» » Плетисті троянди взимку: сорти

Плетисті троянди взимку: сортиКрасиві плетисті троянди

Якщо Ви вирішили вертикально озеленити палісадник на дачі, не залиште без уваги невибагливі у догляді і посадці плетисті троянди. Ці квіти є одними з найбільш затребуваних в ландшафтному дизайні, так як відмінно поєднуються з спорудами різної форми і архітектури. Варто відзначити, що далеко не всі сорти троянд здатні рости в прохолодному і нестійкому кліматі. Наприклад, кореневласні троянди не переживуть північну зиму – з настанням холодів вони подмерзнут і загинуть. Тому для нашого клімату потрібно підбирати зимостійкі сорти плетистої троянди, щеплені на зимостійкий шипшина.

Плетисті троянди в саду Для нашого клімату потрібно підбирати зимостійкі сорти троянди плетистої

Сорту плетистих троянд

  1. Балтімор Бель. Великий, густий кущ, що росте до 2,5 метрів у висоту. Листя і бутони досить великі. Плюшеві рожеві квіти досягають 6 сантиметрів в діаметрі і цвітуть майже місяць, але лише раз за сезон. Якщо кущ добре утеплити, він зможе пережити похолодання до -33°С
  2. Голден Вінгс. З довгастих бутонів троянди цього сорту відкриваються пухнасті запашні пелюстки блідо-жовтого кольору з яскраво-помаранчевої серединкою. Кущ не дуже високий, виростає до 1,2 метра. Має неабияку морозостійкістю.
  3. Дортмунд. Відрізняється яскраво-зеленим листям і невеликими червоними пуп'янками з білою серцевиною. Відноситься до плетистым зимостійких сортів троянд, які квітнуть все літо.
  4. Фламентанц. Має яскраво-зелене листя і яскраво-червоні бутони, якими густо усіяний кущ, так що гілки можуть прогинатися під їх вагою. Однак цвітіння відбувається лише раз за сезон. Даний сорт гарний і тим, що витримує навіть самий холодний клімат.
  5. Эриннерунг ан Брід. Відмінна риса сорту – непересічна висота куща, досягає 3-х метрів. Великі бутони перламутрово-бузкового кольору мають солодкуватий аромат. У країнах з теплим кліматом троянда даного сорту може зацвісти навіть взимку. Витримує морози до -36°С.
  6. Мермейд. Сорт популярний завдяки невибагливості і безперервного цвітіння. У висоту кущі досягають 2,5 метрів, бутони не дуже великі з неприємним запахом, жовтого кольору. Може пережити похолодання до -25°С.

Посадка плетистих троянд

Плетисті троянди необхідно висаджувати в добре освітлюваних і провітрюваних місцях, бажано на височини. Таке розташування дозволить рослині швидко піти в зростання. Хороша освітленість буде сприяти швидкому приросту, а в подальшому – і до першого цвітіння.

Під посадку плетистої троянди не потрібно виділяти більшу площу, вона буде комфортно себе почувати і на скромному клаптику землі. Перед садінням перекопайте землю, обов'язково удобрити її гноєм і рясно полийте. Посадивши кущ, зробіть обрізку на рівні 10-20 сантиметрів — це необхідно для того, щоб стимулювати ріст і цвітіння троянди. Якщо Ви садите рослина з декоративною метою, краще вибирати сорти плетистих троянд, квітучих все літо.

Вирощування плетистих троянд Під посадку плетистої троянди не потрібно виділяти більшу площу

Догляд за плетистої трояндою

Догляд за рослиною зводиться до мінімуму. Троянди необхідно періодично поливати, зрідка підгодовувати і обрізати відцвілі бутони для прискорення зростання нових. В'юнким трояндам для рясного цвітіння і формування крони куща потрібна більш часта обрізка. На зиму плетисті троянди потрібно закутувати, а весною зрізати подопревшие або приморожена пагони. Підготовку кущів до зимівлі необхідно починати вже в кінці серпня, припиняючи полив і культивацію грунту. Укутуючи троянди, не забувайте, що між утеплювальні матеріали і пагонами повинна бути повітряний прошарок — дуже часто рослина гине не від сильних морозів, а від конденсату, що утворився в період зимівлі. Укутують троянди при -6°С і нижче, при більш високих температурах рослинам нічого не загрожує.

Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
21-01-2018, 16:07
835 просмотров
Нашли ошибку?