» » Різновиди княжиків і кілька рад по догляду за ними

Різновиди княжиків і кілька рад по догляду за нимиЦвітіння княжиків в саду

Княжик являє собою ліану з дерев'яним стеблом, який чіпляється за будь-яку надану опору черешками своїх листів. Зростає княжик, як чагарник. Фото княжика можна знайти в інтернеті, побачивши його, відразу дізнаєтеся, якщо раніше він був вам невідомий саме як рослина княжик. Що стосується його виду, то він дуже близький до клематиси. Але от тільки невидимий на перший погляд квітка княжика відрізняються від клематиса тим, що він закритий досить великими пелюстками чашолистка, а у клематиса своїх квіток немає взагалі. За них ми приймаємо красивоокрашенные чашолистки.

Так як княжик — це рослина, яку черешками «повзе» по опорі до світла, то для нього краще всього зробити сітку з мотузки або дроту, щоб чагарник міг легко чіплятися і рости.

Розрізняють чотири сорти княжика. Це княжик сибірський, альпійський, охотский і крупнолепестковый.

Княжик сибірський

Княжик сибірський по-іншому ще називають сибірської ліаною або диким хмелем. Росте цей кущ у основному в європейській частині Росії і в Сибіру. Лани сибірських княжиків можуть досягати в довжину до трьох метрів. Його квітки у вигляді дзвіночка покриті чашолистками білого або жовтувато-білого кольору. Зацвітає княжик в червні — серпні, але і восени найчастіше цвітіння повторюється. Квітки мають дуже приємний аромат, і в них міститься досить багато нектару. Тому в кущах княжика сибірського так багато бджіл і ос.

Цвіте княжик набагато довше в тіні, але і на відкритій території росте дуже добре. Високу стійкість і білий колір чашолистків княжик сибірський придбав зовсім недавно. Ранні сорти не володіли цими властивостями.

Княжик альпійський

Ліани княжика альпійського так само, як і сибірського, ростуть до 3 м в довжину. Чашолистки цього княжика синьо-фіолетового кольору. Діаметр їх може бути від двох до шести сантиметрів, всього чашолистків 4 штуки. Цвітіння відбувається в період з травня по кінець червня.

Альпійський княжик 4 м заввишки

Спочатку княжик альпійський ріс тільки в Центральній і Південній Європі.

Якщо перші квіти з'являються на пагонах теплого сезону попереднього року, то повторне цвітіння можна побачити в серпні або у вересні, при цьому на пагонах цього року. Щоб відновити і омолодити чагарник, досить обрізати його всього на дві нирки від самого заснування.

Княжик альпійський став свого роду родоначальників всіх інших сортів княжиків.

Княжик охотський

У висоту чагарник росте приблизно на три метри. Зацвітає в червні на пагонах попереднього року. Квіти княжика покриті великими чашолистками синьо-фіолетового кольору. Діаметр чашолистків досягає 4 см, а всього на квітці їх може бути від 4 до 8 штук.

Найчастіше княжик охотський зустрічається в примор'ї. З усіх сортів княжиків цей вид найбільш стійкий до холодів і морозів.

Княжик крупнолепестковый

Довжини ліан досягає також трьох метрів. Цвітіння відбувається через тиждень після цвітіння альпійського княжика. Відрізняється зовнішнім виглядом квітів від інших. Чашолистки синьо — пурпурного кольору. Зверху квітка закритий чотирма великими чашолистками, довжина яких п'ять сантиметрів, а під ними є ще інші чашолистки, але більш тонкі. Завдяки такому розташуванню, квітка цього княжика ще називають махровим.

Княжик крупнолепестковый найбільше полюбляє сонце, тому краще всього для нього рости на відкритій незатененние території. Вкрай не любить ця рослина зиму, тому на холодну пору року княжик бажано прибрати з сітки і щільно накрити пагони.

Княжики будь-якого сорту чудово ростуть на слабощелочной або родючої нейтральній землі. Люблять помірний полив.

Підставу краще трохи затінити. Для цього на відстані півметра від пагонів можна посадити хости. Ростуть княжики як в тіні, так і на сонці, виняток тут крупнолепестковый княжик.

Фото 29: Фото 31: Фото 33: Фото 34: Фото 35: Фото 36: Фото 37: Фото 38: Фото 39: Фото 40: Фото 41: Фото 42: Фото 43: Цвітіння княжиків в саду Фото 44: Фото 45: Фото 46: Фото 47: Фото 48: Фото 49: Альпійський княжик 4 м заввишки Фото 50: Фото 51: Сорти княжиків на фото Фото 52: Фото 53: Фото 54: Фото 55: Фото 56: Фото 57: Фото 58: Фото 59: Фото 60:
11-02-2018, 18:26
204 просмотров
Нашли ошибку?