» » Плитка під дерево: використання в інтер'єрі

Плитка під дерево: використання в інтер'єріПриклад використання плитки

Дерево — найбільш популярний оздоблювальний матеріал, що пояснюється його природного своєрідністю, декоративністю і екологічністю. Однак використання натуральної деревини для підлоги не завжди доцільно, так як сам матеріал має відносно низькою зносостійкістю. Гідною альтернативою дощатому підлогового покриття є плитка під дерево, що виготовляється з керамічних матеріалів або керамограніта.

Гідності підлогової плитки під дерево

Сучасна індустрія будівельних матеріалів виробляє досить багато декоративних облицювальних покриттів, що імітують структуру, фактуру, малюнок і колір натуральної деревини. При декоративній обробці стінових панелей і підлоги можуть бути використані рулонні або плиткові покриття, а також панелі (смуги) з ламінату. Використання керамічної та керамогранітної плитки для підлоги під дерево дозволяє вирішити одночасно кілька проблем. Підлогове декоративно-захисне покриття, для якого використовується плитка під дерево, володіє наступними перевагами в порівнянні з іншими видами обробки:

 • естетичний зовнішній вигляд, досить точно імітує зріз натуральної деревини;
 • екологічна безпека керамогранітної та керамічної плитки, гарантована природним походженням вихідних матеріалів;
 • висока механічна міцність і зносостійкість, а також стійкість до побутової хімії;
 • завдяки спеціальному покриттю цей матеріал володіє антиковзаючим властивостями, що має важливе значення при настиланні підлоги у ванних кімнатах;
 • некритичність до експлуатації в приміщеннях з високою вологістю;
 • стійкість до перепадів температур;
 • більш демократична ціна;
 • широкий асортимент плиткових виробів, що відрізняються розмірами, формою і тисненням;
 • низька трудомісткість обслуговування.

Варіанти плиток під дерево

Прийнято вважати, що керамічний і керамогранітна плитка плитка під дерево призначена для використання на кухні, ванних кімнатах, санвузлах і лоджії. Проте в даний час випускається досить велика кількість різновидів цієї облицювання, яка цілком підходить для оздоблення передпокою, коридорів і навіть віталень, залів. Плитка під дерево є ідеальним обробним матеріалом при реконструкції та ремонту офісних приміщень. При цьому вона дешевше не тільки натурального паркету або паркетної дошки, але має більш адекватну вартість у порівнянні з ковролиновым і лінолеумних покриттям, але на відміну від них не вицвітає і не втрачає своїх властивостей при коливаннях температури і зміні вологості.

Плитка під дерево

Використовуючи різні види плиточних виробів, що відрізняються малюнком, кольором і фактурою, досить просто облицювати стінові панелі і підлоги, при цьому їх зовнішній вигляд буде незначно відрізнятися від облицювання натуральним деревним матеріалом. При цьому власникам приміщення не потрібно турбуватися про додатковий захист, періодичному фарбуванні і попереднього просочення протипожежними і антисептичними складами.

Стаття в тему: Як укладати керамограніт

Підлога з плитки

Види облицювальних плиткових матеріалів

В даний час найбільше поширення з усіх ремонтно-оздоблювальних матеріалів, що імітують деревину, отримала керамічна і керамогранітна плитка під дерево. Обидві категорії цього оздоблювального матеріалу виготовляються шляхом випалювання природної глини.

Структура керамічної плитки двошарова і включає в себе міцну, жорстку основу і декоративний зносостійкий шар, колір, малюнок і фактура якого максимально точно імітують зріз натуральної деревини. Використання сучасних пігментів і технологій фарбування дозволяють створити підлогове покриття, візуально не відрізняється від паркетних підлог.

Плитка у ванній

При виробництві керамогранітної плитки використовується більш складна технологія. Глиняні заготовки попередньо пресуються під високим тиском, а потім обпалюються при високій температурі. За рахунок цього структура керамогранітної заготовки змінюється, набуваючи велику щільність і однорідність. Плиткові вироби абсолютно вологостійкі, негігроскопічні, не бояться сильних морозів і різких перепадів температур. У порівнянні з керамічною плиткою під дерево підлогове покриття з керамограніта має трохи більшу вартість.

Рекомендуємо до прочитання нашу статтю Іспанська плитка в сучасному інтер'єрі.

Темна плитка

Мінуси керамічної плитки під дерево

Незважаючи на високі споживчі якості облицювальних матеріалів з обпаленої глини і керамограніта притаманні деякі недоліки. Виділити основними з них наступні:

 • з-за невисоких теплоізоляційних якостей мінеральної основи під укладання керамічних і керамогранітних плиткових підлог в дитячих і спальних кімнатах доводиться використовувати теплі підлоги;
 • укладка плиткових матеріалів має набагато більшу трудомісткість в порівнянні з рулонними покриттями — ковроліном або лінолеумом;
 • трудомісткість заміни підлогового покриття при зміні інтер'єрного дизайну набагато вище, ніж у інших видів облицювальних виробів.

Приклад використання світлого відтінку

Тим не менше, ці незначні мінуси перекриваються високою зносостійкістю, доступною ціною і іншими позитивними якостями даного підлогового покриття.


5-11-2017, 08:43
749 просмотров
Нашли ошибку?