» » Розмноження туї

Розмноження туїВирощування туї

останнім часом великою популярністю користується ландшафтний дизайн.Власники власних ділянок воліють самостійно висаджувати і розмножувати рослини. Особливо актуальним є питання про розмноження туї, оскільки зробити це досить непросто. Необхідно володіти деякими знаннями в цій області.

 • Обрізка туї
  • Кілька важливих порад
 • Розмноження туї: деякі особливості

  Є два способи розмноження туї – вегетативно і насінням. Використання насіння можливо тільки для деяких видів кущів. В іншому випадку декоративні якості рослин будуть втрачені. Крім цього, виростити деревце з насіння досить складно, цього буде потрібно кілька років. Все це час саджанці потребують утеплення та добриві, інакше вони загинуть. Набагато частіше для розмноження туї використовується вегетативний спосіб, тобто використання живців. Всі різновиди туї можуть бути розмножені цим способом.

  Розмноження туї Виростити ту з насіння досить складно, на це буде потрібно кілька років

  Розмноження туї живцями

  Заготовляти живці необхідно в середині весни. Якщо в цей час ви не встигли це зробити, можна орієнтуватися на другу фазу росту рослин. Це теж добре, але в цьому випадку вкорінювати живці доведеться на наступну весну.

  Для розмноження підійдуть живці з двох-трьох літніх рослин. Зрізати можна тільки самі верхні гілочки. На них повинні бути здорові зелені голочки, висота яких досяг не менше 10 див. Відривати живці необхідно різко, щоб на самому кінчику залишився шматочок з торішньої деревиною. Кори при цьому бути не повинно. Якщо вона залишилася – зачистите її. Нижні 2-3 см очистіть від хвойних голок, і поставте заготовки у розчин будь-якого стимулятора росту. Для того щоб з'явилися зачатки корінців буде досить доби, а іноді і менше.

  Розмноження туї живцями Для розмноження підійдуть живці з двох-трьох літніх рослин

  Для вкорінення підбираються ящики на коротких ніжках, з отворами і дренажним шаром. Замість грунту необхідно використовувати чистий пісок. Для того, щоб позбавитися від мікроорганізмів облийте його крутим окропом і розчином марганцівки. Живці на 1-1,4 см занурте в грунт, гарненько утрамбуйте пісок і обережно полити чистою водою.

  Ящики з розсадою перенесіть в будь-яке місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені. В середині весни, коли є загроза виникнення заморозків, скриньок необхідно забезпечити парник. Для цього вони ховаються плівкою. Перші 60 днів живці поливаються раз на добу (в спеку полив збільшується до двох разів). Якщо температура повітря досить висока, плівку необхідно знімати і замість неї використовувати марлю. Обприскування саджанців проводиться через марлеву тканину. Додаткового поливу вони не вимагають.

  У вересні саджанці висаджують у відкритий грунт або оброблені горщики. До початку осені живці вже будуть мати досить розвинену кореневу систему, тому пересаджувати їх потрібно дуже акуратно. Грунт для подальшого вирощування саджанців туї повинна бути кислою. У неї обов'язково потрібно додати торф. Молоді пагони продовжують вкорінюватися ще впродовж 2-3 років. В цей час за ними потрібно ретельно доглядати: поливати і видаляти бур'яни.

  Обрізка туї

  Молода туя потребує правильній обрізці. Це має важливе значення для її розвитку і нормального росту. Для обрізки використовується ручний секатор і серп. Саме за допомогою цих інструментів можна домогтися формування будь-якого виду крони.

  Обрізка туї Зріжте у підстави пошкоджені гілочки туї

  Першим ділом необхідно ретельно оглянути крону і визначитися з бажаною формою. Гарненько опрацюйте кінчики гілок – це сприятиме більшій галуження. Зріжте у підстави пошкоджені гілочки. Якщо гілки ростуть досить щільно, їх проріджують рівномірно, щоб забезпечити необхідну циркуляцію повітря. Крім цього, в кроні не будуть заводитися різні шкідники.

  За допомогою секатора підстрижіть листя, щоб отримати бажану форму і розмір. Для того щоб оцінити роботу, відійдіть трохи назад або убік. Для поліпшення росту використовуйте спеціальну стрижку з зажимом. Ні в якому разі не обрізайте зелені паростки, щоб у кроні не сформувалося негарне отвір. Зрізані нові пагони можуть призвести до того, що в цій області зупиниться зростання. Для запобігання горизонтального розростання гілок, обрізайте верхівку дерева. Деякі види туї зовсім не потребують обрізки. До них належать кулясті туї. Ростуть вони дуже повільно і відразу ж набувають необхідну форму.

  Доглянута туя Обрізати тую краще на початку червня, а потім – у кінці серпня

  Кілька важливих порад

  Обрізати рослини краще на початку червня, а потім – в кінці серпня. У проміжку необхідно постійно коригувати крону. Корекція буде незначною, але робити її слід регулярно. Для роботи використовуйте гострі і чисті інструменти. У цьому випадку ви впораєтеся з роботою швидко і не завдасте шкоди рослинам.

  Фото 6: Висока туя Фото 7: Декоративна стрижка туї Фото 8: Огорожа з туї Фото 9: Використання туї у ландшафтному дизайні Фото 10: Велика туя Фото 11: Лабіринт з туї Фото 12: Маленька туя Фото 13: Незвичайна туя Фото 14: Чарівна туя Фото 15: Поширена туя Фото 16: Топиарная стрижка туї Фото 17: Туї у формі квадратів Фото 18: Туї для живоплотів Фото 19: Туя східна Пирамидалис Ауреа Фото 20: Туя західна Брабант Фото 21: Туя західна в природі Фото 22: Туя західна Даніка Фото 23: Туя західна Смарагд Фото 24: Туя золотиста Фото 25: Туя колоновидна Фото 26: Туя Колумна Фото 27: Туя на дачі Фото 28: Дивовижна туя Фото 29: Доглянута туя західна Фото 30: Хвоя туї
  8-02-2018, 19:55
  342 просмотров
  Нашли ошибку?