Кипрей: корисні властивості і протипоказанняКористь зніту

Іван-чай входить до складу багатьох лікарських зборів як тонізуючий засіб, здатний комплексно впливати на організм. Його друга назва – кипрей вузьколистий. Серед прочихполезные властивості зніту узколистноговыражаются відразу після застосування. Экстрактданного рослини широко використовується у фармакології як гомеопатичного засобу, що підтримує роботу мозку.

Іван-чай Корисні властивості Іван-чаю мають широкий спектр дії, оскільки рослина акумулює в своїх соках органічні макро - та мікроелементи

Кипрей вузьколистий або Іван-чай

Червоні свічки зніту прикрашають не тільки лісові масиви – зустріти цю рослину можна і поблизу міст. Але оскільки урбанізована зона більшості міст неабияк забруднена, збирати Іван-чай в лікарських цілях тут не варто. Якщо виникло бажання покуштувати смачного і корисного відвару з цієї трави, варто відправитися подалі від галасливих кварталів.

Іван-чай можна зустріти в різних зонах. Це невибаглива рослина може чудово себе почувати майже на всіх типах грунтів.

Рослина кипрей Кипрей необхідний для поліпшення состояниякровеносных судин, що постачають головний мозок

Найчастіше кипрей можна побачити:

 • на добре прогрітих лісових галявинах;
 • уздовж польових доріг;
 • на узліссях лісу;
 • у зонах пожеж;
 • в місцях, де піщані грунти змінюються підзолистими;
 • на полях.

Кипрей любить підгодівлю з органіки. Рослина переробляє палую листя, ялиновий дерен. Таким чином Іван-чай перетворює грунт в життєдайний оазис. Особливо чітко це властивість виражається на попелищах лісових пожеж. Вигорілі поляни покриваються красивими свічками зніту буквально на наступний сезон.

Кашель Іван-чай допомагає в позбавленні хрипа і кашлей

Через два роки після випалювання трансепты грунт готова дарувати життя новим деревах і чагарниках. Можливо, з цієї причини у зніту є друге народна назва «жива». А оскільки рослина акумулює в своїх соках органічні макро - і мікроелементи, корисні властивості Іван-чаяимеют широкий спектр дії.

Корисні властивості чудо-трави

У свій час діячі медицини колишнього Радянського Союзу одними з перших звернули увагу на фітотерапію. У пошуку нових джерел Бадів вони провели безліч досліджень по різних колекціях. Кипрей вузьколистий був у числі перших рослин, екстракт яких увійшов до складу стимуляторів мозкової діяльності. Однак на цьому його корисні властивості не закінчуються.

Мігрень Кипрей допоможе зняти мігрень

Корисний эффектлекарственных коштів на основі зніту вузьколистого виражається в:

 • поліпшенні состояниякровеносных судин, що постачають головний мозок;
 • ліквідації запальних процесів центральної нервової системи;
 • зняття мігрені;
 • нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту;
 • стимуляції роботи видільних залоз;
 • заспокійливе вплив на психіку;
 • зняття наслідків струсу мозку;
 • усунення болю в області печінки;
 • позбавленні від хрипа і кашлей;
 • зниженні кислотності шлунка;
 • нормалізації роботи нирок.
Біль у печінці Іван-чай усуває біль в області печінки

І це далеко не весь перелік. У багатьох препаратах для нормалізації обмінних процесів кипрей входить як фонова добавка. Деякі види спортивних добавок доповнені витяжками Іван-чаю.

Вживання зніту у вигляді трав'яного збору прописують при сильних застудах. Він не бореться з самим джерелом захворювання, але тонізує організм, даючи йому сили впоратися з недугою.

Правила збору і зберігання Іван-чаю

Щоб цілющі властивості кипреяпроизвели очікуваний ефект при лікуванні, необхідно знати правила збирання цієї рослини. Насамперед необхідно засвоїти кілька принципів заготовки необхідної сировини. Іван-чай у своїх життєвих циклах дуже чуйно реагує на фази місяця. В цьому немає ніякої містики, оскільки небесне тіло впливає на періоди активності багатьох живих організмів.

Збирати рослину можна:

 • до періоду цвітіння для використання його в якості відвару для ванн;
 • після закінчення цвітіння для виготовлення настоянок і відварів.

Цвітіння Іван-чаю припадає на червень – середину серпня.Вчасно цвітіння зніту показники вмісту корисних речовин знижені. Максимальна концентрація корисних речовин в соку трави відзначається в періоди молодого місяця.

Рослина Іван-чай Цвітіння Іван-чаю припадає на червень – середину серпня

Якщо ви новачок в питаннях травничества, збирати Іван-чай краще вчасно повного кольору. Так ви уникнете передозування і супутніх їй небажаних ефектів. Корисними частинами рослини вважаються:

 • квіти;
 • стебла;
 • листя.

Оскільки коренева система зніту не представляє фармацевтичної цінності, стебло слід зрізати в 10 сантиметрах від землі. Щоб зберегти всі корисні властивості рослини потрібно перекласти цигарковим папером або білим ватманом. Зелені стебла необхідно перевертати, прибираючи пропитавшиеся листи.

Засушений кипрей Зберігати Іван-чай слід в темному, провітрюваному місці

заготовлену сировину слід Зберігати в темному, провітрюваному місці. Самим оптимальним варіантом для зберігання є полотняні або бавовняний мішок. Від використання скляних і жерстяних банок краще утриматися, оскільки навіть суха маса Іван-чаю любить «дихати».

Способи застосування трав'яного збору

Корисні свойствакипреяраскрываются найбільш полнов відвари та настоянки на спирту. Щоб приготувати лікарський чай, можна додавати до звичайного чорного чаю ложку збору зніту вузьколистого. Такий спосіб прийому трави оказываетна организмпрофилактическое вплив.

Відвар Іван-чаю Щоб приготувати лікарський чай, можна додавати до звичайного чорного чаю ложку збору зніту вузьколистого.

Для виготовлення більш сильнодіючого засобу – настоянки – необхідно дати рослині розкритися в горілчаному концентраті. Оптимальним вважається 96-відсотковий спирт, менш міцні варіанти (горілка та її аналоги) теж підходять, але з поправкою на терміни настоювання. Пропорції для настоянки – дві частини спирту або горілки на одну частину збору.

Для приготування бажаної настойки необхідно дотримуватися наступний порядок дій:

 • дрібно нарізати свіжий кипрей;
 • потримати рослина на водяній бані близько 5 хвилин;
 • помістити масу в непрозору тару або бутель темного скла;
 • доверху залити горілкою.
Вагітність Кошти на основі Іван-чаю не рекомендується приймати при вагітності

Настоюється засіб близько двох тижнів. Після закінчення цього терміну сусло зціджує і розбавляється спиртом до повного літра. Приймати настоянку слід по одній столовій ложці після їжі.

Правила вживання зніту

Вживати засоби на основі зніту рекомендується не частіше двох разів на добу.Кошти на основі Іван-чаю не рекомендується приймати при вагітності, особливо в період загострення токсикозу. Однак у цьому випадку кипрей все ж може бути прописаний лікарем; прийом цього сильнодіючого засобу повинен бути строго регламентований.

Фото 10: Іван-чай в природі Фото 11: Приготування відвару Іван-чаю Фото 12: Лікарський Іван-чай Фото 13: Лікувальний Іван-чай Фото 14: Лікувальний кипрей Фото 15: Користь Іван-чаю Фото 16: Користь капрея для психіки Фото 17: Фото 18: Користь зніту для шлунково-кишкового тракту Фото 19: Користь зніту для печінки Фото 20: Користь зніту для нирок Фото 21: Користь зніту при струсі мозку Фото 22: Збір Іван-чаю Фото 23: Збір зніту Фото 24: Сухий Іван-чай Фото 25: Фото Іван-чаю Фото 26: Цвітіння Іван-чаю Фото 27: Квіти Іван-чаю Фото 28: Цілюще Іван-чай