» » Проект лазні з мансардою

Проект лазні з мансардоюТонкощі проектування

Лазня з додатковим полуэтажом – ідеальне рішення для забудовників, які страждають від дефіциту місця на ділянці або від дефіциту грошових знаків. Житловий горище давно вже перестав дивувати обивателя, навпаки – всі прагнуть заощадити і кошти, і час, і простір, тому, найчастіше, використовують проект лазні з мансардою для задоволення своїх потреб у житловому приміщенні, або кімнаті для відпочинку, або в більярдній, без яких сучасна лазня вважається неповноцінною.

Це природне бажання власника нерухомості: щоб вона принесла подвійну або потрійну користь, була багатофункціональною, зручною і радував око своїм зовнішнім виглядом.

Будівництво каркасної лазні з мансардою

І що найприємніше – така споруда під силу кожному з вас, якщо є матеріал і бажання. Подібне будівництво має ще один незаперечний плюс: в існуючих нормативних актах визначення лазні дано, як «допоміжна господарська споруда», що означає відсутність спеціального дозволу на її зведення і необов'язковість розробки і затвердження проектної документації.

лазня з мансардою та терасою

 • Варіанти зведення лазні з мансардою
 • Баня з бруса
 • Замовити або побудувати?
 • Проект «для себе»

  Незважаючи на таку документальну вольницю, приступати до будівельних робіт без проектування не годиться: ви ж не хочете, щоб замість добротної лазні на вашій ділянці зросла кривобоке незрозуміло що, готовий впасти в будь-який момент?

  Що не кажіть, а лазня в російських традиціях залишається основним показником гостинності та перспективності господаря (його вміння підбирати якісний матеріал, організовувати роботу і в результаті отримувати реалізацію проекту в найкращому вигляді).

  Варіанти зведення лазні з мансардою

  Отже, де беруться проекти бань з мансардою? В абсолютно різних місцях: документацію можна замовити у фахівців (але це не дуже вигідно економічно), можна завантажити з інтернету (але тут треба дивитися в обидва і користуватися матеріалами тільки авторитетних перевірених ресурсів), можна, врешті-решт, зобразити самостійно, але проект повинен бути максимально точним, з розрахунками до міліметра.

  Як і всі будівельні роботи, спорудження лазні необхідно починати зі складання кошторису і визначення кількості матеріалів.

  лазня з мансардою 2

  Чим цікава лазня з мансардою?

  Про дизайні зараз промовчимо, хоча невеликі споруди з житловим горищем можна настільки творчо обіграти, що вони будуть, швидше, схожа на будиночки з казки або на космічні капсули, ніж на госпбудівлі.

  будівництво лазні з мансардою

  Зараз кожного власника нерухомості більше цікавить можливість розширення корисної площі. Відразу назвемо цифру – простір лазні завдяки другого поверху або полуэтажу збільшується в два рази. Ще один корисний нюанс: мансарду можна прилаштувати на вже готову і діючу на всю міць, лазню. Таким чином, крихітна банька набуде статусу солідного споруди, і гордо іменуватися лазнею 6х6 з мансардою.

  Мансарда – найоптимальніше рішення, якщо виникла потреба розширити помивочну: кімнату відпочинку переносять на другий поверх, а на першому залишають лише передбанник і парну з душем.

  Проекти лазня з колоди з мансардою

  Тонкощі проектування

  Ну що? Ви вже сповнені рішучості і готові приступити до початку будівельних робіт, щоб справа, як у казці, йшла на лад, і нова лазня з'явилася у дворі не пізніше задуманої вами терміну? Не поспішайте... Вивчіть, будь ласка, нюанси, які необхідно враховувати при будівництві лазні з мансардою. Наявність другого поверху вимагає дотримання деяких правил.

  Лазні з бруса з мансардою

  1. Ретельне планування і зведення міжповерхових шарів ізоляції: гідро-, паро - та тепло.
  2. Необхідність вбудованих в дах вікон обов'язково з подвійним склом. Так ви забезпечите горищне приміщення світлом, а всю баню – вентиляцією.
  3. З'єднайте нижній і верхній поверхи сходами, вона просто зобов'язана бути міцною і некруто. Пологість щаблів повинна гарантувати комфортний підйом на мансарду розслабленим пором гостям. Але площа, яку ви відводите для сходів, мінімізуйте обов'язково!
  4. Враховуйте той факт, що найбільш пристосовані для спорудження мансарди – «ламані» покрівлі, їх і називають мансардними. Крутий нахил стін і вертикальне розташування фронтонів дозволяють використовувати простір під дахом з максимальною користю. Від кута нахилу даху буде залежати кількість корисної площі мансарди. Зазвичай кут задають в межах 30 -60 градусів.
  5. Проектуючи лазню з мансардою, враховуйте навантаження на фундамент, яку буде надавати практично повноцінне двоповерхова споруда.

  Проекти бань з мансардою

  найдешевша з технологій – каркасне будівництво

  Щоб занадто не морочитися будівельними роботами, а зробити все швидко, якісно і за невеликі гроші, зверніть увагу, наскільки зручна у спорудженні каркасна баня з мансардою.

  Результат ви отримуєте той же: якісне естетично оформлене споруда, тільки набагато швидше і дешевше, ніж така ж лазня, але з колод чи блоків.

  Проекти бань з мансардою 2

  Як побудувати?

  1. Несучу конструкцію при подібній технології будують з брусів, підбираючи перетин з урахуванням майбутньої гідроізоляції, а стійки розміщують на нижній обв'язці, дотримуючись проміжки 0,6 метра, і з'єднують з верхньою обв'язкою.
  2. Кутові стійки (і для обв'язки) – це бруси товщиною 10х10 см; рядові стійки можуть бути і тонший – 5х10 див.
  3. Коли каркас готовий, його необхідно обшити. Для обшивки зовні доцільно використовувати матеріал під назвою ЦСП або іншій –ОСП. Це вогнетривкі і водостійкі матеріали, які розроблені спеціально для спорудження легких, але міцних споруд. Виробники випускають їх у вигляді зручних листів, які лягають на каркас майже без обрізки (ну, може, десь щось не вміститься доведеться трохи підкоригувати). Якщо крок стійок у вас такий же, як вказано трохи вище інструкції (0,6 м), то сміливо використовуйте аркуші розміром 1,25 м (ЦСП) і 1,22 м (ОСП).
  4. Для внутрішньої обшивки візьміть пінополістирол і кріпіть його до каркаса, не забуваючи заповнювати щілини будівельною піною (враховуйте головний мінус цього матеріалу – пінополістирольні стіни не «дихають», тому лазня буде потребувати додаткової вентиляції). Якщо ж вирішили зробити внутрішню обшивку з мінвати, то вгадали з матеріалом, що має відмінну паропроникність.
  5. Споруда пароизоляционнного шару при обшивці пінополістиролом і мінватою дещо відрізняється: в першому випадку пароізоляційна плівка кріпиться на пінополістирол зверху, у другому: перший шар – гідроізоляційна плівка, потім – вата, потім – пароізоляція (фольгована плівка).
  6. Облицьовувати каркасну лазню можете любимо матеріалом і так, як вам підкаже фантазія: тут однаково доречні дошка, брус, плитка, камінь, сайдинг, блок-хаус.

  проекти лазні з мансардою

  Власники дачних ділянок за багато поважають і цінують каркасне будівництво. По-перше – це будь-яка споруда, яке виросло за лічені дні. Якщо це лазня з мансардою під ключ недорого вийде і, головне, нею можна користуватися відразу ж після будівництва. Чи То справа лазня з колод: такого спорудження ще з годок вистоятися потрібно.

  Варіанти зведення лазні з мансардою

  Дуже добре виглядає бревенчатое будівля лазні – така собі жива казка на власній ділянці. Одне погано: щоб побудувати таку, хоч би це була лазня 6х6 з мансардою, хоч би це була сама крихітна з бань – все одно необхідні досвід і професіоналізм. Якщо ж такі відсутні, доведеться наймати майстра, а вони за свою роботу пред'являють досить високі матеріальні вимоги. Плюс ще матеріал, що теж недешево. Ось і виходить, що проект лазні 6 на 6 з мансардою виявиться «золотим».

  Проект лазні з мансардою 3

  Його можна дещо здешевити, купивши готовий зруб строймаркете і встановивши у себе на ділянці власними силами, але і в цьому випадку знадобиться консультаційна або практична допомога професіонала.

  Щоб полегшити процес спорудження (поставлення) покупного зрубу, підготували для вас своєрідну шпаргалку послідовності дій.

  1. Очищення будмайданчика і заливка фундаменту, найпростіший у виконанні – стовпчастий, найдорожчий – стрічковий.
  2. Укриття підстави гідроізоляційним шаром (руберойд), далі – укладання на гідроізоляцію колод нижньої обв'язки і лад для підлоги. Кінці лаг вставте врізки, зроблені в колоди обв'язки.
  3. Тепер встановіть зруб.
  4. Дах лазні утеплюють подвійним руберойдом, створивши напередодні подвійну обрешітку. Кращий покрівельний матеріал для баньки – металочерепиця.
  5. Зруб слід проконопатити і обробити дерево 2-3 шарами вогнестійкого речовини.
  6. Тепер займіться монтуванням статі: для утеплення знизу скористайтесь керамзитом, насипавши його між гідроізоляційними шарами.
  7. Зазвичай лазня з мансардою під ключ виготовлена вже в виробничих умовах, але новоспеченому господареві адже хочеться дошліфувати, довести все до ідеалу. Тому шліфуйте на здоров'я! Внутрішня частина стін не повинна мати ні зазору, ні колючки. Більше ніякої обробки не знадобиться – рублені стіни виглядають гармонійно і сучасно.
  8. Поставте двері і вікна, змонтуйте подлеты, настелите підлоги – і користуйтеся вашої лазнею.

  Проект лазні з мансардою 2

  Баня з бруса

  Охарактеризувати цю споруду як щось середнє між каркасною спорудою і зрубом не вийде – це будиночок далеко не середньої ціни і не посереднього дизайну. Лазні з бруса мають дуже презентабельний вигляд. Так і паритися в них більш комфортно, ніж в каркасних за рахунок того, що між брусами прокладений джгут і льняна пакля для додання парильні максимальної герметичності.

  Щоб відчувати себе «як на курорті», замовники висловлюють побажання, щоб була для них лазня з мансардою та верандою – проекти таких споруд дуже легко реалізувати при будівництві лазні з бруса.

  Лазня – це завжди відпочинок, релакс, розслаблення після трудових буднів, актуальне в любу пору року. Заради інтересу опитайте своїх знайомих, впевнені, вони скажуть, що і влітку не проти відвідати гарну лазню. А після парної так добре відпочити на веранді, попиваючи мінералку або холодне пиво.

  проект лазні з бруса

  Але наявність веранди в лазні має ще одну практичну сторону: якщо лазня 5 на 5 з мансардою (а це маленьке споруда), то на веранді дуже зручно розташувати сходи, що ведуть до горищного приміщення.

  Замовити або побудувати?

  Безсумнівна перевага сучасного будівництва – це можливість придбати готову коробку, встановити її у себе на ділянці і сказати: ось, мовляв, баньку спорудив. І без брехні! Встановити зруб або брущаті стіни – справа заморочливое.

  Тому більшість шанувальників банного відпочинку все частіше замислюються, а чи може бути такий варіант: лазня з мансардою під ключ недорого, зведена бригадою професіоналів?

  Лазня з мансардою з профільованого брусу

  Вибір є завжди, але навряд чи він може сподобатися любителям добротних дерев'яних будівель. Ідея полягає в зведенні лазні із каркасною основою або вживаного цегли (шлакоблоку). Але професіонали з солідних компаній з таким матеріалом не працюють. Хіба що ви зможете найняти декількох майстрів-самоучок, які будують «все з усього». Але в цьому випадку вам, як замовнику, доведеться дуже ретельно вивчити їх біографію та ознайомитися з репутацією.


  10-02-2018, 06:32
  324 просмотров
  Нашли ошибку?