» » Популярні засоби для чищення килимів: що краще використовувати

Популярні засоби для чищення килимів: що краще використовуватиЧистка килима піною

Килими в будинку створюють затишок, і роблять приміщення більш теплим. Однак для того щоб добре їх почистити, потрібна піна для килимів, яка максимально глибоко проникає всередину покриття і виштовхує звідти бруд.

Килимове покриття є хорошим вибором для багатьох приміщень, наприклад, для дитячої, але у такого варіанту є один суттєвий недолік, а саме те, що чистити килим дуже складно. Враховуючи це, виробники побутової хімії розробили чимало засобів для того, щоб швидко привести в порядок ворсисті поверхні. Однак у покупців з'явилася нова проблема, а саме вибір миючого засобу, оскільки різноманітність просто величезна.

Досить популярним засобом є піна для килимів Ваніш Досить популярним засобом є піна Ваніш для килимів

Фахівці рекомендують вибирати засоби для чищення килимів дуже ретельно. Це буде запорукою того, щоб дороге покриття не зіпсується після обробки, а головне — воно не зашкодить здоров'ю людей. Це дуже важливий момент, так як багато чистячі засоби можуть затримуватися у волокнах килимового покриття, що створює небезпеку для людини, а особливо для дітей. Приміром, досить популярним засобом є піна Ваніш для килимів, відгуки про яку в більшості своїй позитивні.

Килимові покриття вимагають щоденного прибирання Килимові покриття вимагають щоденного прибирання

килимів та ковроліну дуже багато плюсів, але доглядати за цими поверхнями значно складніше, ніж за іншими типами покриттів. Ворс боїться рідини, і в ньому завжди збирається багато пилу. Це говорить про те, що килимові покриття вимагають щоденного прибирання. Для цього достатньо взяти пилосос. Однак періодично не завадить волога чистка килима. Правильно підібране засіб дозволить не тільки видалити всі забруднення, але і позбавити підлогове покриття від мікробів.

Вибір сучасних порошків і рідин для чищення килимових покриттів дуже великий Вибір сучасних порошків і рідин для чищення килимових покриттів дуже великий

Доглядати за килимами потрібно обережно. Навіть неправильно підібрана насадка для пилососа може призвести до того, що килим втратить свій приємний зовнішній вигляд, і виправити це вже не вийде. Тобто, якщо застосовувати неправильне засіб для чищення, можна просто перетворити хороший дорогий килим в ганчірку.

Доглядати за килимами потрібно обережно Доглядати за килимами потрібно обережно

Вибір сучасних порошків і рідин для чищення килимових покриттів дуже великий. Але це зовсім не говорить про те, що з їх допомогою можна вивести будь-яку пляму. До килими потрібно ставитися дбайливо і намагатися уникати ситуацій, при яких красиве виріб може отримати неприємне і важко виведене пляма. Якщо таке все ж з'явилося, варто звернутися за допомогою до фахівців, які зможуть вибрати правильний засіб для конкретного типу ворсу і застосувати його так, як це потрібно.

Правильно підібране засіб дозволить позбавити підлогове покриття від мікробів Правильно підібране засіб дозволить позбавити підлогове покриття від мікробів

Суха, волога або пінна чистка?

Метод очищення килимового покриття є важливою умовою для того, щоб вивести забруднення і не зіпсувати поверхню. В наш час використовують кілька видів чищення, кожен з яких має свої плюси і мінуси.

Суху чистку можна використовувати практично на будь-яких килимових покриттях Суху чистку можна використовувати практично на будь-яких килимових покриттях

Самим щадним варіантом для ворсу буде суха чистка. Для цього використовується спеціальний порошок, що створює суху піну для килимів, яку розподіляють по поверхні, а після просто вичікують певну кількість часу і пилососять. Сухі хімічні елементи вбирають в себе бруд, бактерії і неприємні запахи. Після цього досить тільки пропилососити, щоб видалити залишки порошку і суху піну для чищення килимів. Цей спосіб чищення вважається самим простим, і його можна використовувати практично на будь-яких килимових покриттях.

Спеціальні рідини для чищення килимів можуть пошкодити покриття Спеціальні рідини для чищення килимів можуть пошкодити покриття

З вологою чищенням килимів потрібно бути обережніше. Спеціальні рідини, які використовуються в даному випадку, можуть пошкодити покриття, тому варто попередньо провести тест на переносимість килимом того або іншого засобу. Для цього на невелику ділянку килима наносять трохи рідини і залишають її на кілька годин, після цього все очищається по інструкції. Якщо оброблена область килима стала чистою і красивою, причому вона не повинна бути липкою, можна переходити до вологого чищення всього килима. Також можна провести дослідження рідини для чищення килимів і меблів дещо іншим способом. Для цього потрібно приготувати піну, перелити її в ємність і залишити на ніч. Потім рідина зливається, а посуд висушується, не миючись. Якщо після висихання її стінки залишилися липкими, такий засіб краще не використовувати. Вся справа в тому, що це явне свідчення того, що піна для килима буде залишати липкий наліт. Тобто бруд до поверхні почне липнути ще сильніше, ніж до чищення.

Килими з натуральних тканин вимагають особливого до себе ставлення Килими з натуральних тканин вимагають особливого до себе ставлення

Важливо! Шампуні та інші рідкі миючі засоби не рекомендується використовувати для підлогових покриттів, виготовлених з вовни або джуту.

Натуральні тканини вимагають особливого до себе відношення, тому тут треба дуже уважно читати інструкцію з чищення килимів. Волога обробка підлогових покриттів з натуральних тканин повинна проводитися за особливими правилами. Неправильні дії можуть призвести до того, що килим деформується або в ньому заведеться грибок.

Бажано проводити вологе чищення килимових покриттів в суху і жарку погоду Бажано проводити вологе чищення килимових покриттів в суху і жарку погоду

Якщо з'явилася гостра необхідність в тому, щоб провести саме вологе чищення килима з джуту або вовни, варто скористатися пилососом з функцією миття. Це самий ощадливий і зручний спосіб для того, щоб привести в порядок килим з натуральної тканини. Після цього потрібно залишити покриття сохнути. Структура волокон шерсті і джуту така, що сушаться вони погано. А це загрожує появою цвілі і грибка.

Бажано проводити вологе чищення килимових покриттів в суху і жарку погоду. Це дасть можливість килиму швидко висохнути. Сушити покриття краще всього на свіжому повітрі.

Піну для чищення килимів бажано попередньо протестувати на невеликій ділянці покриття Піну для чищення килимів бажано попередньо протестувати на невеликій ділянці покриття

Чистка ворсистих покриттів піною для килимів дає гарні результати, коли потрібно позбавитися від сильних забруднень. Багато засоби, які використовують для приготування піни, володіють відбілюючим ефектом. Це добре, коли потрібно вивести пляму, але не потрібно забувати про те, що така здатність знищує колір килима, а це величезний мінус. Як і у випадку з миючими рідинами, піну для чищення килимів бажано попередньо протестувати на невеликій ділянці покриття, а вже потім приступати до обробки всієї площі. Працювати з піною легко. Для цього спеціальний миючий засіб сильно спінюють, наносять на килим за допомогою губки і видаляють пилососом.

Популярні рідини і порошки

Вибір рідини, з якої робиться піна для чищення килимів та м'яких меблів, дуже великий. Вони значно відрізняються за вартістю і за своїми якісними даними. Власникам дорогих килимових покриттів фахівці рекомендують не економити на рідини для чищення. Не варто купувати дешеве універсальний засіб, якщо потрібно очистити вовняний килим.

Важливо! Домогосподарки рекомендують для чищення килимів та м'яких меблів піну, приготовану з рідини Попелюшка.

Попелюшка здатна вивести плями будь-якої складності не тільки на підлозі, але і на м'яких меблів Попелюшка здатна вивести плями будь-якої складності не тільки на підлозі, але і на м'яких меблях

Воно обходиться недорого, але чудово очищає килим в домашніх умовах. Ця рідина здатна вивести плями будь-якої складності не тільки на підлозі, але і на м'яких меблях. Важливою умовою є те, що Попелюшка не повинна застосовуватися у вигляді рідини. Її потрібно використовувати тільки як піну. В іншому випадку активні діючі речовини можуть зіпсувати килимове покриття. На літр води йде всього один ковпачок миючої рідини. Наноситься піна для килимів на сухий ворс.

Ефект після використання піни Ваніш для килимів дуже хороший Ефект після використання піни Ваніш для килимів дуже хороший

Популярним засобом для чищення килимових покриттів є Ваніш, що продається у вигляді рідини, з якої готується активна піна для чищення килимів. Пропорції з водою складають 1:9, тому Ваніш вважається одним з найбільш економних засобів. Приміщення, в якому буде оброблятися килим, необхідно добре провітрювати, так як активна піна буде виділяти сильний запах і хімічні речовини. Ефект після використання піни Ваніш для килимів дуже хороший. Піна справляється навіть з дуже сильними забрудненнями.

Один ковпачок засобу Амвей розбавляється на 0,5 л води Один ковпачок засобу Амвей розбавляється на 0,5 л води

Для підлоги та м'яких меблів можна використовувати і рідина Амвей. Її особливістю є те, що на ворсі після чищення залишається захисний шар, який відштовхує пил і спрощує прибирання підлоги надалі. Один ковпачок засобу Амвей розбавляється на 0,5 л води. Все збивається, поки не утворюється густа і м'яка піна. Вона наноситься на килимове покриття, після чого потрібно дочекатися її повного висихання. Це, як правило, йде близько 6 годин. Потім потрібно провести якісну обробку поверхні за допомогою пилососа.

Компоненти порошку Керхер ефективні, але досить токсичні Компоненти порошку Керхер ефективні, але досить токсичні

Найбільшою популярністю користується засіб Керхер — піна для чищення килимів, відгуки про яку тільки позитивні. Його використовують для сухого чищення або розводять у воді і розпилюють на килимі або будь-яких текстильних виробах. Звертатися з цим препаратом потрібно дуже обережно, так як компоненти порошку ефективні, але досить токсичні.

Засіб для чищення килимів Сяйво можна придбати у вигляді спрею Засіб для чищення килимів Сяйво можна придбати у вигляді спрею

Зручним засобом для глибокого чищення килимів та м'яких меблів є «Сяйво». Його можна придбати у вигляді спрею, що спрощує чистку.

Домашні засоби для чищення килимів

Якщо немає бажання використовувати хімію для обробки килимових покриттів, наприклад, піну для чищення килимів Ваніш або інші подібні засоби, можна вдатися до народних методів. Вони не настільки ефективні, як популярні рідини та порошки, але точно безпечні і недорогі.

Одним з найбезпечніших методів чищення килимових покриттів є використання квашеної капусти Одним з найбільш безпечних методів чищення килимових покриттів є використання квашеної капусти

Деякі господині чистять свої килими скипидаром. Його потрібно змішати з водою і простим пральним порошком. Засіб добре справляється з багатьма видами забруднень.

Важливо! Одним з найбільш безпечних методів чищення килимових покриттів є використання квашеної капусти. Єдина умова — готувати її потрібно без додання оцту.

У домашніх умовах можна виготовити піну для килимів з прального порошку і соди В домашніх умовах можна виготовити піну для килимів з прального порошку і соди

Квашену капусту потрібно трохи промити водою і розкидати по килиму. Не кожен знає про цьому способі, але насправді капуста добре вбирає бруд. Коли вона стане сірою, можна змести її і викинути. При необхідності процедуру повторюють кілька разів, а потім килим чиститься пилососом. Засіб хороше, але запах кислої капусти на деякий час залишиться. Якщо чистка проводиться взимку, варто винести килимове покриття на сніг. Він чудово освіжає ворс і позбавляє від неприємних запахів.

з оцтом Сода добре видаляє складні забруднення Сода з оцтом добре видаляє складні забруднення

В домашніх умовах можна виготовити і піну для килимів. Для цього можна взяти звичайний пральний порошок і змішати його з содою. Ця суміш розбавляється водою і збивається до отримання густої піни. Її наносять на килим, а після все прибирають пилососом.

Фахівці рекомендують вибирати засоби для чищення килимів гранично ретельно Фахівці рекомендують вибирати засоби для чищення килимів гранично ретельно

Якщо немає грошей на покупку спеціального засобу для чищення, наприклад, піни Vanish для килимів, Керхер, Амвей, то сода з оцтом теж можуть допомогти. Вони добре видаляють складні забруднення, але можуть вплинути на яскравість кольору килима. Наносити таку піну найзручніше за допомогою пульверизатора.


19-01-2018, 09:00
519 просмотров
Нашли ошибку?