» » Різновиди вітрогонки

Різновиди вітрогонкиВирощування вітрогонки

Анемона – чарівний багаторічний квітка, що привертає увагу глибиною кольору і красивою текстурою пелюсток. Це трав'яниста рослина може стати прикрасою саду, виконаного в будь-якому стилі, а крім того, добре поєднується з різними інтер'єрами. У Росії анемона більш відома під назвою анемона. Фото її квітів завжди вражають соковитістю фарб, візерунками і формою пелюсток – незалежно від того, зроблені вони на підмосковній дачі або в професійній голландської оранжереї.

Опис

Анемона, вона ж анемона, відноситься до багаторічних трав'янистих рослин з родини жовтецевих, і в природному вигляді найбільше поширена у Середземноморській Європі, Східній Азії і Північній Америці. За офіційними даними, в нашій країні сьогодні вирощується близько півсотні видів вітрогонки.

В залежності від конкретного сорту анемона може зростати бульби або кореневища. Листя анемони за зовнішнім виглядом нагадують бадилля моркви або петрушку. Під час цвітіння на стеблах висотою до 60-80 сантиметрів утворюються махрові і прості розетки блюдцевидной форми. Колірна палітра вітрогонки дуже обширна і включає в себе білий, червоний, рожевий, фіолетовий, синій та інші кольори і відтінки.

Анемона многонадрезная Залежно від конкретного сорту анемона може зростати бульби або кореневища

Квіти анемони, фото яких додані до даної статті, розростаються до 3-8 см у діаметрі. Вони з'являються два рази в рік: в кінці квітня – початку травня і в середині серпня – вересні. Нерідко яскраві бутони розкриваються ще до того, як на деревах з'являються великі листя. Так вони служать своєрідним сигнальним феєрверком, який сповіщав про прихід літа.

Сорту вітрогонки

Будучи не надто вибагливим рослиною, анемона відмінно прижилася в нашій країні і дуже часто зустрічається в лісах і полях. Найбільшого поширення у нас отримали анемона дібровна і анемона лютиковая, проте насправді сортів і різновидів цієї рослини набагато більше.

  1. Анемона лютичная, лютиковая або лютиковидная отримала свою назву завдяки подібності з жовтцям. Росте вона в мішаних і листяних лісах. Наукове визначення свідчить, що анемона лютиковая – це окремий рід трав'янистих рослин, в якому нараховується понад 100 природних і виведених видів з Європи, Азії та Північної Америки. Завдяки тому, що лютиковую ветреницу легко культивувати, вона придбала популярність у садівників і квіткарів. Помітні жовті квітки з'являються через два тижні після сходу снігу і виростають до 3 сантиметрів в діаметрі.
  2. Ветреницу лісову, що виростає неподалік від дубів, також називають дібровної. На відміну від своєї «сестри», описаної вище, анемона дібровна більш вимоглива до якості ґрунту і не любить холодні зими. Бутони її трохи крупніше і в діаметрі досягають 5 сантиметрів. Пелюстки, як правило, білого кольору з блакитними відтінками біля основи.
  3. Анемона корончатая багатьма квітникарями називається царицею всіх ветрениц. Такий статус їй забезпечують воістину величезні (для цього сімейства) суцвіття – до 8 сантиметрів у діаметрі. Зустрічаються як махрові, так і прості квітки з дуже схожої на макову серцевиною. Як і личить царської персони, анемона корончатая чутлива і примхлива – погано переносить заморозки і не приживається в будь-якому грунті. Цвіте з кінця травня.
  4. Анемона алтайська – рідкісна анемона, що приходить в колір раніше інших – в середині квітня – на початку травня. Характерні волосисті пелюстки утворюють білі 5-сантиметрові суцвіття з легким сиреневатым відливом.
  5. Анемона японська. Найпізніша красуня цього сімейства. Стебла японської вітрогонки мають висоту до 1 метра і вінчаються пишними білими або рожевими суцвіттями з тичинками золотистого кольору. Примітно, що привабливий вигляд квіти зберігають аж до перших заморозків.
  6. Анемона ніжна – найскромніший сорт анемони. У квітні її рожево-білі або синьо-фіолетові квітки піднімаються всього лише на 15 сантиметрів над землею і радують своїм прекрасним виглядом не більше трьох тижнів.

Природна цінність вітрогонки

Варто сказати, що деякі з різновидів цієї рослини стають все більш рідкісними і практично зникають з наших лісів. Свідчення важливості збереження анемони лісової – Червона книга Росії. Ці чудові квіти також згадуються в аналогічних документах багатьох країн Європи. Анемона лютиковая, яка теж ще недавно вільно виростала у вітчизняних лісах, поки що не набула такого статусу, але знаходиться в списках охоронюваних рідкісних рослин в окремих регіонах.

Головною причиною того, що існування даного сімейства рослин було поставлено під загрозу, є просте зривання квіток. Слід знати, що анемона – дуже чутливе рослина, яке практично завжди вмирає після відривання цветоносной частини. Тому квітникарі рекомендують тим, хто хоче порадувати себе красою цих дивовижних квітів, купувати насіння сортових видів і розводити їх в домашніх умовах.

Посадка та вирощування

Різні сорти вітрогонки воліють різні види грунту, але безпомилковим варіантом є суглинистий грунт, в якій відмінно приживаються практично всі види. Бажано попередньо збагатити її перепрілим гноєм, помістивши його на глибину залягання квіткових бульб. Дуже добре вітрогонки росте на дренованому грунті з невисоким рівнем кислотності. В принципі, анемони люблять перебувати на відкритому сонці, але від палючого південного спеки їх краще ховати в півтінь.

Анемона лісова Дуже добре вітрогонки росте на дренованому грунті

Щоб анемона зацвіла в квітні, садити її слід в жовтні. Можна також проводити посадку в січні — тоді період цвітіння візьме старт в кінці травня. Як тільки ви побачите, що листя починають розпускатися, прибирайте анемону достигати в сухе місце.

Рослини вимагають уважного догляду під час всього періоду вегетації. Нарощування зеленої частини слід супроводжувати внесенням органіки і азоту. Під час цвітіння і закладки цветоносной частині краще перейти на мінеральні комплекси добрив з вмістом фосфору, калію і марганцю на рівні вище середнього. Органічні добрива додаються в землю кожну весну і осінь допомогою мульчування верхніх грунтових шарів.

Тендітні коріння вітрогонки вимагають від того, хто за нею доглядає, граничної акуратності під час розпушування. Поливати квіти потрібно часто, у весняний період – як мінімум раз на тиждень, влітку – щодня, але не під час сонячної активності.

Головними ворогами вітрогонки на садових і дачних ділянках стають равлики і слимаки, пошкоджують її листя. Для захисту від них треба обприскати рослини водним розчином, а шкідників – зібрати вручну і спалити.

Анемона Анемони вимагають уважного догляду під час всього періоду вегетації

Анемони або вітрогонки чудово поєднуються з багатьма рослинами схожого характеру: різними сортами флокса, дельфиниумами, півоніями і гладіолусами. Ранні вітрогонки добре комбінувати з сциллами, мускарі і примулами. Всі ці рослини добре уживаються на спільній території і дозволяють створювати різнокольорові клумби і міксбордери.

При належної турботи і правильної підгодівлі анемона стане примою будь-якого флористичного театру, навіть якщо він розлучений на невеликий клумбі вашого дачної ділянки.

Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
9-02-2018, 08:58
319 просмотров
Нашли ошибку?