» » Покриття паркету лаком

Покриття паркету лакомПокриття лаком

Лакове покриття надає паркетній дошці додаткову міцність, покращує її зовнішній вигляд і захищає від бруду. Складнощів при нанесенні лаку не виникне, але для отримання якісного захисного шару необхідно дотримуватися кількох нескладних правил. Покриття паркету лаком вимагає вміння вибирати лак. На всі ці питання знайдуться відповіді в цій статті.

Покриття лаком паркета2

Вибираємо лак

Як вже говорилося вище, якість захисного шару залежить від дотримання технології, але це не єдина вимога. Правильно підібраний лак також впливає на цей параметр. Якщо суміш обрана невідповідна, то вона може нашкодити фінішного шару, що перетворить покриття лаком паркету в непросту задачу.

догляд за паркетом

за Причиною таких наслідків виступає не тільки якість продукту, а і призначення лаку, адже всі розчини використовуються по-різному. У виборі розчину не останню роль відіграє призначення приміщення, в якому його будуть застосовувати.

Різновиди

Серед покупців популярними залишаються три види лаку, про які ми зараз розповімо докладніше.

 1. Водорозчинний лак для паркету.

Серед компонентів суміші є вода.

Водорозчинний лак для паркету

Переваги:

 • відсутність розчинників;
 • безпека суміші забезпечується за рахунок відсутності в її складі шкідливих компонентів, які могли б зашкодити людському здоров'ю. Це знімає обмеження на використання продукту, розширює сферу його застосування;
 • пожежна безпека. Завдяки особливому складу, паркетний лак на водній основі не відноситься до горючих речовин;
 • висока адгезія.

Дефекти і способи їх запобігання

Недоліки:

 • розчин може потрапити в щілини між дошками, в результаті чого вони склеятся. Щоб запобігти цьому, необхідно перед нанесенням лаку грунтувати основу, що спричинить додаткові грошові витрати;
 • низька зносостійкість у більшості лаків розчинів, хоча зустрічаються серед них види, у яких надійність підвищується за рахунок спеціальних присадок, але це збільшує вартість продукту;
 • водний лак для паркету погано переносить перепади температури.

Щоб уникнути попадання лаку в стикові щілини, паркетну дошку перед обробкою слід покрити грунтовкою.

 1. Безводний.

Всі представники такого покриття діляться на кілька типів, які ми зараз розглянемо.

 1. Алкідні смоли.

Їх роблять з деревного масла, при цьому в якості основного компонента у них виступає розчинник;

Алкідні лаки для паркету

Переваги:

 • високі адгезійні властивості;
 • речовину можна наносити навіть на самі «примхливі» породи дерев;
 • висока водонепроникність;
 • підкреслює візерунок підлогового матеріалу;
 • стійкість до перепадів температур.

Недоліки:

 • паркетний лак чутливий до штучної сушки, тобто, вона повинна застигати природним шляхом тільки в добре провітрюваному приміщенні;
 • алкідні смоли необхідно дуже добре розтягувати, інакше можуть утворитися складки. Оптимальна кількість речовини на квадратний метр становить 120 грам.
 1. Поліуретановий.

Поліуретанові лаки для паркету

Переваги:

 • Висока зносостійкість дозволяє наносити суміш на паркет, який покладений в приміщеннях промислового призначення;
 • Несприйнятливий до хімічно активних речовин, тобто, для його чищення можна використовувати всі доступні засоби;
 • Еластичність;
 • Добре зчіплюється з будь-яким типом поверхні;

Лакований паркет T&G

Недоліки:

 • Боїться води до тих пір, поки не застигне, тому на цей період слід захистити покриття від вологи.

Безводні лаки на паркет можна наносити без попередньої підготовки (грунтовки), так як вони не проникають у щілини. Купити лак для паркету такого типу можна практично скрізь, так як він досить популярний.

 1. Кислотно-отверждаются.

Ця суміш складається всього з двох компонентів, які перед самим нанесенням необхідно змішати, дотримуючись рекомендовану виробником пропорцію. У більшості випадків це 1 частина лаку до 10 затверджувача.

Догляд за лакованим паркетом2

Наносити розчин на паркет треба швидко, особливо якщо площа підлогового покриття велика, так як час застигання становить всього 8 годин. Не забувайте про заходи безпеки: гумові рукавички захистять руки від шкідливих парів, а респіратор запобігає попадання токсичних речовин в дихальні шляхи.

Кислотно-отверждаются паркетний лак, ціна на який досить висока, є самим міцним, тому використовувати його можна не тільки в житлових приміщеннях, але і там, де навантаження на підлогу набагато більше.

Покриття лаком

Перед початком процесу необхідно виконати ряд підготовчих робіт, які гарантують високу якість кінцевого результату.

Підготовка

Лак необхідно наносити на очищену поверхню, для чого паркетну дошку обробляють шліфувальною машинкою. Це дозволить зняти верхній шар, забезпечивши основі рівну і гладку поверхню для кращого зчеплення з лаком.

Нанесення лаку

Перед обробкою паркету перевірте його на наявність воску, який приведе в непридатність чутливу до цієї речовини шліфувальну стрічку. Щоб позбутися від воску слід протерти поверхню паркетної дошки звичайним розчинником.

Шліфовку можна зробити самостійно, але треба знати одне головне правило: руху необхідно здійснювати перпендикулярно напрямку укладання дощок.

 • Якщо в якості основи ви вибрали звичайні дошки або паркет покладений палубним методом, тоді руху шліфувальної машинкою треба здійснювати під 45 градусів, тобто, від одного кута в інший.
 • Якщо паркетна дошка укладена ялинкою, спрямовувати шліфувальну машинку слід уздовж стіни.

паркетні лаки

Виявлені в процесі підготовки щілини відразу закладаємо шпаклівкою. Якщо її не виявилося під рукою, то всі дефекти на основі можна обробити особливою сумішшю, яку можна зробити вдома. Для неї нам потрібні тирсу, в якості яких можна взяти відходи від шліфувальної машинки і рідина на основі нітроцелюлози.

Покриття паркету лаком

Нанесення лаку

Послідовність дій:

 1. Нанесення першого шару.

Оброблений шліфувальною машинкою паркет покривають лаком. Для його нанесення можна використовувати будь-який підходящий для цих цілей інструмент. Це може бути краскопульт, валик або звичайна пензлик.

Якщо для обробки поверхні ви вибрали краскопульт, то не забудьте розбавити лак білим спиртом у співвідношенні 1 до 10. В іншому випадку досить вузькі канали, через які подається суміш, просто заб'ються. Пам'ятайте, що лак на водній основі може наноситися тільки валиком.

Покриття лаком паркету

 1. Давши трохи підсохнути, починаємо шліфувати перший шар, для чого нам знадобиться дрібнозерниста папір.
 2. Після шліфування очищаємо поверхню і приступаємо до нанесення наступного шару. Процедуру можна повторювати до п'яти разів.

Розрахувати витрату лаку можна, орієнтуючись на середній показник – 0,8—1 л на кв. м. основи. Щоб ніжки меблів не пошкодили покриття, оббейте їх повстю або іншим відповідним матеріалом. В місцях з найбільшою навантаженням на поверхню паркету краще постелити килимки.

Догляд за лакованим паркетом

Купити паркетний лак і грунтовку можна в будь-якому будівельному магазині. Навіть якщо вибраний вами розчин високої якості і швидко сохне, все одно перший час рекомендується зберегти підлогу від сильних навантажень і механічних пошкоджень. Термін служби обробленого паркету безпосередньо залежить від акуратності поводження з ним в перші кілька днів.

Догляд за лакованим паркетом

Не рекомендується укладати килими в цей період. Всього 2 тижні і захисний шар набере силу. Щоб продовжити термін служби паркету, його слід щорічно обробляти складом, що допоможе оживити лакове покриття.

Дефекти і способи їх запобігання.

Не сохне лак для паркету. Ціна тут може не мати значення.

Причини:

 • у деревині можуть міститися природні масла, які при попаданні в склад захисного шару не дають йому застигати. Наприклад, уретаналкидный чи алкідний лак не зможе засохнути на паркеті з тика, оливи та кам-ше;
 • на погано відшліфованому підлоговому покритті може залишитися воскова мастика, яка здатна перешкоджати отвердінню практично всіх різновидів лакової суміші;
 • двокомпонентний лак не може сохнути з кількох причин, серед яких недостатня кількість затверджувача і погане розмішування компонентів;
 • якщо температура нижче 10 градусів, то більшість видів розчинів не зможе застигнути;
 • недостатнє провітрювання призводить до того, що поверхню підлогового покриття холодна, тоді як в самому приміщенні досить жарко;
 • неправильний затверджувач.

Дефекти і способи їх предотвращения2

Способи усунення

Якщо лакова суміш не застигає з-за низької температури або речовин, що містяться в деревині, в більшості випадків досить провітрювання і нагрівання приміщення до 20 градусів. Якщо обраний неправильний затверджувач або додано недостатня його кількість, то доведеться зрізати верхній шар за допомогою шліфувальної машинки.


1-02-2018, 06:22
446 просмотров
Нашли ошибку?