» » Підключення пральної машини до водопроводу і каналізації

Підключення пральної машини до водопроводу і каналізаціїПральна машинка

Тим, хто збирається провести самостійне підключення пральної машини до водопроводу і каналізації, варто подбати, мабуть, тільки про вибір місця установки агрегату і дотримання стандартного порядку приєднання відвідних і підвідних каналів у відповідності з інструкцією, яка додається в комплекті.

Найбільш популярними місцями для стаціонарної установки пральної машини-автомата є:

 1. ванна кімната;
 2. кухня;
 3. передпокій (або коридор).

Вибираючи, куди поставити щойно придбану «пралку», зверніть увагу, що підключення пральної машини до водопроводу і каналізації буде тим надійніше, чим ближче машина розташована проходить в приміщенні комунікацій. У цьому випадку ви не тільки заощадите на сантехнічних матеріалах, але й забезпечите ергономіку простору.

Установка зливу

Основні етапи установки пральної машини

Самостійна установка сучасної пральної машини здійснюється в кілька етапів:

 1. Розпакування пральної машини і видалення транспортувальних деталей – болтів, скоб, брусків. При цьому необхідно запам'ятати початкове місце розташування всіх видаляються елементів і зберігати їх на випадок, якщо потрібно вивезення техніки в сервісний центр.
 2. Під'єднання до пральній машині підвідного каналу (втім, у ряді випадків пральна машина встановлюється та експлуатується без підключення до водопроводу – наприклад, у селі).
 3. Підключення пральної машини до каналізації або іншому стічні зливного пристрою (унітазу, ванни або спеціальним сифону з відводом для пральної машини).
 4. Вирівнювання пральної машини за рівнем шляхом регулювання ніжок (необхідно для зниження рівня вібрації).
 5. Підключення пральної машини до електромережі.

Перш ніж почати підключати машину до водопроводу, каналізації та електромережі, всі отвори, що залишилися після викручування транспортувальних болтів, необхідно в обов'язковому порядку закрити пластмасовими заглушками.

Якщо транспортувальні деталі не видалити і залишити все як є, то в процесі подальшої експлуатації барабан пральної машини-автомата може серйозно пошкоджено і прийти в стан, непридатний для подальшого використання.

Підключення машинки

Варіанти підключення пральної машини до водопроводу

Існує кілька способів підключення «пралки» до джерела води, яка повинна подаватися з тиском не менше ніж в 1 атмосферу. Вивчивши їх, ви зможете вибрати оптимальний варіант підключення пральної машини до водопроводу, або обійтися без такого.

У разі якщо побутова техніка встановлюється в квартирі з доступом до міського водопроводу, то з урахуванням всіх особливостей існуючих трубопроводів можна зробити дану процедуру наступним чином:

 1. Для початку потрібно придбати невеликий відрізок гумового шланга діаметром 20 міліметрів, латунний кульовий кран з діаметром отвору, відповідним резьбовому отвору муфти, саму віджимну муфту, яка складається з двох половинок, сполучених чотирма болтами, а також приготувати стандартний набір інструментів: викрутку, гайковий ключ, дриль з насадкою для просвердлювання труби і ножиці.
 2. Далі здійснюється сам процес врізки крана в трубопровід: на обрану ділянку труби надівається розрізаний, з одного боку, для зручності гумовий шланг, потім на нього накручується віджимна муфта, і тільки після цього труба просвердлюється для протоку води. Завершальний етап – вкручування в муфту крана з подальшим підключенням до нього підвідного шланга від самої пральної машини.

У випадку з пластиковою трубою, як правило, прямо в трубопроводі робиться врізка для трійника, виконаного під кульовий кран, який забезпечить подачу води до машини. Місця з'єднання трійника і труби ущільнюються гумовими манжетами.

Якщо ж у будинку немає доступу до водопроводу, подати воду в пральну машину буде найзручніше за допомогою невеликого локального циркуляційного насоса, встановленого між баком з водою і самою машиною. Також можна подавати необхідну кількість води вручну (через відсік для миючих засобів) або штучно створити тиск, піднявши бак з водою над рівнем поверхні, на якій встановлена машина (в ідеалі на висоту близько 9-10 метрів).

Підключення пральної машини до каналізації

Під'єднання до пральної машини-автомата відвідних каналів – наступний важливий етап установлення, грамотне виконання якого дозволить експлуатувати це диво техніки з максимальним комфортом.

Зробити правильне підключення пральної машини до каналізації також можна декількома способами:

 1. Можна застосувати особливу трубу, що представляє собою крючкообразный шланг, і елементарно зливати відпрацьовану воду прямо в унітаз або ванну.
 2. Можна придбати спеціальний стаціонарний сифон під раковину, має відвід для зливу води з пральної машини. Але слід знати, що даний відвід повинен розташовуватися строго над сифонним коліном. Ігнорування цього правила або підключенні відвідного патрубка безпосередньо до каналізації вода з неї може проникнути всередину машинки.
 3. Для зливу води з пральної машини в каналізаційну трубу без використання сифона потрібно придбати трійник 45 º діаметром 50 міліметрів, гумовий ущільнювач та шланг для зливу, вмонтований у відвід труби S-подібною формою з дотриманням висоти вигину не менше 50 сантиметрів.

Перед тим як підключити пральну машину до каналізації, необхідно усвідомити, що незалежно від обраного варіанту зливу відпрацьованої води кінець патрубка або перший изворот зливного шланга повинен розташовуватися на висоті від 55 до 90 сантиметрів від рівня підлоги. Дотримання даного параметра необхідно для того, щоб подається в бак вода не йшла прямо в каналізацію через зливний шланг, минаючи відключений насос для відкачування використаної води.

Система каналізації


10-10-2017, 08:54
566 просмотров
Нашли ошибку?