» » Проводка і вентиляція в гаражі своїми руками

Проводка і вентиляція в гаражі своїми рукамиВідкрита електропроводка в гаражі

Гараж є приміщенням, до якого пред'являються особливі вимоги щодо облаштування внутрішніх комунікацій. У першу чергу це стосується вентиляційної системи і електричної проводки.

Система вентиляції в гаражі

Гараж – технічне приміщення, нежитлове, а тому рідко опалювальне. За санітарно-технічним нормамв гаражі в холодну пору року температура повітря не повинна опускатися нижче + 5 градусів. Холодні маси повітря в маленькому приміщенні, накопичуючись, створюють застійні явища. Стіни покриваються цвіллю, виникає грибок. Автомобіль, який знаходиться в гаражі, також піддається впливу корозії. Щоб запобігти негативний вплив холодного, сирого повітря в приміщенні, повинна бути обладнана вентиляція в гаражі. Своїми руками зробити її досить нескладно. Вентиляція повинна до 10 разів на добу повністю прокачувати весь об'єм повітря, що заповнює гараж. Схему вентиляції необхідно розробити ще до початку будівництва гаража. Простіше всього облаштувати вентиляцію, зробивши отвори в стінах на різній висоті і глибині. В ті частини приміщення, що знаходяться нижче рівня землі, заводять труби. Таким чином, в холодну пору року повітря, захоплений, так званим, протягом, буде виштовхувати скупчилися в нижній частині маси холодного повітря.

Схема вентиляції в гаражі

Це найпростіший спосіб вентиляції в гаражі своїми руками. Є й інші, які можна застосовувати по окремо і в сполученні:

  • з застосуванням вентиляторів (механічна вентиляція);
  • з застосуванням вентиляторів і принципу природної циркуляції повітря (комбінований спосіб).

Розмір і внутрішньо переріз труб розраховують, виходячи з обсягу приміщення. В середньому, на 10 квадратних метрів труба повинна бути діаметром не менше 15 сантиметрів.

Проводка у гаражі

В гаражі електропроводка необхідна з кількох причин:

  • як і будь-яке приміщення, що використовується в господарстві, воно має досить освітлюватися;
  • гаражі часто проводяться роботи з ремонту з використанням електрики.

Відкрита електропроводка в гаражі

Проводку в гаражі своїми руками зробити цілком можливо. Спочатку складається проект, малюється схема розташування розеток, освітлювальних приладів, вимикачів. Освітлення для гаража зручніше робити комбінованим: один загальний світильник і місця, де передбачається проводити роботи, обладнати додатковими точками освітлення.

При облаштуванні електропроводки своїми руками в гаражі, слід враховувати, що це технічне приміщення, не завжди достатньо опалювальне, по-перше, а по-друге, з можливістю проведення різних робіт із застосуванням води і різних хімічних речовин, фарби, розчинники в тому числі. Тому проведення в гаражі краще робити прихованої, щоб виключити можливе попадання і пошкодження електропроводки.

Для прокладки системи електропроводки в стінах в місцях, передбачених схемою, слід пробити (проштробити) канавки для укладання проводів, не більше 2 сантиметрів глибиною. Проводу можна закріплювати в точкових місцях розчином азбесту або спеціальними пластиковими кріпленнями. В кінці робіт, коли прокладені дроти, прилади і розетки підключені та перевірені в роботі, необхідно закрити розчином проводку і в цілях безпеки не включати пару днів до висихання розчину.

Проводку і систему вентиляції досить нескладно обладнати своїми руками. Потрібно лише підготуватися теоретично і розуміти принцип роботи систем.

Фото 1: Фото 2: Фото 3: Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Схема вентиляції в гаражі Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Відкрита електропроводка в гаражі Фото 30: Фото 31: Електропроводка в гаражі
8-02-2018, 11:07
419 просмотров
Нашли ошибку?