» » Роботи в осінньому саду

Роботи в осінньому садуСадова візок зі старими листами

Осінь віщує збирання врожаю, завершення дачного сезону і початок підготовки до зими. Осінні роботи в саду і городі мають велике значення, тому що від них залежить успіх майбутнього сезону. У цій статті будуть розглянуті основні садові роботи восени та строки їх проведення.

Вересневі роботи

Осінній сад в цьому місяці потребує проведення ряду заходів. Вересень – це пора збору урожаю, а також, час оцінки підсумків дачного сезону.

Почати потрібно з видалення бур'янів, збирання опалого листя та сухих стебел рослин. Необхідно своєчасно очистити город від опалих плодів, оскільки в них можуть знаходитися шкідники. Потім вони можуть потрапити в ґрунт на зимівлю, а навесні утворити нову популяцію, яка сильно нашкодить сівби культур.

Прибирання листя в саду Почати потрібно з видалення бур'янів, збирання опалого листя та сухих стебел рослин

Візьміть за правило: все, що впало з дерева (гілки, плоди, листя), необхідно видалити з території ділянки.

Проводиться осіння обрізка багаторічних рослин (особливо декоративних). Однак півонії зберігають декоративний вигляд тривалий час, тому обрізати їх можна не в якийсь певний час, а за фактом в'янення рослини.

Багато представників рослинного світу не потребують обрізки. До таких належать гейхери, чистець, бадан, чебрець та інші. Взагалі, не варто поспішати з «оголенням» саду – він може радувати вас своїми яскравими фарбами до самої зими.

Що ж необхідно зробити на городі? Спочатку потрібно приступити до збирання картоплі, моркви і буряків. Потім – зібрати урожай гарбуза, капусти.

Підготовка дерев до зими Особливу увагу слід приділити підготовці дерев до зими

До удобрення грунту восени потрібно поставитися серйозно. Не рекомендується робити азотні підживлення, тому що вони надають ростостимулюючий дію. Восени в грунт можна вносити органіку: торф, гній. Газон воліє калійні підгодівлі, а плодово-ягідні рослини – комплексні. Необхідно дотримуватись інструкцій по застосуванню осінніх добрив.

Особливу увагу слід приділити підготовці дерев до зими. Вересень – останній місяць в сезоні, коли можна проводити обрізку гілок. Потрібно розпушити ґрунт біля кореневої системи – це допоможе деревах краще «дихати». Існує помилкова думка, що побілку дерев слід проводити навесні. Між тим рослини, оброблені восени, виявляють велику стійкість до морозів. У розчин вапна додають казеїновий клей і червону глину. Це робиться для того, щоб побілка не змилася з дерев дощем.

Якщо у вас є бажання змінити вигляд саду, то вереснева пора є найкращим часом для нових посадок. Перша половина місяця ідеально підходить для висадки в грунт чагарників, хвойних і листяних дерев. Рекомендовані до посадки кущі – агрус, смородина.

Окремий пункт – підготовка газону. Він потребує стрижки і причесывании з допомогою віялових граблів. Після цього потрібно провести аерацію – прокол грунту газону з метою поліпшення її дренажу. Аерація проводиться, як правило, за допомогою вил.

Далі необхідно приступити до підготовки ставка. Невеликі декоративні водойми підлягають осушенню. Якщо ставок має великі обсяги, то його можна і не осушувати, але без чищення не обійтися.

З великими клопотами зіткнуться власники зарибнених водойм. Якщо мова йде про великому ставку, то краще дати його мешканцям можливість залишитися у звичній для них обстановці. Але при цьому у водоймі доведеться підтримувати оптимальний температурний режим і забезпечує необхідну концентрацію кисню з допомогою насоса. Жителів дрібних водойм можна помістити в акваріуми.

Підзимовий посів Приступати до подзимнему сівби слід при поверхневому замерзанні землі

Заходи в жовтні

Середина осені характеризується настанням перших заморозків, тому садівникам слід уважно стежити за температурою повітря.

Можна продовжувати вересневі посадки лілійних: тюльпанів, конвалій. В кінці жовтня їх необхідно замульчувати. Для цього використовується, як правило, торф або перегній.

Багаторічні рослини залишаються в грунті на зимівлю. Необхідно тільки розпушити навколо них землю, внести добрива і обрізати надземну частину. Однак не варто обрізати злаки. По-перше, вони покращують вигляд саду восени. По-друге, злаки затримують сніг на поверхні ґрунту, тим самим утеплюючи її.

Крім того, можна займатися подзимним сівбою однорічних рослин маку, календули, дзвіночків, айстр. Тут необхідно враховувати погодні умови, характерні конкретно для смуги, в якій розташований ваш ділянку. Приступати до подзимнему сівби слід при поверхневому замерзанні землі.

Заготівля живців Кращим періодом заготівлі живців для посадки навесні є час з середини листопада до початку грудня

Роботи в листопаді

Основне завдання садівників і городників в цьому місяці – забезпечення порядку на ділянці.

Найкращим періодом заготівлі живців для посадки навесні є час з середини листопада до початку грудня. У цей час відбувається поступове зниження температури повітря, в ході якого рослини гартуються. Зберігати живці необхідно при температурі від 2 до 4 градусів нижче нуля.

Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
11-02-2018, 08:06
264 просмотров
Нашли ошибку?