» » Різновиди садово паркових світильників

Різновиди садово паркових світильниківКрасиве освітлення

Садовий ділянка— дуже складний за своєю структурою об'єкт. Дерева, чагарники, різні пристосування, постійні і тимчасові споруди— все це представляє собою справжній дрімучий ліс, перебувати в якому вночі без правильно організованої системи освітлення не тільки надзвичайно складно, але й небезпечно. Тому джерела випромінювання на подібних майданчиках звичайно розташовують по всьому їх периметру, щоб ілюмінація вийшла максимально рівномірним.

Чарівні ліхтарі

Ландшафтні, вуличні та садово-паркові світильники можуть працювати на світлодіодах і звичайних ламп (розжарювання або галогенних). За допомогою цих приладів можна створювати спрямовану підсвічування, а також висвітлити відкриті ділянки.Світлодіодні паркові світильники застосовуються для прикраси сходів, доріжок і тротуарів, встановлюються біля країв стежок— словом, скрізь, де треба виділити пішохідну зону. За допомогою точкових маркувальних вогників ви зможете створити локальне освітлення і окантовку.

Ліхтарі

Прожектори у всьому їх різноманітті

Звичайно, важко і незручно, а головне — неефективно проганяти темряву на таких просторах звичайними підвісними лампочками. Для цих цілей існують спеціальні волого - і пилозахищені прожектори — одинарні або скомпоновані у блоки — встановлені на землі чи на щоглах необхідної висоти. Чому ж саме вони, а не звичайні ліхтарі? Справа в тому, що тут потрібен прилад, який створює спрямований світловий потік, що генерує широкий, «тугий» промінь б'є на велику відстань. Це дозволяє встановити опору як можна далі від об'єкта освітлення і максимально захистити пристрій від випадкового пошкодження. До того ж прожектор дозволено повертати по осі, направляючи світловий промінь в потрібну точку.

Садовий прожектор

Дизайн такі садово-паркові світильники мають досить нехитра. Головна увага при їх виготовленні розробники зосереджують на функціональності. Якісний зразок повинен мати герметично закривається корпусом з алюмінієвого сплаву, сталі або удароміцного пластика, що надійно захищає від проникнення всередину бруду, пилу і дощу. Усередині крім потужної лампи знаходиться дзеркало-рефлектор, фокусує і направляє потік. За типом відомості променів у одну точку прожектори ділять на кілька основних типів. Варіанти слідкуючого світла (ціна — не менше 50 тис. руб.) інакше називають світловими гарматами. Великої плями вони не створюють, а виявляють лише той об'єкт, на який спрямовані, локально висвітлюючи його. Зате подібні гармати б'ють на великі відстані. Це досягається підбором параметрів вбудованої оптики так, щоб пучок виходив направлено вузьким, а не розсіювався в сторони. Прожектори

Розсіюючі паркові світильники дозволяють яскраво і рівномірно виділяти відразу кілька об'єктів або відкриті площі в широкому радіусі, і тому чудово підходять для ілюмінації всій території. Проте встановити їх щогли можна тільки в безпосередній близькості від зони, яку слід опромінити — «далекобійного» спрямованого променя вони створити не здатні. Зате і недорогі — в районі 1000 руб.

Автономні освітлювальні установки

Як правило, це мобільні садово-паркові світильники, фактично, міні-електростанції на колесах. Опори підключають до майже безшумному генератора з дизельним двигуном, довольствующимся навіть низькоякісним паливом, причому витрата останнього невеликий — близько 1,8 л/ч. Простір же установка висвітлює значна — до 30 кв. м.

Автономний ліхтар

В якості джерела живлення пропонують також спеціальні электроаккумуляторы, що нагадують автомобільні. Вони незрівнянно дешевше вищевказаних варіантів, дуже ємкі і довговічні, а крім того, універсальні. При необхідності власник може скористатися ними для освітлення невеликого садового будиночка, майстерні, гаража, підживити мотор газонокосарки або човна. Єдиний недолік — необхідність своєчасної підзарядки: так що доводиться піклуватися про джерело змінного струму — загальної магістралі, що проходить поблизу.

Переносні ліхтарі

Для прогулянок по саду в темний час доби гарні також спеціальні ручні переносні ліхтарі. Головна їх перевага — компактність.Ліхтарі випускають в різному виконанні, але загальна вимога обов'язково для всіх: зручний корпус із захистом від пилу й вологи і потужний світловий потік. Такі пристрої можуть бути як автономними, тобто що харчуються від акумуляторів або батарей, або підключаються до електромережі. Перший тип у чому краще, оскільки незалежний від зовнішнього світу і позбавлений довгого путающегося під ногами дроти, однак вимагає досить частої заміни або зарядки батарей. У переносних варіантах частіше за інших використовують криптонові, а також звичайні лампи розжарювання або світлодіодні випромінювачі. У кожного виду є свої достоїнства і недоліки: «груші» дають більш яскраве світло, але ресурс їх порівняно невеликий, тому їх доводиться міняти частіше, так і струму вони витрачають багато. Моделі з криптоновыми лампами краще. Світлодіоди більш тьмяні, ніж перші і другі, зате надзвичайно економічні — по-перше, незрівнянно живуча інших, а по-друге, прекрасно працюють навіть на старих, виснажених джерелах живлення.

Переносні ліхтарі

Кожному саду — свій ліхтар

Вибираючи садово-паркові світильники, перш за все, визначитеся з бюджетом. Дизельні генератори і потужні счетверенних прожекторні установки — пристрої зовсім недешеві і не завжди виправдовують витрати.Але економити на якості теж не варто — адже будівельні ринки часто завалені низькосортним товаром і відвертими підробками, у тому числі і дешевою продукцією, що імітує вироби відомих фірм. Пам'ятайте, що нехтування даним фактом може призвести до біди. Якщо не впевнені, чи впораєтеся ви з незнайомою технікою і як правильно її підключити і налаштувати, зверніться до послуг професіонала.

Парковий ліхтар


12-02-2018, 08:51
339 просмотров
Нашли ошибку?