» » Різновиди очерету, його властивості та області застосування

Різновиди очерету, його властивості та області застосуванняОчерет

Не кожне повсюдне рослина використовується так широко, як очерет. Ареал проживання цих рослин дуже широкий, але при цьому в кожній країні їм знаходять свої сфера застосування. Головне візуальне доказ того, наскільки різноманітний очерет, – фото. І різновиди цієї рослини дійсно можна перераховувати довго. Всі сорти об'єднуються схожістю зовнішнього вигляду: це довгі загострені листя у вигляді ланцета і зелені відтінки повного, соковитого стебла.

Основні види

Сьогодні прийнято включати в рід очеретяних рослин 5 сортів. Більшість з них можна зустріти в самих різних куточках світу.

Цукровий очерет Плантації цукрових очеретів часто схожі з дикими джунглями
  1. Списоподібний очерет – популярний на території Європи. Зустріти цю рослину можна на берегах дрібних вод, де воно цвіте багато років поспіль. Характерна риса даного сорту – щільне і широке кореневище, що містить дуже багато крохмалю. Стебло такого очерету дуже простий, не має вузлів. На його поверхні в два ряди розташовуються листки, які зібрані біля основи. Листові пластини відрізняються маленьким розміром, при цьому вони довгасті і володіють цілісним краєм. Квіти цієї рослини одностатеві, а розташовуються вони в суцвіттях, що нагадують шипи. Пофарбовані такі бутони в буруватий відтінок.
  2. Дикий очерет – характерний для зон лісостепу і густих лісів. Також рослина зустрічається на низькогірних територіях і в долинах річок. Цей сорт водний і росте не один рік поспіль. Листові пластини очерету дуже жорсткі і ланцетні, вони не чутливі до дії сильного ультрафіолету. Стебло Гладкий пофарбований у сизий або зеленуватий колір. Бутончики очерету під час цвітіння в липні зібрані в кім'ясті волоті з сріблястим забарвленням. Відмітна ознака дикого сорту – неймовірно довга коренева система. Завдяки їй утворюються величезні зарості з таким очеретом. Велике значення цей вид має для процесу торф'яного освіти. Тому невипадково він так комфортно відчуває себе на заболочених місцевостях і вологих берегах невеликих водойм. Найбільше зростання дикого очерету підходить помірний клімат.
  3. Очерет звичайний – відрізняється потужною кореневою системою і гладеньким стеблом з високим запасом міцності. За період багаторічного цвітіння цей сорт встигає набрати багато сил і досить високо вирости у висоту, розгорнувши свою потужну кореневу систему на всі боки, до того ж він вважається одним з найбільш міцних. Плоскі листя жорсткі і відточені, і оснащуються жорсткими шипиками по всій ширині. При цвітінні волоті збільшуються до 50 см в довжину і 15 см в ширину. Самі квіточки маленькі і згруповані у формі вигадливих колосків. Пора цвітіння у звичайної тростини – з останніх днів червня і до вересневої пори. Дозрівання плодів припадає на серединну частину серпня.
  4. Болотний очерет – має зеленувато-сірим забарвленням. Це багаторічна рослина прямостояча з кругловатым гладеньким стеблом, на якому ростуть щільні і загострені листя. Цікаво, що край листових пластин цього сорту – шорсткий. Болотні очерети ростуть дуже швидко, тому висота 4,5 м для нього не рідкість. Коренева система рослини теж довга і утворює масивні пагони. Суцвіття з'являються великі, у вигляді густоватых волоті, верхівка яких злегка поникає вниз. Бутони можуть здатися непривабливими, але мають гарний фіолетовий відтінок. Цвітіння починає в середині літа і закінчується в оксамитовий сезон. У кінці років з'являються перші плоди – зернівки. Особливо густі зарості такого очерету зустрічаються на болотистих місцевостях з багатою грунтом.
  5. Цукровий очерет – часто плутають з бамбуком з-за стебел циліндричної форми. Мабуть, це самий високий сорт, тому що рослини рідко розвиваються у висоту менше ніж на 6 метрів. Розмножується такий очерет живцями, утвореними в коротких пагонах кореневої системи. Особливо добре росте багаторічник на сонячних місцях, якщо грунт отримує достатньо зволоження і стає дуже родючою. Плантації цукрових очеретів часто схожі з дикими джунглями. Штучне вирощування цього сорту пов'язано з отриманням цукру з стебельного соку. При цьому максимальна доза сахарози міститься в очереті, коли він вже перестав рости.

Застосування

  1. Очерет цукрового сорту є основною сировиною для одержання сахарози. Саме це рослина дозволяє виробляти близько 2/3 всього світового цукру. Зазвичай з многолетника отримують спочатку цукор-сирець, який чистий на 98%, а вже після обробки починається процес упаковки готового продукту. Варто відзначити, що цукрові буряки і цукрову тростину мають різні особливості в переробці, тому що у них несхожі хімічні склади і тканевы структури. Щоб добути з тростини цукор, потрібно зрізати стебла до моменту їх цвітіння, а потім віджати сік. Отримана сахароза застосовується в харчовій промисловості як окремий продукт, а також в якості консерванту. З її допомогою утворюють лимонну кислоту, бутанол і гліцерин. Крім того, сахароза входить до складу багатьох фармацевтичних препаратів.
  2. Звичайний очерет, фото якого зустрічаються найчастіше нам, дуже популярний в ремісничому виробництві. З нього плетуть річну меблі, кошики і створюють музичні інструменти. Рослина служить матеріалом для виробництва паперу і картону, а також є хорошим паливом. Годиться такий сорт і для тепло - і звукоізоляції, коли потрібно чимось покривати дахи. Навіть виробництво саману цегли засноване на пагонах очерету. Він служить сировиною для отримання спирту і рослинним добривом. На Сході рослина здавна користується популярністю як лікарський засіб. Наприклад, відварами з тростини полегшують застуду, а настої радять при авітамінозі. Настоянка на спирту виробляє відмінний сечогінний ефект. Багаторічник часто вживають в їжу, оскільки він нагадує спаржу. Звичайний очерет, фото з яким практично завжди містить окремі декоративні деталі інтер'єрів, дуже люблять використовувати дизайнери для оформлення садів і парків.
Фото 3: Фото 4: Фото 5: Фото 6: Фото 7: Фото 8: Фото 9: Фото 10: Фото 11: Фото 12: Фото 13: Фото 14: Фото 15: Фото 16: Фото 17: Фото 18: Фото 19: Фото 20: Фото 21: Фото 22: Фото 23: Фото 24: Фото 25: Фото 26: Фото 27: Фото 28: Фото 29: Фото 30:
10-02-2018, 12:09
532 просмотров
Нашли ошибку?