» » Різновиди овсяниці

Різновиди овсяниціВівсяниця блакитна

Костриця – це багаторічна рослина, що відноситься до злакових. Ця трава широко застосовується для прикраси ландшафтів. Є прекрасним вибором для прикраси газонів. Якщо подивитися, як росте костриця на фото, можна побачити, що ця гарна і досить цікава рослина. Так само воно невибагливий і не схильне до хвороб і паразитів. Існують різні види вівсяниці.

Своєрідність овсяниц

Цю рослину можна зустріти практично на всіх континентах планети. Протягом багатьох років костриця прикрашає газони багатьох міст. Вона добре виглядає як з високим, так і з низькими рослинами. Вирощують з насіння.

Насіння костриці досить дрібні, тому в невеличкому пакетику їх буде дуже велика кількість. Висаджують це рослина пізньої восени у відкритий ґрунт, або можна також зайнятися посадкою в перших місяцях весни.

Після посадки грунт не варто поливати, так як костриця не любить вологу. Полив може привести до загибелі насіння.

Основна догляду за цією рослиною – це грамотне внесення в грунт добрив і рівномірний і необільний полив.

Костриця аметистове Основне в догляді за овсяницой – це грамотне внесення в грунт добрив

Виділяють дві основні групи овсяниц, які поділяють за типом розмноження. Перша група розмножується шляхом ділення куща. Вторячи – насінням.

При посадці овсяниці насінням можуть виникнути труднощі. Вони полягають в тому, що багато садівники-любителі не можуть визначити точні терміни посадки.

Якщо посадка здійснюється в середині весни, то в цьому випадку сходи можуть бути нерівномірними, через погано прогрітій грунту деяка їх частина пропаде.

Після тривалих спостережень, вченими було відмічено, що ця рослина практично не піддається ніяким захворювань, а також шкідники її не поїдають, незважаючи навіть на те, якщо ґрунт, в яку, була посаджена костриця, виявиться зараженою.

В середині літа на овсяницах з'являються суцвіття у вигляді волоті, які спочатку синьо-зеленого кольору, потім ближче до осені змінюють його на жовто-золотистий.

Різновиди овсяниц

Є багаторічним рослиною костриця червона, вона росте в степовій і лісо-степовій зонах. Його використовують для прикраси газону. Темп зростання цієї трави повільний, що говорить про її многолетии.

Цей вид має різноманіття форм і кольорів. Рослина дуже стійка до токсичних викидів, навіть незважаючи на зростання поблизу заражених об'єктів. Газони, засаджені цією травою, вважаються найбільш стійкими до витоптування.

Рослина стійка до ураження борошнистою росою, іржею. Добре переносить посушливу погоду. Не страшні овсяниці цього виду також дим і газ.

Ця трава має властивість швидкого переварювання, багата на протеїн. Після зимівлі одна з перших випускає зелені пагони, швидко відновлюється після випасу худоби, що є дуже зручним.

Добре переносить стрижку, але не виносить скошування на висоті менше 3 сантиметрів.

Такий злак незамінний при облагороджуванні газонів, особливо високого класу. Рослина невибагливе, тіні і легко переносить зимівлю. Тому в частих випадках перевага віддається саме цій траві.

Костриця сиза також відноситься до злакам. Існує близько 300 різновидів цього виду. Являє собою невеликий кущик з тонкими синьо-зеленим листям. Рослина вічнозелена, поширене в оздобленні ландшафтів.

Розмножується діленням куща. Любить теплі, посушливі місця.

Костриця сиза Костриця сиза — вічнозелена рослина, поширена в оздобленні ландшафтів

Овсяниці воліють суху, добре розпушування грунту. Не переносять ґрунт з підвищеною вологістю. Їм потрібна грунт без вмісту перегною і з малим змістом живильних речовин.

Вівсяниця лугова – це багаторічна рослина, досить висока. Коренева система цієї рослини дуже потужна. З кожним роком розростається кущ стає все сильніше. Велика частина коренів рослини поверхневі і знаходяться у верхніх шарах грунту. Однак деякі з коренів можуть йти вглиб до півтора метрів.

Стебла цього виду овсяниці в основному прямі і довгі без рясної листя, а також досить численні. Є у цієї рослини і більш дрібні і молоді пагони, на яких, навпаки, розташована величезна кількість зеленого листя.

Колір листя варіює від світлих тонів зеленого до більш темних. Низ листя з помітним блиском. Листя довгі їх середня довжина становить тринадцять сантиметрів. На відміну від інших видів овсяниц, листя цього виду помітною ширини і дорівнюють в середньому семи міліметрів.

Цей вид морозостійкий, сприятливо переносить зими, але може не витримати крижаного покриву і загинути. При сильної спеки і відсутності вологи починає кущитися. Добре переносить затінені місця.

Рослина дуже негативно реагує на витоптування. Віддає перевагу піщані грунти.

Висаджують це рослина на газони, де воно може рости багато років.

Вівсяниця Висаджують вівсяницю на газони, де воно може рости багато років

Як правильно використовувати вівсяницю блакитну

Ця костриця добре виглядає на газонах. Також чудово це рослина буде виглядати біля декоративних водойм. Її використовують також для облагороджування міських скверів і парків. Якщо у вас все ж з'явилося бажання посадити цю рослину, потрібно розуміти, що місце йому повинно бути підібрано таким чином, щоб це рослина гармонійно виглядала на ньому.

В першу чергу відбувається посадка великих і високих рослин, а вже потім висаджуються більш дрібні, виходячи з ситуації, картини.

Дізнавшись про такому чудовому варіанті для газону як костриця, тепер ви зможете вибрати більш підходящий вид цієї рослини. Визначити йому місце на вашій ділянці, це може бути клумба з декоративними рослинами або штучна водойма, загалом, вирішувати вам. Варто також підкреслити те, що рослина багаторічна і невибаглива. Воно відмінно переносить зимівлю, не вимагає рясного поливу. Овсяниці не схильні до комах-шкідників і різних хвороб, що відіграє важливу роль. Для того щоб зупинити свій вибір на одному з видів, рекомендуємо подивитися овсяниці на фото. За допомогою цього ви зможете вибрати саме те рослина, яка буде вам до душі.

Фото 30: Фото 29: Фото 28: Фото 27: Фото 26: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 20: Фото 19: Фото 18: Фото 17: Фото 16: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 10: Фото 9: Фото 8: Фото 7: Фото 6: Фото 5:
11-02-2018, 17:26
359 просмотров
Нашли ошибку?