» » Отримання житлової субсидії: види, порядок та документи

Отримання житлової субсидії: види, порядок та документиОформлення субсидії

Плата за комунальні послуги, електрику і воду, за квартиру в цілому — це істотна частина сімейного бюджету.

Субсидії — це кошти, спрямовані на допомогу малозабезпеченим верствам населення Субсидії — це кошти, спрямовані на допомогу малозабезпеченим верствам населення

Крім усього іншого постійно підвищуються ціни на продукти харчування, нестабільність в отриманні заробітних плат також можуть сильно вплинути на розподіл сімейних грошей і створити не стабільне становище сім'ї. Для вирішення цієї проблеми є така можливість як житлові субсидії. Що таке житлові субсидії, і які документи потрібні для отримання субсидії?

Чим менший дохід, тим більше субсидія Чим менший дохід, тим більше субсидія

Субсидії — це кошти, спрямовані на допомогу малозабезпеченим верствам населення. Це безготівкове перерахування грошей на особисті рахунки громадянина, як компенсація за плату комунальних послуг житлово-комунального господарства. Житлові субсидії потрібні для того, щоб хоч якось виправити становище для сімей, чиї витрати на оплату житла перевищили допустимий відсоток від загального доходу сім'ї. Отримати таку субсидію можуть тільки ті громадяни, які по-справжньому цього потребують. І тому для отримання субсидії потрібно зібрати документи, що підтверджують статус, рівень доходів сім'ї та їх витрати.

Отримати субсидію можуть тільки ті громадяни, які по-справжньому цього потребують Отримати субсидію можуть тільки ті громадяни, які по-справжньому цього потребують

Хто може отримати субсидію?

Перш ніж дізнатися, які документи потрібні для отримання субсидії, розглянемо спочатку, хто може отримати таку виплату.

Отримати субсидію можуть родини з малим доходом і при цьому не мають боргів Отримати субсидію можуть родини з малим доходом і при цьому не мають боргів

Отримати її можуть родини з малим доходом і при цьому не мають боргів. Це можуть бути власники квартири або наймачі за договором соціального найму. Отримання субсидії може йти як для всієї родини в цілому, так і тільки для одного громадянина.

У кожному регіоні позначений свій рівень прожиткового мінімуму У кожному регіоні позначений свій рівень прожиткового мінімуму

В кожному регіоні, в кожній області Російської Федерації позначений свій рівень прожиткового мінімуму. Це число може значно відрізнятися для різних міст. Наприклад, у північних міст ця цифра на порядок більше. І якщо загальний дохід сім'ї менше прожиткового мінімуму на всіх членів сім'ї, то така сім'я вважається незаможної і може претендувати на отримання субсидії.

Громадяни, які можуть отримати субсидію на оплату ЖКГ Громадяни, які можуть отримати субсидію на оплату житлово

Варто відзначити, що під доходом розуміється не тільки заробітна плата, але і стипендія, разові виплати, інший офіційний дохід. Теж відноситься і до пенсій.

Порядок визначення розміру субсидії Порядок визначення розміру субсидії

Види житлових субсидій

Які документи потрібні для отримання житлової субсидії, залежить від форм житлової субсидії, які бувають кількох видів. В Російській Федерації на сьогоднішній день існують такі формати субсидій, як допомога в придбанні житла молодим сім'ям, вчителям, військовим, вченим.

Покрокова схема оформлення квартири по військовій іпотеці Покрокова схема оформлення квартири по військовій іпотеці

Для людей, що проходять військову службу, існує програма Військова іпотека, за якої вони можуть повністю не виплачувати іпотечний кредит.

Для погашення іпотечного кредиту для поліпшення житлових умов можна використовувати кошти материнського капіталу Для погашення іпотечного кредиту для поліпшення житлових умов можна використовувати кошти материнського капіталу

Також для погашення іпотечного кредиту для поліпшення житлових умов можна використовувати кошти материнського капіталу. Цим питанням займається Пенсійний Фонд і саме туди слід звертатися із заявою з цього питання. Але у випадку оплати кредиту за рахунок материнського капіталу він не повинен більше витрачатися ні на що, тобто це буде одноразовий повноцінний внесок.

Для молодих учених і вчителів, а також лікарів є програми, які допомагають зменшити відсоткові ставки кредитів на покупку власного житла Для молодих вчених і вчителів, а також лікарів є програми, які допомагають зменшити відсоткові ставки кредитів на покупку власного житла

Для молодих вчених і вчителів, а також лікарів є програми, які допомагають зменшити відсоткові ставки кредитів на покупку власного житла, отримати особливі умови.

Житлова субсидія для молодих сімей надається в тому випадку, якщо її члени молодше 35 років. В рамках цієї субсидії можна отримати підтримку в отриманні нового житла до 35% його вартості на ринку. При наявності у пари дітей цей відсоток може збільшитися до 40. Грошові кошти, отримані з цієї програми, можна спрямувати на отримання іпотеки в банку в якості початкового внеску або її часткове покриття.

Житлова субсидія для молодих сімей надається в тому випадку, якщо її члени молодше 35 років Житлова субсидія для молодих сімей надається в тому випадку, якщо її члени молодше 35 років

Важливо! Для отримання житлової субсидії спочатку варто зайти на офіційний сайт, ознайомитися зі списком документів, які потрібні для отримання субсидії, визначити за показниками, чи підходить ваша родина для отримання державної субсидії.

Для одержання житлової субсидії спочатку варто зайти на офіційний сайт Для отримання житлової субсидії спочатку варто зайти на офіційний сайт

Якщо так, то можна сміливо звертатися в адміністрацію і проконсультуватися з фахівцем, який займається цим питанням особисто. Після подачі заяви родина встає в чергу. Коли вона нарешті дійде до вас можна буде звернутися в банк для оформлення іпотечного кредиту.

Для отримання державної субсидії проконсультуйтеся з фахівцем Для отримання державної субсидії проконсультуйтеся з фахівцем

Які документи потрібні для отримання субсидії?

Першим ділом варто звернутися в департамент соціальний захисту населення, де можна отримати усі необхідні дані і список документів, потрібних для отримання субсидії. Список документів, потрібних для отримання субсидії, може також відрізнятися в регіонах.

Зразок заяви для отримання субсидій на оплату ЖКГ Зразок заяви для отримання субсидій на оплату житлово

До документів, потрібних для отримання субсидії, належать:

  1. Заява – його заповнення відбувається відразу ж після видачі, але в умовах сучасного світу його вже можна знайти на офіційному сайті, роздрукувати та заповнити заздалегідь. Заява містить у собі дані про повному імені заповнює, телефон, дані паспорта і номер банківського рахунку, потрібний для отримання грошових коштів. Також потрібні дані про кожному проживає і прописаний людину в квартирі.
  2. Паспорта кожного проживаючого за адресою в разі його повноліття. В іншому випадку потрібно надати свідоцтво про народження.
  3. Документи, що підтверджують володіння нерухомістю. Наприклад, це може бути договір купівлі-продажу, успадкування, дарування або свідоцтво про право власності.
  4. Довідка про склад сім'ї форми номер 9, що видається в паспортному столі.
  5. Дані особового рахунку по кожній комунальної послуги з житлово-комунального господарства. Додається для підтвердження відсутності боргу, в зворотному випадку субсидія не буде надана.
  6. Довідки про доходи і додаткових джерелах коштів кожної людини, що проживає в квартирі, включаючи довідки про стипендії, про пенсії, за попередні півроку.
  7. Довідка про родинні зв'язки всіх проживаючих у квартирі людей.
  8. За наявності яких-небудь пільг також потрібно їх надання.
Довідка про склад сім'ї форми номер 9' data-pagespeed-url-hash='3667627220 Довідка про склад сім'ї форми номер 9

Всі документи повинні надаватися у нотаріально завіреної формі. При її відсутності при подачі пакету документів разом з копіями йдуть і оригінали. При недостовірності даних, наприклад, даних про доходи, відповідальність за подання неправдивих даних несе орган, що надав цю довідку або документ.

Пакет документів для отримання субсидій на оплату ЖКГ Пакет документів для отримання субсидій на оплату житлово

Заповнена заява розглядається протягом 10 днів. Відповідь, яким би він не був, отримують поштою. Якщо в отриманні субсидії відмовлено, поштою також приходить документ з переліком причин. При позитивній відповіді на рахунок кожен місяць надходити кошти для оплати комунальних послуг. Або гроші буде приносити разом з пенсією кур'єр.

Житлова субсидія ніколи не виділяється на всю квартиру, а лише на її частину Житлова субсидія ніколи не виділяється на всю квартиру, а лише на її частину

Важливо! Субсидію розраховують, спираючись такі параметри, як максимальний відсоток витрат на комунальні послуги.

Цей відсоток, як і прожитковий мінімум для різних областей може відрізнятися. Береться параметр вартості одного квадратного метра.

Субсидія на оплату комунальних послуг надається на півроку Субсидія на оплату комунальних послуг надається на півроку

Варто зауважити, що житлова субсидія ніколи не виділяється на всю квартиру, а лише на її частину, норму, визначену для однієї людини. Якщо проживає менше трьох осіб, цією нормою є 33 квадратних метри. Більше трьох – 18 квадратних метрів на людину.

Важливо! Субсидія на оплату комунальних послуг надається на півроку.

При позитивній відповіді на рахунок кожен місяць надходити кошти для оплати комунальних послуг При позитивній відповіді на рахунок кожен місяць надходити кошти для оплати комунальних послуг

Після цього треба її продовжувати і знову подавати документи, потрібні для отримання субсидії, або хоча б тільки ті, що стосуються доходу сім'ї за ці півроку.


12-10-2017, 14:47
649 просмотров
Нашли ошибку?