Як поливати огірки в теплиці з полікарбонату, як часто (краплинний полив )490_picОгірок — овочева культура досить вибаглива до догляду, вимагає дотримання температурного режиму та підтримки певного рівня вологості. Тому до поливу огірків потрібно поставитися з усією відповідальністю, особливо якщо мова йде про примірниках, вирощуваних у закритому грунті. Через особливості клімату вирощувати огірки саме в теплиці з полікарбонату доводиться в більшій частині регіонів країни. І кожному городникові щоб отримати хороший урожай необхідно знати як поливати огірки в теплиці.

Загальні правила поливу

Головне правило при поливі огірків в полікарбонатній або плівкової теплиці — дотримання «золотої середини». Не можна в рівній мірі допускати пересихання грунту, а також його надмірного перезволоження.

Вода для поливу огірків обов'язково повинна бути теплою. Занадто холодна вода може спровокувати появу такого неприємного захворювання, як прикоренева гниль.

poliv-ogurcov-v-tepliceНерідко у овочівників виникає питання про те, як часто поливати огірки в теплиці. Від висадки розсади в грунт до самого періоду цвітіння слід дотримуватися помірного поливу. Норма становить 4.5 літра на квадратний метр грунту. При правильному поливі на кущах не буде утворюватися багато зайвих листя, а всі свої ресурси рослина витратить на формування зав'язей.

Коли формуються і дозрівають плоди, огірки потребують більшої кількості вологи. В період цвітіння рослини поливаються один раз в 2-3 дня. Значно збільшується норма води — 9-12 літрів на квадратний метр. Поливаються рослини в цей період через день.

Якщо відзначається надмірне перезволоження грунту, полив потрібно стримати або пропустити чергове зрошення. Надмірна вологість може спровокувати загнивання, в'янення зав'язі і опадання листя.

Безпосередньо після поливу огірків слід забезпечити провітрювання в теплиці. Підвищений рівень вологості надає негативний вплив на повноцінний розвиток рослин, погіршуються процеси запилення, створюються сприятливі умови для розвитку грибкових захворювань. Перегрівання ж повітря і грунту може спровокувати появу павутинних кліщів. При провітрюванні в теплиці не можна допускати протягів.

Politaya-gryadka-ogurtsov-v-teplitseГрунт навколо кущів має бути розпушування. Якщо грунт сильно утрамбований, це негативно позначається на плодоносінні. Також необхідно злегка підгортати рослини для того, щоб коріння не опинилися на поверхні.

Полив огірків проводиться в періоди, коли земля холодна. Для цього підходить ранній ранок або вечір. Потрапляння крапель води на листя в спекотний день, може спалити їх. Тому до настання спеки рослина має вже підсохнути.

Способи поливу

Огірки відносяться до тим культурам, яким потрібна волога не тільки для коренів. Стебла і листя теж з вдячністю відносяться до зрошенню. Тому найкращий спосіб поливу для огірків — дощування. Для цих цілей підійдуть різного роду лійки, шланги з розбризкувачами і парникові дощувачі. Слід враховувати, що полив огірків методом дощування можливий тільки в тому випадку, якщо рослини повністю здорові. Якщо на листках виявлено бура плямистість, борошниста роса або антракоз, дощування слід виключити і перейти на крапельне зрошення до повного позбавлення від захворювання.

Відмінним способом поливу огірків в теплиці є крапельне зрошення. Сьогодні представлено чимало різноманітних систем крапельного поливу, але при бажанні спорудити її можна і самостійно. Системакапельного зрошення може бути:

  • З подачею води самопливом.
  • З подачею води з водопроводу або через насос.

pochemu-gorchat-ogurcy-v-teplice-6Для створення крапельної системи з подачею води самопливом потрібні шланги по всій довжині грядок, накопичувальний бак або бочка, що загвинчується кран. У шлангах проробляються отвори через 30 см один від одного. Бак розміщується на височині, шланг приєднується до крана, розташованого на відстані 10-15 см від дна ємності. Для поливу кран з приєднаним шлангом відкручується. Подача води може здійснювати зі свердловини або водопроводу.

Насос, встановлений між бочкою і шлангом, забезпечить більш швидку подачу води до рослин. Удосконалити таку систему можна зворотним клапаном і очисними фільтрами.

Автоматизована система крапельного поливу в теплиці з полікарбонату забезпечує економічну витрату вологи, забезпечуючи живлення кореневої системи. Якщо у теплиці встановлена така система, то без зрошення всієї рослини все одно не обійтися. Доведеться використовувати ручне зрошення з лійки або автоматичне за допомогою дощовиків. Наприклад, 2-3 поливу здійснюється краплинно, а наступний дощуванням.