Кизил корисні властивості і доглядВирощування кизилу

Плоди кизилу – невеликі ягоди, мають довгасту витягнуту форму – знайомі всім. Багатьом хочеться самостійно вирощувати кизил, фото якого можна побачити в багатьох журналах з садівництва і ландшафтного дизайну. Привабливість цієї рослини полягає ще і в тому, що воно не вимагає складного догляду. Існує і дикорослий кизил, його особливо багато на Кавказі, в Криму, Закарпатті та Молдови. Це невибаглива рослина, яка дуже гарно й рясно цвіте протягом всієї весни. Кизил може стати справжньою прикрасою саду, частиною ландшафтної композиції або її самостійним елементом.

Як вирощувати кизил і доглядати за ним

Той, хто хоче придбати саджанці кизилу, повинен знати, що ця рослина може розмножуватися як насінням і живцями, так і відводками та щепленням. Всі ці способи дозволяють виростити кизил без великих зусиль, однак досвідчені садівники вважають, що найкращим способом є розмноження кизилу відводками. Цей метод простий тим, що не вимагає витрат і спеціального догляду за кизилом. Щоб отримати нову рослину, достатньо в осінній період пригнути до землі одну гілочку від куща, після чого пришпилити її і присипати землею. Потім гілку регулярно поливають водою, і вже навесні замість одного куща кизилу буде два. Не потрібно надрізати гілку або наносити на неї стимулятори для прискорення процесу укорінення – регулярного рясного поливу буде цілком достатньо.

Догляд за кизилом У догляді за кизилом найголовніше – своєчасний полив

Перед тим як заводити цією рослиною, потрібно знати, що до його посадці слід підготуватися завчасно. Незважаючи на те, наскільки невибагливий кизил (посадка і догляд дійсно не вимагають особливих навичок), його вирощування вимагає дотримання деяких правил. Зокрема, яма, у яку кизил буде висаджений, повинна выкапываться не безпосередньо перед посадкою, а заздалегідь.

Важливо пам'ятати і те, що кизил перехресно запилюється, а це значить, що садити в безпосередній близькості один від одного краще тільки два чагарнику. Мінеральні та органічні добрива, завдяки яким кизил з більшою ймовірністю приживеться, потрібно засипати на дно викопаної ями до того, як у неї буде посаджена рослина. Коли кизил посаджений, а яма закопана, потрібно полити його водою і присипати тирсою.

У догляді за кизилом найголовніше – своєчасний полив. Без цього виростити здорові і красиві кущі, які будуть цвісти і плодоносити, неможливо. Якщо ви розраховуєте отримати хороший урожай, рекомендується удобрювати грунт, на якому зростає кизил, хоча б раз в рік, а саме навесні. В цей же час року рекомендується розпушувати грунт, щоб до коріння надходило більше води при поливі.

Кизил: корисні властивості

Незважаючи на те, що кизил – дуже красивий чагарник, особливо в той період, коли він цвіте і плодоносить, більшість садівників заводять його на своїх ділянках тому, що знають, чим корисний кизил.

найголовніше багатство – ягоди кизилу. Корисні властивості плодів можна використовувати для боротьби з недокрів'ям, артрит, тиф, дизентерію, гемороєм. При захворюваннях шкіри – в тому числі при алергіях, які проявляються у вигляді шкірних висипань – вживання плодів кизилу дуже швидко дає позитивний ефект – почервоніння, свербіж і лущення проходять в найкоротші терміни. Це відбувається завдяки вмісту в ягодах глюкози, великої кількості органічних кислот, фруктози, ефірних масел, вітамінів, азотистих і дубильних речовин. Вони позитивно впливають на організм в цілому і зміцнюють імунітет, що допомагає в боротьбі з багатьма недугами.

Важливо зазначити, що плоди кизилу можна вживати в різному вигляді. Їх можна просто зривати з куща, очищати і є, додавати в різні десерти, засушувати і є в сушеному вигляді або додавати в компоти та чаї. Кизил сушений не тільки не втрачає своїх корисних властивостей, але і надає напоїв і страв особливий, дуже приємний, злегка солодкуватий смак. Тому тим, хто хоче зробити вживання в їжу ягід кизилу частиною терапії, спрямованої проти будь-якого захворювання, не доведеться змушувати себе їсти ці ягоди – вони дуже смачні. Саме з цієї причини ягоди кизилу підходять і для додавання в раціон дітей, які страждають якими-небудь з перерахованих вище хвороб.

Кизил в саду Найголовніше багатство – ягоди кизилу

Дуже багатьом подобається свіжий кизил, корисні властивості якого особливо сильні. Навіть медики сходяться на думці про те, що свіжі плоди кизилу можуть впливати на організм сечогінну, жовчогінну та протизапальну дію. Характерним для них і протицинготну дію – при регулярному вживанні ягід кизилу в їжу можна уникнути цинги – хвороби, що виникає при нестачі вітамінів, які організм зазвичай отримує зі свіжих фруктів. Це особливо актуально у весняний та осінній періоди року.

Але є й ті, хто віддає перевагу кизил сушений, корисні властивості якого теж вражають. Наприклад, щоденний прийом сушених ягід кизилу може допомогти привести в норму артеріальний тиск – незалежно від того, знижений чи підвищений. Крім того, вживання ягід сприяє виведенню з організму продуктів метаболізму, що актуально для людей всіх віків. Також відбувається нормалізація тиску в судинах головного мозку, що, в свою чергу, веде до позбавлення від мігрені і головного болю, навіть якщо до цього вони мучили протягом декількох років.

Допомагають ягоди кизилу і при проблемах з венами – наприклад, при варикозному розширенні. Стінки судин зміцнюються і стають більш еластичними, капіляри перестають лопатися, зникають набряки на ногах, запалення вен і венозна недостатність.

Ягоди кизилу Допомагають ягоди кизилу при проблемах з венами

Оскільки ягоди кизилу допомагають при багатьох найпоширеніших захворюваннях, а вирощувати сам кизил нескладно, ні в одному саду не буде зайвим один такий кущ або навіть кілька. Вони будуть приносити користь і тішити око протягом довгого часу!

Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30: