалення свіжих плям дозволяють довго підтримувати його у хорошому стані

Які підручні засоби можна використовувати

Щоб чистка килима не займала багато часу, вдома потрібно мати підручні побутові предмети, необхідні для чищення, і набір миючих засобів. Для роботи можуть знадобитися:

 • ємність для води;
 • волосяна щітка;
 • губка;
 • пульверизатор;
 • пориста папір;
 • ганчір'я;
 • віник;
 • гумові рукавички;
 • пилосос.
chistka_kovra_pylesosom Чистка килима пилососом

Для сухого чищення килимів можна використовувати:

 • дрібну сіль;
 • харчову соду;
 • чистий сніг;
 • натерту сиру картоплю;
 • квашену капусту;
 • використану чайну заварку;
 • тирсу.

Вони здатні проникати через злежаний ворс, розчиняти бруд, вбирати його в себе. Всі ці речовини легко видаляються з поверхні килимка на підлозі, а їх залишки завжди можна прибрати пилососом.

shampunj_dlya_kovrov Шампунь для килимів 5+

Для вологої обробки можна використовувати як побутові засоби, так і спеціальні шампуні, спеціально створені, щоб очистити килим в домашніх умовах.

Найчастіше домогосподарки використовують:

 • господарське мило;
 • пральний порошок;
 • рідина для миття посуду;
 • піну для ванн;
 • шампуні для будь-якого волосся;
 • антистатичні кошти;
 • різні шампуні для килимів.
hozyastvennoe_milo Господарське мило може застосовуватися при чищенні килимів

Якщо потрібно очистити килим в домашніх умовах від старих забруднень, то використовують:

 • бензин;
 • лимонну кислоту;
 • нашатирний спирт;
 • гліцерин.

Це органічні розчинники харчових забруднень допомагають видаляти найстійкіші харчові плями на улюбленому килимі.

Як почистити килим взимку

В зимовий час року половики найчастіше чистять сухим методом. Щоб якось очистити килим в домашніх умовах від бруду, використовують сіль дрібного помелу:

 1. Спочатку половик пилососять або вибивають на снігу.
 2. Потім розстеляють його на чистому підлозі і засипають тонким шаром солі по всій площі.
 3. Надягають гумові рукавички на руки.
 4. Ноги захищають щільними брюками, тому що дрібна сіль роз'їдає шкіру.
 5. Проходять всю площу килимка на підлозі невеликий щіткою з натуральною щетиною, здійснюючи руками кругові рухи.
 6. Особливу увагу приділяють сильним забрудненням.
 7. Після обробки поверхня підмітають, прибираючи надлишки солі.
 8. Потім килим виносять на вулицю і вивішують його на спеціальне пристосування для чищення килимів.
 9. Там полотно вибивають і ще раз чистять щіткою.
 10. Після повернення килима додому його розстеляють і чистять пилососом.
chistka_kovra_zimoy Чистка килима взимку

В результаті всіх заходів прим'ятий ворс піднімається, фарби оновлюються, неприємний запах зникає. Сіль можна замінити харчовою содою. Такої обробки вистачить на холодну пору року, якщо після цього регулярно пилососити доріжка і не ходити по ньому у вуличному взутті.

Багато людей, які проживають у приватному секторі, знають, як легко очистити килим в домашніх умовах за допомогою квашеної капусти. Таку чистку застосовують для дуже брудних доріжок, коли вдома немає пилососа. Для роботи знадобиться кілька кг віджатою від соку кислої капусти, таз з чистою теплою водою, віник.

chistka_kovra_soljyu Для чищення килима можна використовувати сіль

Чистять килим так:

 1. Спочатку половик вибивають, підлогу миють, готове до роботи полотно розстеляють на чистій поверхні.
 2. Приготовлену капусту тонким щільним шаром розкладають по всій поверхні.
 3. За допомогою віника починають змітати її, починаючи з центру.
 4. Очистивши доріжка, брудну капусту миють в тазу, віджимають від води, процедуру повторюють до тих пір, поки капуста не збере всю грязь.
 5. Після повного очищення беруть щітку і круговими рухами проходять всю поверхню статевого покриття, піднімаючи ворс.
 6. Після всіх заходів постілці слід відлежатися і підсохнути. Замість квашеної капусти можна використовувати тертий картопля.
kvashennaya_kapusta Квашену капусту використовують для чищення килимів

Темні килими таким же способом чистять використаної чайною заваркою. Перед застосуванням її потрібно злегка зволожити.

тирсу можуть допомогти очистити самий брудний половик. Їх змочують сумішшю бензину і мильного розчину у співвідношенні 1:10. Зволоженими засипають тирсою поверхню статевого покриття. Потім прибирають щіткою і пилососять. При використанні цього методу слід виконувати правила техніки безпеки:

 • не курити;
 • працювати в провітрюваному приміщенні;
 • прибрати дітей і домашніх тварин.

На замітку! Якщо зима сніжна, то половики добре і швидко чистяться за допомогою снігу.

Його можна заносити в будинок, посипати їм килим, потім швидко змести віником. Сніг вбирає в себе весь пісок, сміття, пил. Після такої чистки половик відмінно виглядає. Невеликі килимки і доріжки виносять на вулицю і чистять їх снігом, насипаючи його на поверхню, змітаючи віником. Такі чистки замінюють обробку пилососом.

drevesnye_opilki Тирсу можуть допомогти очистити самий брудний половик

Як почистити килим влітку

При бажанні привести килимки в порядок слід враховувати той факт, що всі миючі засоби для килимів мають різкий запах. Для роботи з ними потрібно провітрюване приміщення. Тому вологі обробки найкраще переносити на теплу пору року.

Влітку, в жарку погоду, рекомендується зайнятися підготовкою доріжок до зими. Є безліч методів, як очистити килим у домашніх умовах, коли його можна легко висушити на свіжому повітрі. В умовах міської квартири після вологого чищення половик залишають сушитися на балконі, а в приватному будинку його залишають у дворі до повного висихання.

Важливо! Чистка засобами, спеціально створеними для домашнього догляду за килимами, дозволяє залишати важке виріб в квартирі на підлозі, але по ньому можна ходити, поки полотно буде сохнути.

kak_chistitj_kover Чистка килима влітку

Кожен власник килима може підібрати для роботи миючий засіб, ніж можна очистити килим в домашніх умовах. Для мешканців приватних будинків миття килимів стає розвагою для всієї родини. Половик розстеляють на чистій площадці, засипають пральним порошком і заливають його водою. З допомогою щіток отирают плями, добре споліскують і вішають сушитися. Для такої чистки можна використовувати будь миючий засіб.

Жителям міських квартир багато води лити не можна, тому їм потрібно використовувати миючі засоби з великим утворенням піни. Якщо немає шампуню для килимів, його можна зробити самостійно, додавши в піну для ванн 1 ч. л. скипидару і гліцерину, трохи води. Роботу починають, збивши готову рідину в піну, яку наносять губкою або щіткою на поверхню очищеного від пилу килима.

chistka_kovra Жителям міських квартир багато води лити не можна, тому їм потрібно використовувати миючі засоби з великим утворенням піни

При нанесенні піни звертають увагу на сильні забруднення ворсу, які активно труть щіткою. Мочити килим не слід. Піниста маса зволожує ворс, проникаючи всередину килима, скипидар і гліцерин розчиняють органічні сполуки, бруд виходить назовні.

Після такої чистки килим набуває більш яскравий колір, але вбирає запах нашатирю, який потрібно вивітрювати деякий час. Якщо на половике є плями від чорнила, то їх потрібно попередньо намочити водою і засипати лимонною кислотою, яка їх обесцветит.

Особливості чищення світлого килима

Методи чищення світлих килимів нічим не відрізняються від тих, які застосовуються для всіх інших килимових покриттів. Світлі килими виробники обробляють антистатиком, щоб пил на них не затримувалася. З часом грязевідталкуючи речовина зникає, а підлогове покриття починає втрачати свій зовнішній вигляд. Якщо власник шукає, як очистити світлий килим в домашніх умовах, йому потрібно придбати порошок або гель з антистатичним властивостями, який додають в миючий розчин, щоб обробити їм всю поверхню статевого покриття. Для роботи можна придбати такі антистатики, як:

 • «Help» від виробника «Альфатехпром» Москва;
 • «Cussons Polska S. A.» виготовленого в Польщі;
 • «Проктер енд Гембл» від чеського виробника;
 • «Dosia» від російського виробника;
 • «Бенкізер» з Великобританії.
antistatik Засіб для килимів з антистатичним властивістю

Вони допоможуть очистити килим в домашніх умовах, так і попередити його швидке забруднення. Перед їх застосуванням необхідно ознайомитися з інструкцією.

На замітку! Антистатики корисно застосовувати під час роботи з усіма видами тканин і матеріалів, які використовуються в побуті.

Якщо їх додавати при чищення килимових виробів, то вони допоможуть покриттям довго зберігати м'якість і пухнастість. Своєчасна турбота про килимових виробах дозволяє тривалий час експлуатувати їх.