» » Застосування грушанки в домашніх цілях

Застосування грушанки в домашніх ціляхgrushanka lechebnye (9)

Лікувальні властивості і протипоказання грушанки варто знати тим, хто страждає хворобою нирок і сечового міхура. Як і багато інші трави, це рослина давно вже використовується в народній медицині. В його красивих білих суцвіттях і блискучих круглих листі ховаються прекрасні цілющі властивості.

Загальний опис рослини

Грушанка на фото виглядає милим квіткою з клумби. Суцвіття-будиночок має форму стрижня. Воно густо всипане білими квіточками з рожевою серединкою. Рослину відносять до багаторічників сімейства Вересових. Корінець вузький і довгий. Стебло рослини завжди розташований вертикально, а суцвіття видають приємний солодкуватий аромат. Його порівнюють із запахом конвалії і деяку подібність справді є. Рослина цвіте з кінця весни до середини літа. На місці колишніх суцвіть утворюються маленькі плоди з насінням трави. Це невеликі опуклі диски.

Опис рослини грушанки

Існує кілька різновидів грушанки. Серед них найбільше застосування в народній медицині знайшла грушанка круглолиста. Сама її назва говорить про формою листя – вони акуратні і круглі, мають м'який глянсовий блиск. Саме їм і привласнюють лікувальні властивості широкого спектру дії. Крім цього виду грушанки існують так само зеленоцветковая, мала, середня, почковидная, великоквіткова та інші. Вони населяють різні території Європи, але на просторах слов'янських країн найбільш поширена круглолиста, звідси і широке застосування.

Цілющі властивості

У листках рослини містяться дубильні речовини. Це дає можливість застосовувати його при загоєнні ран. Воно робить тканини менш проникними для інфекцій. Ефірні олії несуть в собі антисептичні властивості. Як видно, рослину можна використовувати там, де необхідно послабити запалення і відновити захист покривів від інфекцій. Сахароза в листках міститься в невеликих кількостях. Її не варто розглядати в якості лікуючого речовини, але вона просто є продуктом харчування і, як і всякий вуглевод, додає сили.

Грушанка дуже цілюща

Дуже цінно, коли в лікарському засобі міститься вітамін С або аскорбінова кислота. Це сприяє відновленню судин і розвитку нових капіляр. Адже, це доведений факт, що до запалень схильні саме ті органи, де порушена нормальна активна циркуляція крові. Цінну аскорбінову кислоту так само містить трава грушанка. У ній також було знайдено арбутин. Це рідкісне речовина міститься в дуже небагатьох джерелах. Його можна знайти також у листі брусниці і мучниці.

Особливості застосування

Вище згадане речовина арбутин надає грушанке її специфічні лікувальні властивості. Це гіркувате речовина добре розчинно в гарячій воді, що робить ефективними відвари з травою. Арбутин є дуже сильним антисептиком. Саме тому грушанка за відгуками відмінно допомагає при хворобах сечового міхура.

Грушанка застосовується при запаленому міхурі

Проте з цими ліками варто бути обережним. Воно токсично, або простіше кажучи, отруйні у великих концентраціях. Але і зовсім його уникати то ж не варто, так як деяка токсичність — це властивість більшості антисептиків. Цією ж речовиною, його витяжкою або маззю на основі цієї рослини можна освітлювати шкіру, так як воно блокує вироблення природного пігменту. Найкращим чином грушанка підходить для зовнішнього застосування для лікування подряпин, ран, запалень. Швидкому відновленню здоров'я буде сприяти цілий комплекс містяться в ній речовин. При цьому можна використовувати не тільки листя, але також стебло і квіти. Вона може полегшити стан при головних болях або проблеми з кишечником.

Фото 1: Фото 2: Фото 3: Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Грушанка дуже цілюща Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Грушанка лікарська на фото Фото 24: Фото 25: Фото 26: Опис рослини грушанки Фото 27: Грушанка застосовується при запаленому міхурі Фото 28: Фото 29: Фото 30:
8-02-2018, 15:16
262 просмотров
Нашли ошибку?